HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.09.2024. u 17:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,37
46.317
1,431
32,30
32,40
0,62%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Najvažnije je da se u ovaj kišni dan umjesto groma ne prolomi zvuk pucanja certifikata… [undecid]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.


Najvažnije je da se u ovaj kišni dan umjesto groma ne prolomi zvuk pucanja certifikata… [undecid]

Na koliko su certifikati uopce?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Najvažnije je da se u ovaj kišni dan umjesto groma ne prolomi zvuk pucanja certifikata… [undecid]

Ništa nije nemoguće. danas je odluka vlade o prodaji dionica radnicima. iako to svi znamo, svaka takva vijest se nastoji iskoristiti za spuštanje cijene.

Čemu služi ova dionica? Kupio sam, budala ja, HT na 320, misleći da je to dobra investicija. Dionica ne ide nigdje, osim dolje. Jedva čekam da se maknem s nje. Dividenda je sjela, ok, ali dionica, bljak.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

ZSE uživo: HT pada prema 280 kuna
Dopunjeno 21.05 13:42!

Redovni promet dionicama na Zagrebačkoj burzi u 13 se sati našao nadomak 60 milijuna kuna; dok je pad Crobexa u 13:15 iznosio 0,91 posto, a taj indeks 3979,08 bodova. [bye] [bye]Bit će i jeftinije netreba žuriti. [bye] [cry]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba


Čemu služi ova dionica? Kupio sam, budala ja, HT na 320, misleći da je to dobra investicija. Dionica ne ide nigdje, osim dolje. Jedva čekam da se maknem s nje. Dividenda je sjela, ok, ali dionica, bljak.

Pa prodaj, kolega, prodaj. Dionica je izvanredno likvidna i nećeš imati problema koliku god si količinu kupio. Prodaj i riješi se brige!

Dionica je ovako nisko upravo zato da otrese sve male ulagače i ostale nervozne po diskontnim cijenama i tek kada takvi budu u manjini ići će prema gore gdje joj je mjesto.

Za utjehu, uvijek ćeš se stići predomisliti i kupiti opet, kod ove dionice nema naglih skokova jer je superlikvidna (situacija na ex-dividend day izuzeta, naravno).

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



Čemu služi ova dionica? Kupio sam, budala ja, HT na 320, misleći da je to dobra investicija. Dionica ne ide nigdje, osim dolje. Jedva čekam da se maknem s nje. Dividenda je sjela, ok, ali dionica, bljak.

Pa prodaj, kolega, prodaj. Dionica je izvanredno likvidna i nećeš imati problema koliku god si količinu kupio. Prodaj i riješi se brige!

Dionica je ovako nisko upravo zato da otrese sve male ulagače i ostale nervozne po diskontnim cijenama i tek kada takvi budu u manjini ići će prema gore gdje joj je mjesto.

Za utjehu, uvijek ćeš se stići predomisliti i kupiti opet, kod ove dionice nema naglih skokova jer je superlikvidna (situacija na ex-dividend day izuzeta, naravno).
[/quote]
mislim da će nas tu iznenaditi , mislilo se da nema ni naglih padova, a kad pada 2-3 posto nekoliko dana zaredom to je poprilično naglo za najlikvidniju dionicu, na objavu dividende je skočila 30 kn, ali to se dogodilo dok je još korekcija trajala pa su je i spuštali shodno tome, zatim su je srušili u 10 min. u blokadu dan nakon d-dana, pa joj je trebalo mjesec dana da dođe do daha i to dok je većina ostalih dionica poprilično rasla, mene ne bi začudilo kad bi se ostvario scenarij : jos 10 kn dolje, pa pozitivna objava(npr.bf-samo 6% branitelja prodalo ili sl.) – puhanje balona, pa jedno kapitaliziranje dobiti-cijena opet dolje-tu ispadaju oni iznervirani koji su čekali kontinuirani rast i onda opet gore…
likvidnost je pala ovih dana, prodaja se smanjila, moglo bi biti zanimljivo…..i za one koji čekaju gore i za one koji drukaju dolje! napraviti će se koji val za naše špekulante pa makar i umjetno

fundamentalist



Najvažnije je da se u ovaj kišni dan umjesto groma ne prolomi zvuk pucanja certifikata… [undecid]

Ništa nije nemoguće. danas je odluka vlade o prodaji dionica radnicima. iako to svi znamo, svaka takva vijest se nastoji iskoristiti za spuštanje cijene.

