HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 00:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,80
73.330
2,107
34,70
35,00
-0,57%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo i zašto je HT Mostar logičan izbor za preuzimanje.

matematic, 02.05.2008. u 14:52
HT d.o.o. Mostar

Hrvatske telekomunikacije d.o.o. Mostar je poduzeće nastalo razdvajanjem HPT-a na Hrvatsku poštu i Hrvatske
telekomunikacije. Od 01.01.2003. godine počinje samostalni rad Hrvatskih telekomunikacija d.o.o. Mostar (HT d.o.o. Mostar), te tako postaje jedan od tri nacionalna operatora u Bosni i Hercegovini.

Vlasnička struktura

Vlasnici tvrtke HT MOSTAR su Vlada FBiH, T-HT i HP.

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

Evo i multiple od Telekoma Srpske:
P/S = 2,3201
P/B = 1,4861
P/E = 11,18

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

hehe… samo nastavite s prodajom[thumbsup]

kad se bf iskrca po 350 bit ce plakanja[lol]

24g - liberel, ateist, anarhist, kapitalist...

Koliko vidim danas se u Londonu trguje malo ljepšim cijenama[thumbsup]
63$ x 1 USD 4.691212 = 295,54 kn

[url]http://[/url]


Koliko vidim danas se u Londonu trguje malo ljepšim cijenama[thumbsup]
63$ x 1 USD 4.691212 = 295,54 kn

Zato sto ZSE ne radi…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Sonniboy: ” a već uskoro biti će i niži jer će prihodi biti zasigurno veći. Najavljuju se i nova otpuštanja radnika, što je za postojeće dioničare znak da firma ide u dobrome smijeru. Pozdrav ” ovo prvo stoji ako dođe do porasta prihoda, ali ovo drugo boldano nema veze sa P/S multiplom PS = Market cap / prihodi od prodaje BTW. ova tablica koju je Rokoch ponovo stavio odnosila se na period sredine 2007. dakle već je pomalo zastarjela iako vjerujem da je HT i dan danas podcijenjen u odnosu na centralno europske telekome osobito one iz DT grupe..

pa jesam li igdje napisao da ima veze sa PS-om?

Scio me nihil scire

hvala!!

Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne![color=blue][/color][color=blue][/color][color=blue][/color]


hehe… samo nastavite s prodajom[thumbsup] kad se bf iskrca po 350 bit ce plakanja[lol]

350?

[shocked]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

350 je malo, barem 400[thumbsup]


350 je malo, barem 400[thumbsup]

e dudo ak ti veliš da ide na 400 ja sutra ulazim….inače fakat cijenim dudekove postove[thumbsup]

Izgleda da se DT ozbiljno dao u kupovine, valjda neće propustiti da mu netko preotme preostali dio zlatne koke HT-a…….

Deutsche Telekom zainteresiran za preuzimanje Sprinta [thumbsup]

http://www.poslovni.hr/78514.aspx

Deutsche Telekom blizu kupnje udjela u Hellenic Telecomu

http://www.poslovni.hr/78487.aspx%5Bproud%5D

Kakva ironija. Uplačivali smo na mame, tate, neki su imali i po 100 punomoći i okolo kokošarili ljude da bi mogli kupiti što više HT-a i bili ga spremni platiti do 320 kn. Na kraju smo ga dobili po 265 kuna i to za 40% ukupne love koju smo uplatili. Sad taj isti HT imamo po 270kn na lopate i možemo ga dobiti za SVE novce koje uplatimo. Na prvu loptu totalno čudna spika, ali kad malo bolje razmislite ovo je jedino logično. Ja sam prodao cijeli HT na cca 330 u trenutku kad su sve ostale dionice bile prepolovljene. Potez godine. Namjera je bila da se vratim u HT kad i ako se ove prepolovljene oprave za par desetaka %. To se upravo dogodilo, ali sam odlučio ne vračati se ovdje. Krucijalna teza je da u svom portfelju ne želim imati dionicu koja nema projekciju rasta dobiti, ma koliko potcijenjena bila. Zašto? Zato što svi znamo cijenu na kojoj je treba prodati. Znam ju ja, zna je moj stari, susjeda, kumica na placu, znaju fondovi, znaju svi. Čemu onda kupovati tu dionicu, pa uvijek ima par pametnijih koji će se iskrcati par kuna jeftinije. Ovo je jednostavno dividendna dionica za ulagačke mastodonte koji trče maraton (čitaj:mirovinski fondovi) i upravo traje akumulacija dionica u njihove ruke. Ovo može potrajati jaaaako dugo i uopće ne vidim ama baš nikakav suvisli razlog zašto bi ova dionica u skorije vrijeme trebala rasti. Teza da bi svaki ozbiljni investitor trebao u portfelju imati HT je jako loša. Svar je upravo suprotna. Zašto bi neki ozbiljni investitor imao ijednu dionicu bez projekcije rasta dobiti? Mislim da je bolje umjesto toga biti u dijelom u cash poziciji. Štoviše, išao bih toliko daleko i rekao da niti jedan ozbiljni dionički fond ne bi trebao imati niti jednu dionicu HT-a. Bolje im je da produže cash poziciju da im se ne dogode ponovno sranja kakva su im se događala u zadnje vrijeme, a ovo prepuste mirovincima i pasivnim ulagačima.

bok vam i sretno!

I'LL BE BACK

New Report

Close