HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.09.2024. u 13:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,29
12.785
396
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



ma to je glupost, nije to samo stvar HD telke, najgore je to kaj se mora imat internet od preko 10MBs dakle moras uzet onaj najjaci paket za 16MBs, i onda jos moras imat HD telku, i ukljucene te programe na maxtv….mislim da te samo taj internet kosta oko 300kn mjesecno…

200 kuna fltrate 100Mbps
[/quote]

haha ma o cemu ti pricas,nema HT brzine od preko 16Mbs adsl…evo dakle tocna cijena je flat 99kn, plus jos 329kn za 16mbs….plus onda pretplata za maxtv 65kn…i to bez dodatnih hbo i tih stvari…dakle min. mjesecno 493kn…. da gledas 4 HD programa…pa sad ko voli nek izvoli haha


ma nije, pa svi koji imaju adsl imaju podrsku da mogu imati najjaci paket…al pise da je min. potrebna brzina 10Mbs, a imas pakete od 2, 8, i 16, dakle treba ti najjaci da imas HD programe…

Nemaju svi podrsku za najjaci paket, ja naprimjer. Potpuno nebitno koji internet paket uzmes, to nema nikakve veze s MaxTVom.

Ovdje upišite svoj komentar…


U svetlu novih okolnosti oko cijene ove dionice nakon isplate dividende molio bi kolegu Rijeka da ju malo prokomentira. Unaprjed sam zahvalan.

Moj post od 17. 04. 2008. za vrijeme prve blokade HT-a:

Cijenjeni kolege, imam potrebu nešto napisati nakon dosta vremena. Sentiment, kako ga stručno zovu, je ovih dana bio bezrazložno pozitivan, rekao bi apsurdan. Čista euforija: "sada ide na 360" i slične gluposti. I to par dana prije 16. I što je najgore i sada kada je Ht ušao u prvu blokadu u svojoj kratkoj povijesti još uvijek neki kolege pišu da će tržište i HT povući na gore. Vi svi koji ste nepopravljivi optimisti želio bi da mi objasnite kome to nije jučer bilo dosta uzeti 315 kuna za dionicu (a mogao je više, manje cijeloga dana), pa i 319, da bi danas 15 minuta do 10 sati odlučio prodati ju za 280-285 kuna? I to značajne količine, ne par komada. S obzirom da neću dobiti suvislo obrazloženje kako to da netko jučer u 16 sati nije želio 315 kuna, a danas prije 10 sati zadovoljan je s 280-285 bit ću slobodan dati svoje viđenje situacije:
Veliki igrači (uglavnom fondovi) će danas i idućih dana spustiti cijenu HT-a i držati ju nisko dugo vremena dok se "mali" budu iskrcavali. Jer svi znamo (ako to želimo priznati) i da cijena bude 100 kuna netko će uvijek prodati dionice. HT je još u blokadi i baš me zanima da li ću biti u pravu.
Bez euforije i panike, kažu pametni ljudi. Do sada je bila neopravdana euforija, a sada slijedi neopravdana panika.

Moj post od 18. 04. 2008. prije početka trgovanja:

315-285,12=29,98 – gotovo u lipu kao dividenda. I kome je interes prodati za 285 jučer a ne za 315 prekjučer? I čekati dividendu više od mjesec dana da bi bio na nuli? Smatram da je ovo prvi dan laganog pada cijene HT-a: veliki igrači nisu niti sudjelovali u kupovini HT-a prošlih mjeseci. Postotak prvih 10 se konstantno smanjuje od kada je dionica zaživjela na tržištu. Ne puno ali se smanjuje. I zašto bi veliki igrači "srljali" u dionicu HT-a ako će ju godinama moći kupovati na prihvatljivoj cijeni. Još je ostalo blizu 300.000 paketa IPO-a a u listopadu će to biti +10%. I još cca 5.700.000 mogućih komada u BF. I još nepoznat broj dionica koji su mali igrači kupili na burzi u proteklih 6,5 mjeseci a koje su također potencijalno na prodaju. To sve navedeno ne mora značiti da će cijena dionice znatno pasti. Ali neće niti bitno rasti. Jer ne treba zaboraviti niti da je ovo (uz INU) "politička dionica" a cijena iz IPO-a nije više 265 nego 235,xx. Ispod te cijene (235) zasigurno neće pasti pa da "padaju sjekire", a Sanader i ostali se sigurno neće brinuti za onoga tko je HT kupio po 3xx kuna. Jučer je cijena u trenutku otišla i na 293 jer "mali" smatraju da sigurno kada sve ostalo leti nebu pod oblake mora i HT. Ali nije tako, a HT niti će letjeti nebu pod oblake, niti će se strmoglaviti (kao mnogi drugi). Ova dionica je za mene jedno sigurno i dugoročno ulaganje sa prihvatljivim rizikom u odnosu na dobit. Onaj tko ju želi kupiti ne mora nikuda žuriti, cijena će biti prihvatljiva za kupnju još dugo vremena. Iako ako se gleda na par kuna razlike najbolja cijena za kupnju bi mogla biti sljedećih mjesec dana. Ovo je samo moje mišljenje.

