HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 17:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Mislim da nije neka panika kod razmjernog smanjenja. Ako ste planirali uplatiti 3 paketa po 25333 kn sada fino mozete uplatiti 2 paketa po 38000 kn i nemate zajeb…e sa trecim. [smiley1]


Ukoliko ukupan broj dionica za koje hrvatski državljani podnesu obvezujuće povlaštene ponude koje se smatraju valjanima premaši broj dionica iz točke I. stavka 1. ove Odluke, broj dionica za koji je podnesena valjana obvezujuća povlaštena ponuda razmjerno će se smanjiti za svakog ponuditelja, s time da će tako dobiveni broj dionica biti zaokružen na prvi niži cijeli broj. U tom slučaju prihvat valjane obvezujuće povlaštene ponude iz stavka 7. ove točke odnosit će se na tako umanjeni broj dionica. U roku od sedam dana od dana zaključenja ponuditeljima će se vratiti višak uplate koji je nastao kao posljedica takvog zaokruživanja odnosno smanjivanja, bez kamata.

Znači, proporcionalno. Whatever.

http://www.vecernji.hr/portal/services/textonly/toController.jsp?page=/home/manager/2904817
Možda t-ht “dograbi” svoj dio ovog kolača u budućnosti.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.


the profa: ” Ukoliko ukupan broj dionica za koje hrvatski državljani podnesu obvezujuće povlaštene ponude koje se smatraju valjanima premaši broj dionica iz točke I. stavka 1. ove Odluke, broj dionica za koji je podnesena valjana obvezujuća povlaštena ponuda razmjerno će se smanjiti za svakog ponuditelja, s time da će tako dobiveni broj dionica biti zaokružen na prvi niži cijeli broj. U tom slučaju prihvat valjane obvezujuće povlaštene ponude iz stavka 7. ove točke odnosit će se na tako umanjeni broj dionica. U roku od sedam dana od dana zaključenja ponuditeljima će se vratiti višak uplate koji je nastao kao posljedica takvog zaokruživanja odnosno smanjivanja, bez kamata. ” Znači, proporcionalno. Whatever.

jel to onda sigurno znači:
npr. 10 % smanjenje zbog prevelikog interesa

ako si uplatio npr. 20.000 kn -> dobiti ćeš za 18.000 dionica
ako si uplatio npr. 30.000 kn -> dobiti ćeš za 27.000 dionica

jel im to znači “razmjerno” u pravnom smislu?

"I am a man of great patience..."

Da li netko možda zna brži naći za prijenos dionica s osobe na osobu. Naime, upitao sam u SDA kako da prenesem dionice s npr.bake na sebe, a oni mi odgovaraju:
‘Poštovani,
dostavite nam Ugovor o prijenosu ili darovni ugovor. Potpis prenositelja ovjerite kod jvanog bilježnika, a Vi kao stjecatelj potpišite se na Ugovoru. Bitno je da navedete osobne podatke mbg, ime, prezime i adresu prenositelja i stjecatelja. Ugovor mora biti dostavljen u orginalu ili ovjerenoj fotokopiji od javnog bilježnika te se u Agenciji provodi u periodu do 10 radnih dana.

Dakle, ništa od trgovanja prvi dan?????[smiley10]

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

procjena vrijednosti THT-a po modificiranoj DCF metodi-konzervativan pristup(pretpostavlja smanjenje dobiti firme radi jačanja konkurencije)
pretpostavke:
– poslovanje tijekom narednih 10 godina s padom dobiti od 3% svake naredne godine. pad se za svaku godinu računa u odnosu na 2006.
– postoji ostatna vrijednost firme nakon 10 godina (barem u visini sadašnjeg kapitala, ne uključujući mogući rast vrijednosti dug.mat. imovine)

vrijednost firme: 49.000.000.000 kn
broj dionica: 81.888.535

vrijednost dionice:598 kn, cca600 kn

preporuka: sve cijene do 350 kn izuzetno prihvatljive. ne prodavati ispod 400 kn (osim za brze špekulacije); držati barem do 500 kn.

imho

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Evo i mog recepta za podizanje dobiti HT-a nakon što kupite dionice:
Svi telefone u ruke i zovite Pakistan i Uzbekistan.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu


Evo i mog recepta za podizanje dobiti HT-a nakon što kupite dionice: Svi telefone u ruke i zovite Pakistan i Uzbekistan.

dobra ideja, evo ja predlažem i dialer-e[smiley2]

obavezno zvanje u roaminu..tu nas još eu ne kači…tamo su neivelirali roaming a kod nas je još eldorado

Evo što su rekli građani u jednoj od anketa u Jutarnjem na pitanje da li će kupiti dionice HT-a:
DA
41,48%
NE
58,52%

Ukupno glasova: 687

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

600 kn je sadašnja intrinsična(stvarna) vrijednost dionice. no tržište dionicu neće vrednovati odmah prema stvarnoj vrijednosti. zbog čega? zbog rizika.

naime, iako je vrijednost (600 kn) temeljena je na pretpostavci o padu dobiti i efektivnog cash flow-a tht-a tijekom cijelog perioda od 10 godina (stoga i jest konzervativna), nitko ne može jamčiti da će firma:
-stvarno postojati 10 godina,
-svake godine stvarati dobit/efektivni cash flow makar manju/manji za 3% svake godine, uvijek u odnosu na 2006.

zato je tržište i neće vrednovati odmah po 600 kn, nego manje.

Perspektiva dionice

a) ukoliko dobit/efektivni cash flow budu u narednim godinama barem približni kao u 2006., cijena dionice trebala bi rasti do 600 kn.

b) ukoliko tht bude,ipak, još više padao, tijekom vremena bi vrijednost dionice trebala biti i ispod 600 kn.

c) međutim, ako tht bude imao profit jednak ili veći prošlogodišnjem, intrinsična (prava) vrijednost dionice trebala bi rasti i iznad 600 kn. npr. pretpostavljeni rast dobiti tht-a (time i free cash flowa) od 10% u svakoj od narednih 10 godina (uz inflaciju od 3% ) vodi prema stvarnoj vrijednosti firme od 81.500.000.000. kn, tj. cca 1000 kn po dionici.

uvijek biram konzervativni pristup. pristup s pretpostavkom o još većem padu dobiti ili gašenju firme smatram nerealnim, a onaj o svakogodišnjem rastu dobiti ostvarivim, ali neizvjesnim.

prema konzervativnom pristupu, min. vrijednost ove dionice jest 600 kn. imho.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Pitanje:

Hoće li povlaštene ponude za fizičke imati prednost nad nepovlaštenima za fizičke osobe? Jel netko možda razriješio tu dilemu?

Hvala unaprijed.

What we've got here is a failure to communicate...

New Report

Close