HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 14:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Mislim da nije neka panika kod razmjernog smanjenja. Ako ste planirali uplatiti 3 paketa po 25333 kn sada fino mozete uplatiti 2 paketa po 38000 kn i nemate zajeb…e sa trecim. [smiley1]

Samo što bi u prvom slučaju dobili dionice za 76000 a u drugom za samo 50000 kn. Ovo razmjerno je dobro samo za one koji imaju puuuno novaca a ako tako stvarno bude ovi koji sada prodaju dionice će gadno popušiti. Frštent?

Evo sa T-portala

Hoćete li u javnoj ponudi kupiti dionice T-HT-a?

Da 78%
Ne 22%

trajanje ankete od 25.08.2007.
broj glasova: 1079

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."


Riki: ” Mislim da nije neka panika kod razmjernog smanjenja. Ako ste planirali uplatiti 3 paketa po 25333 kn sada fino mozete uplatiti 2 paketa po 38000 kn i nemate zajeb…e sa trecim. [smiley1] ” Samo što bi u prvom slučaju dobili dionice za 76000 a u drugom za samo 50000 kn. Ovo razmjerno je dobro samo za one koji imaju puuuno novaca a ako tako stvarno bude ovi koji sada prodaju dionice će gadno popušiti. Frštent? /quote]

Ja tebe kolega nicht frštent. [smiley9]

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

PBZ objavila uvjete kreditiranja za kupnju dionica T-HT-a
PBZ će kreditirati do 90 posto iznosa dionica koje klijent odluči upisati, a korisnik kredita mora deponirati 10 posto učešća na tekućem računu
Privredna banka Zagreb će svojim klijentima i svim punoljetnim članovima njihovih obitelji ponuditi kredite za kupnju dionica T-HT-a u inicijalnoj ponudi s posebnim pogodnostima i pravom prvenstva za građane Hrvatske, priopćeno je iz PBZ-a. Krediti su namijenjeni klijentima PBZ-a koji primaju plaću na tekući račun u PBZ-u i punoljetnim članovima njihove obitelji. PBZ će kreditirati do 90 posto iznosa dionica koje klijent odluči upisati, a korisnik kredita mora deponirati 10 posto učešća na tekućem računu. Građani uz pravo prvenstva i posebnu pogodnost mogu kupiti dionica T-HT-a najviše do iznosa od 38 tisuća, pa je maksimalni iznos kredita koji će PBZ odobravati 34.200 kuna. Krediti PBZ-a odobravat će se u kunama, uz kamatnu stopu od 7,98 posto (efektivna kamatna stopa 8,74 posto), te naknadu za obradu kreditnog zahtjeva od jedan posto od iznosa kredita, a minimalno 500 kuna (uplata iz vlastitih sredstava prilikom korištenja kredita). Krediti će biti uz rok otplate do 5 godina i mogućnost počeka do godinu dana (poček uključen u rok otplate).
PBZ je prva banka koja je objavila pojedinosti kredita za kupnju dionica T-HT-a, a i druge banke potvrđuju da razmatraju ponudu posebnih kreditnih linija. U Zagrebačkoj banci potvrđuju da će ZABA sigurno građanima ponuditi posebne kredite za kupnju dionica T-HT-a, kao i u Raiffeisen banci, ali još ne žele objaviti pojedinosti. U Erste banci kažu da Uprava još nije donijela odluku o plasmanu kredita za kupnju T-HT-a te da postoji ideja o plasmanu tih kredita o čemu će javnost biti obaviještena do kraja tjedna ili u ponedjeljak. Iz Hrvatske poštanske banke također potvrđuju da razmatraju opciju ponude kredita za kupnju dionica T-HT-a, te da će u tom slučaju javnost izvijestiti sljedeći tjedan

VUK DLAKU MJENJA A ĆUD NIKADA


Evo sa T-portala Hoćete li u javnoj ponudi kupiti dionice T-HT-a? Da 78% Ne 22% trajanje ankete od 25.08.2007. broj glasova: 1079

…želje su u Hrvata jedno a mogućnosti sasvim nešto drugo……

Scio me nihil scire

To vlad 1111:
Tu ti nitko ne kuzi sto je DCF, ajde posalji na private ako mozes excell da bacim pogled.
Jesi radio multiple uz DCF?
Jesi iz terminal valuea izbacio DTK, iako tko znakoliko to vrijedi?

Ajde posalji ako imas excell pa da iskomentiram.

THNX.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

To blueman:

Pa, neki znaju.

To vlad1111:
Malo mi se cini previse.

To svi:
Znaci moram uplacivati pakete po 38.000, a vec znam da cu dobiti manje… sve manje mi se svida ovaj IPO.

Da li netko zna dal ću sada po ovim posebnim pogodnostima koje daju banke mogu i ja kao student dignuti kredit za dionice T-HTa?

[img][/img]

I meni se čini previše 600 kuna.

To all:
Znam da neki znaju, ali 90% ne, zar ne?
Meni se isto cini malo nategnuto pogotovo sto je DCF dosta diskutabilna metoda.
Zato ako imas vlad u excellu bio bih zahvalan…
THNX

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Riki: ” Mislim da nije neka panika kod razmjernog smanjenja. Ako ste planirali uplatiti 3 paketa po 25333 kn sada fino mozete uplatiti 2 paketa po 38000 kn i nemate zajeb…e sa trecim. [smiley1] ” Samo što bi u prvom slučaju dobili dionice za 76000 a u drugom za samo 50000 kn. Ovo razmjerno je dobro samo za one koji imaju puuuno novaca a ako tako stvarno bude ovi koji sada prodaju dionice će gadno popušiti. Frštent? /quote]

Ja tebe kolega nicht frštent. [smiley9]

Bilo bi bolje da je kao kod magme, svakome isto. Recimo da raspolažeš sa 152000 kn. Da je kao kod magme a da je recimo interes dva puta veći kupiš 8 paketa po 19000 kn i sve dobiješ. A ovako proporcionalno, istina je da trebaš samo 4 čovjeka po 38000. Ali ćeš dobiti dionice za samo 76000 kn(4 x 19) a 76000 će ti banka vratiti. A pola portfelja što si sada rasprodao ćeš popušiti, odnosno ako si očekivao npr. 60% prinosa, sad ćeš dobiti samo 30% jer imaš samo pola novaca u igri. A drugom polovicom ćeš natrag svoje dionice kupiti za 30% više nego za koliko si prodao. I to ako budeš brz. Inače 50%. Znači nahranio si samo brokere. Pušiona. Frštent sada?


Da li netko zna dal ću sada po ovim posebnim pogodnostima koje daju banke mogu i ja kao student dignuti kredit za dionice T-HTa?

Ako nisi kažnjeno gonjen i ako imaš kuću ili stan u vlasništvu, onda da.

New Report

Close