Dodatak od danas, 20. svibnja 2008.:

Nemam potrebe ništa više dodati. Sve je napisano, samo treba pažljivo čitati.

Stigao je prvi jaki na kupnji 1177 kom po 286, hoće li povući i ostale ?


ma to je glupost, nije to samo stvar HD telke, najgore je to kaj se mora imat internet od preko 10MBs dakle moras uzet onaj najjaci paket za 16MBs, i onda jos moras imat HD telku, i ukljucene te programe na maxtv….mislim da te samo taj internet kosta oko 300kn mjesecno…

Niste u pravu, ja npr. placam vezu za 2 Mbps, i tolika je bila dok nisam dobio MAXTv, a kad sam ga dobio povecali su je na 6 Mbps, a ja opet za surfanje ne dobivam vise od 2Mbps…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



ma nije, pa svi koji imaju adsl imaju podrsku da mogu imati najjaci paket…al pise da je min. potrebna brzina 10Mbs, a imas pakete od 2, 8, i 16, dakle treba ti najjaci da imas HD programe…

Nemaju svi podrsku za najjaci paket, ja naprimjer. Potpuno nebitno koji internet paket uzmes, to nema nikakve veze s MaxTVom.
[/quote]

zasto nebi mogao imati najjaci? i nema veze sa maxtv, nego ima veze sa maxtv HD uslugom..




ma to je glupost, nije to samo stvar HD telke, najgore je to kaj se mora imat internet od preko 10MBs dakle moras uzet onaj najjaci paket za 16MBs, i onda jos moras imat HD telku, i ukljucene te programe na maxtv….mislim da te samo taj internet kosta oko 300kn mjesecno…

200 kuna fltrate 100Mbps
[/quote]

haha ma o cemu ti pricas,nema HT brzine od preko 16Mbs adsl…evo dakle tocna cijena je flat 99kn, plus jos 329kn za 16mbs….plus onda pretplata za maxtv 65kn…i to bez dodatnih hbo i tih stvari…dakle min. mjesecno 493kn…. da gledas 4 HD programa…pa sad ko voli nek izvoli haha

[/quote]
Kolega, pišete gluposti…
Brzina potrebna za HDTV nema veze sa brzinom koju koristite za surfanje i koju plaćate T-Com -u (dakle, MAXadsl).
Što znači, ako imate liniju dovoljno kvalitetnu da Vam propusti potrebnu traženu brzinu za HDTV signal plaćate 79 kuna za adsl + 65 kuna za MAXtv

MB i Mb nisu ista stvar.. 16MB nisam vidio nigdje a ne u HR.. sa kabelsku nemam pojma.. ne vjerujem u digital TV.. sve ce to bit na internetu..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Pretpostavimo da uleti Buffet… (ima spremno 35 mlijardi) po pokazateljima HT je atraktivan…

Nako bi reagirali i koaj bi bila cijena?

Hvala!

Poznat je detalj da Buffett izbjegava kupovati tehnološke kompanije, što HT jeste.

Tako da, ne bi se ja baš njemu nadao na ovoj dionici. [cool]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


MB i Mb nisu ista stvar.. 16MB nisam vidio nigdje a ne u HR.. sa kabelsku nemam pojma.. ne vjerujem u digital TV.. sve ce to bit na internetu..

Pa ako vas vec zanima postoji DARK FIBRE veza, s brzinom >10 Gbps, koliko znam CARNet je preko toga spojen s Bečom(GEANT2)… To je transeuropski svijetlosni vod s brzinom >10 Gbps i ukoliko mu zagusti postoji mogucnost ukljucivanja dodatnih valnih duljina svijetlosti (a maksimalno 96 valnih duljina) radi bolje protocnosti… Svaka valna duljina nosi jos dodatnih 10Gbps…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

da buffet uleti u bilo koju dionicu ona raste-dovoljno je da uleti u stabilnom razdoblju i svima to obznani,a te njegove mantre-ne kupujem ovo – kupujem ono, to je old-school utabani način, vjerujem da njegovi manageri ne obraćaju previše pažnje na njegove staračke priče, oni rade za profit i profit vuku van, a o tehnološka-netehnološka je passe priča…
ne vjerujem da bi takav igrač se uopće osvrtao na ovakvo malo tržište

fundamentalist

New Report

Close