HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.07.2024. u 19:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,00
371.727
12,392
29,90
30,20
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


I meni se čini previše 600 kuna.

u drugom postu navodim da bi početna cijena trebala biti niža. diskont na rizik.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Fršten dobro ovo zadnje. Ali ono prije nisi baš dobro objasnio. [smiley2] Barem meni. Nema veze.
Ja sam razmišljao dali da dijelim jedan paket na dvoje ljudi radi dobivanja više dionica ili ne. Sad barem znam odgovor. U HT ulazim sa kešom bez diranja portfelja. Samo je sad pitanje gdje je veći skonto i gdje je bolje uletiti.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

Mislim da je stvarna vrijednost HT oko 570 do 600kn, tako sam i ja dobio po nekim izracunima… Fondovima se isplati uc po tim cijenama s obzirom na cijene ostatka dionica na trzistu…


Mislim da je stvarna vrijednost HT oko 570 do 600kn, tako sam i ja dobio po nekim izracunima… Fondovima se isplati uc po tim cijenama s obzirom na cijene ostatka dionica na trzistu…

galinec, ti si?[smiley1]
Što vam je ljudi, nemojte širiti “antipropagandu”. Na kraju ćemo dobiti dionice za 1000 kn.[smiley3]


Mislim da je stvarna vrijednost HT oko 570 do 600kn, tako sam i ja dobio po nekim izracunima… Fondovima se isplati uc po tim cijenama s obzirom na cijene ostatka dionica na trzistu…

Mogu li ja pitati kako ste to dobili?

Recimo ja sam dobio odokativnom usporedbom sa sličnim stranim firmama 370-430 kn (na temelju P/B i P/E vrijednosti), pa me zanima od kuda taj broj 600 koji se tu dosta često provlači…
p.s. za inu sam mislio da će biti oko 2500 kuna, pa sam onda nakon Ipoa mislio da sam totalno falio, ali mi se sada čini da možda ipak nisam…

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

Mislim da će se cijena odrediti politički i da se neče isplatiti kupiti kao što misle ljudi koji sudjeluju u anketama. bolje je onima koji ne trguju na burzi da bježe od ove dionice glavom bez obzira, reći ću i razlog a to je da ljudi koji mešetare sa dionicama spremni su na rizik pada vrijednosti dionice jer će na nekim drugim zaraditi i prebiti gubitak, a pitam sad vas koji mislite uletit bez znanja i iskustva da li ste spremni na gubitak od 30 – 50%?????[smiley13]

St.Iskus:

Da li netko zna dal ću sada po ovim posebnim pogodnostima koje daju banke mogu i ja kao student dignuti kredit za dionice T-HTa?

Ako nisi kažnjeno gonjen i ako imaš kuću ili stan u vlasništvu, onda da.


U biti je kolega postavio dobro pitanje – da li će banke kao kolateral uzimati samo dionice u lombard + cca 10% iznosa kredita, ili je će osnovni preduvjet biti stalna primanja?

VABA je u svojoj ponudi naglasila da se krediti odnose na građane u stalnom radnom odnosu i umirovljenike, dok su iz PBZ-a naznake da će se odobravati “svim klijentima Banke i punoljetnim članovima njihovih obitelji”.

Može li netko kao student (ili učenik 4.srednje, dapače) doći u banku, zamoliti tetu koja radi za šalterom 38k Kn i dati polog od 10% kao ušteđevinu od stipendije, džeparca ili dilanja divX CD-a po studentskom domu (ako je još k tome teta mlađahna i zgodna, može i uživati u pogledu dok ona obrađuje nalog, ako je dovoljno visok da vidi preko šaltera) , te kupiti za to paket ht-a za koji će skrbiti teta dok ga on ne proda u prvom valu trgovine i zaradi si za maturalac ili apsolventsko?

Kako je bilo kod INA-e?

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Nakon ovakve odluke Vlade jedno mi postaje sve jasnije: IPO HT-R-A će sj..bati preveliki odaziv zainteresiranih građana.
Ovime, Vlada tjera ljude da upisuju pune pakete s tim da već u naprijed znamo da nećemo dobiti dionice za tu lovu.
Pod pretpostavkom da cijena u IPOu bude 240 kn
ako se javi 150.000 ljudi – po paketu ćemo dibiti dionice u vrijednosti 26.160 kn
ako se javi 200.000 ljudi – po paketu ćemo dobiti dionice u vrijednosti 19.680 kn

ostatak love ćemo dobiti natrag na tekuće račune nakon mjesec dana.

Sve u svemu SHIT [smiley6]

La vita e bella!

Većina banaka taji uvjete kredita za dionice T-HT-a

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=1327fa83-4173-4077-a80f-862ac3cf379f#

Meni to znači da se nešto sprema, možda je država spremna dati jamstva, pa svi čekaju na to, a Vaba se malo zaletila… Država ne bi smjela imati problema sa izdavanjem jamstava za vraćanje takvih kredita, pogotovo ako će IPO cijena biti jako diskontirana u odnosu na “fer cijenu”. Iako bi posljedično radi povećanja interesa individualni paketi bili znatno manji od 38k, time bi se postigao politički cilj da svaki beskućnik s osobnom iskaznicom može zaraditi paru na burzi (a nakon toga, perceptivno pred izbore, zagrabiti med i mlijeko iz gradske fontane).
Doduše, ne znam kako na takva jamstva gleda pravna regulativa…

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Da te odmah utješim – ovisiš o svojim brokerima na svaki način. [smiley2] Dionice će se moći prebaciti iz SDA na brokere i prije 5. 10. To će se moći čim dionice sjednu na račune investitora u SDA i čim brokeri omoguće izdavanje broja za registraciju (Prva Generacija je nešto probala muljati sa tim kod Magme, pa su svima poslali okružno pismo isprike, tako da mislim da im se više to neće ponoviti). Najbrži način preregistracije dionica sa SDA na brokera je ako koristiš uslugu “Moj e-račun” koju nudi SDA. Ako te zanima više o toj usluzi pogledaj stranicu Vaš link ili mi pošalji PP Pozdrav

znam za “moj e-racun” kod sda………….
u svakom slucaju zahvaljujem ti na odgovoru, pozz [smiley11]

.
Pod pretpostavkom da cijena u IPOu bude 240 kn
ako se javi 150.000 ljudi – po paketu ćemo dibiti dionice u vrijednosti 26.160 kn
ako se javi 200.000 ljudi – po paketu ćemo dobiti dionice u vrijednosti 19.680 kn


Računica ti nije loša samo u taj broj od 150 000 građana spadaju i oni koji če se upisat sa 2000kn


ako se javi 200.000 ljudi –

Odmah reci da se šališ!

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close