[/quote]
da kad je takva vijest negativna- onda se vidi na dnevnoj razini, a kad je pozitivna – uračunata je u cijenu…

fundamentalist


Kao šta sam napisao prije dva tjedna banka izdanja ponude odnosno RBA mirovinac koji je povečao svoj konto za cca.20 000 dionica (trenutno 370.477 oko 01.05 – 350 000 ) će morati "podiči" cijenu na minimalno psiholoških 300 kn kako bi im ponuda prošla.
Obrazloženje: Prosječni ulaz radnika 235 + 10% troškova kreditiranja = 270kn uz lock up 12 mjeseci ne drži vodu sa trenutnih 280kn.
Istina je da će radnici dobiti dividendu ali tek nakon što uplate gore naznačen iznos.
Nemojte zaboraviti da je u igri 7% odnosno 5.732.197dionica i da treba od radnika izvući iznos od cca.
1.350.000.000 kn.
Smatram da će banka IPO-a učiniti sve kako bi ponuda bila uspješna.
Fundamenti na brzaka: P/S 2,59, P/E 9,39, P/B 1,83 ROE 19,65%, ROA 16,16% [cool]

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti


Čemu služi ova dionica? Kupio sam, budala ja, HT na 320, misleći da je to dobra investicija. Dionica ne ide nigdje, osim dolje. Jedva čekam da se maknem s nje. Dividenda je sjela, ok, ali dionica, bljak.

Ne razumijem – bljak ti je dionica s dividendom 10 % ? Pa nitko ti nije kriv što si je kupio u nepovoljno vrijeme, a mogao si proći jeftinije. Što bi tek rekao na dionicu IGH sa dividendom 1 %?

proklet bio na božić 2010.



Kao šta sam napisao prije dva tjedna banka izdanja ponude odnosno RBA mirovinac koji je povečao svoj konto za cca.20 000 dionica (trenutno 370.477 oko 01.05 – 350 000 ) će morati "podiči" cijenu na minimalno psiholoških 300 kn kako bi im ponuda prošla.
Obrazloženje: Prosječni ulaz radnika 235 + 10% troškova kreditiranja = 270kn uz lock up 12 mjeseci ne drži vodu sa trenutnih 280kn.
Istina je da će radnici dobiti dividendu ali tek nakon što uplate gore naznačen iznos.
Nemojte zaboraviti da je u igri 7% odnosno 5.732.197dionica i da treba od radnika izvući iznos od cca.
1.350.000.000 kn.
Smatram da će banka IPO-a učiniti sve kako bi ponuda bila uspješna.
Fundamenti na brzaka: P/S 2,59, P/E 9,39, P/B 1,83 ROE 19,65%, ROA 16,16% [cool]

Moram ovo komentirati. Cijena dionice radnicima THT-a je 265 kuna. Cca 30 kuna dividende će dobiti i to je 235 kuna. Osnovni popust je 5% (265 * 5% = 13,25 kuna). Dakle cijena je 221,75 kuna. Popust je još 1% po godini staža. Neka je prosjek 10 godina staža (a vjerojatno je i veći) to je još 10% popusta, cca 26,5 kuna (ili malo manje ovisno na koju cijenu se računa popust od 10%). Neka bude prosječni popust na staž još 20 kuna, cijena je ca 200 kuna za dionicu HT-a. Kredit će se možda dići a možda i ne, zavisi od svakog pojedinačno. BI li Vi, kolega, kupili dionicu HT-a po 200 kuna s kreditom ili bez njega? I uz lock up period od 6 mjeseci ili više. Osobno bi kupio par desetaka tisuća dionica samo da mogu. Po toj cijeni novac nije problem. Ali ne mogu, jer nisam djelatnik HT-a, niti torbar. Možda sam nešto krivo izračunao, napamet pišem, na osnovu sjećanja koji su uvjeti za kupovinu HT-a radnicima. Ali mislim da ne griješim. Ako griješim slobodno me ispravite. Bit će mi drago.

Ne mora nužno značiti da će prodaja dionica radnicima urušiti cijenu HT-a. Vidjeli smo jučer da ima novca koliko god treba da se obrani cijena dionica Ine. Slično će biti vjerojatno i s HT-om kada do toga dođe. A da ćemo uskoro vidjeti ispred cijene dionice brojku 3 čisto sumnjam.


A da ćemo uskoro vidjeti ispred cijene dionice brojku 3 čisto sumnjam.

Ljetos sigurno nećemo, ali smatram da će već jesenas situacija biti drugačija jer će biti otvorena nova sezona lova na dividendu. A i financijska izvješća koja izađu dotada će nedvosmisleno pokazati koliko je ulaganje u ovu dionicu neriskantno i profitabilno, pogotovo pri ovim cjenovnim razinama.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close