HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 02:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,80
73.330
2,107
34,70
35,00
-0,57%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

po čemu je to podcijenjen bio u onoj tablici?

po pe? pe im je dobar samo zato da bi DT isisao više love …

samo da mi je vidjeti kako će to povećati sales, jel ovako?

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=43436

I love the Smell of Profits in the Morning

P/S sam po sebi ne znači mnogo…

od svih tih pb, ps, pe i sličnih ovaj ti je najvažniji … i to čisti sales, od core businessa … tu nema muljanja … još kada to usporediš s kešom koji ti kola firmom i sve ti bude jasno …

I love the Smell of Profits in the Morning


po… samo da mi je vidjeti kako će to povećati sales,

recimo ekskluzivnim ugovorima poput onim za Apple Iphone a T-Mobile je jedini ovlašteni diler iphonea u Njemačkoj pa zašto ne bi bio i kod nas..osim toga nemojmo zaboraviti činjenicu da je T-Com uglavnom monopolist u Hrvatskoj, nikakve ozbiljne konkurencije tu on nema (AT&T,BT i sl..), ove sirotinjske mreže ne mogu ugroziti T-com
[sealed]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

koliko će to ljudi koristiti … a to što su monopolist, to im ne će povećavati prihode … njihovi prihodi su dosegli vrh … mogu se samo smanjivati (govorim o prihodima, a ne dobiti) …

I love the Smell of Profits in the Morning


koliko će to ljudi koristiti … a to što su monopolist, to im ne će povećavati prihode … njihovi prihodi su dosegli vrh … mogu se samo smanjivati (govorim o prihodima, a ne dobiti) …

-pad prihoda u fiksnoj telefoniji ( polako ovo odlazi u ropotarnicu povijesti poput telefaxa)
-porast prihoda internetskih usluga ( firma mother i firme kčeri poput iskona)
-porast prihoda u mobilnoj telefoniji (firma kčer-T-Mobile)
razvoj novih tehnologija = povećanje prihoda
ova dionica je po meni umjetno srušena jer to netkome tako odgovara, očekujem njezin rast slijedećih godina.na dividendi prinos možemo uvijek računati jer će Švabe svake godine izvlačiti dobit
zaključak – na cijeni od cca 270 kn ovu dionicu treba kupovat
Amen
[sealed]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

jesi kupovao?
a nove tehnologije ne znači nove troškove?
što misliš da li se mirovincima više isplati kupovati po 270,00 ili po 400,00, a dividenda zajamčena (gotovo) na 30,00 kn …

ajde malo logike …

I love the Smell of Profits in the Morning


jesi kupovao? a nove tehnologije ne znači nove troškove? što misliš da li se mirovincima više isplati kupovati po 270,00 ili po 400,00, a dividenda zajamčena (gotovo) na 30,00 kn … ajde malo logike …

-kupujem u ponedjeljak a kupovao sam ga i do sada pomalo
-nove tehnologije znače manje troškove i više prihode
-mirovinci su tu manje važni, prije bi rekao da DT dokupljuje iako za to nemam dokaza
a ako DT dokupljuje onda je to za njih zlatna koka za idućih 150 godina inače bi odavno podvili rep
-dividenda je zajamčena
-kolika je dividenda u Industrogradnji?
[yawn]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


kolika je dividenda u Industrogradnji? [yawn]

ovime si sve rekao
[wink]

I love the Smell of Profits in the Morning


febo: ” kolika je dividenda u Industrogradnji? [yawn]” ovime si sve rekao [wink]

aj laku noć
[yawn]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


-pad prihoda u fiksnoj telefoniji ( polako ovo odlazi u ropotarnicu povijesti poput telefaxa)
-porast prihoda internetskih usluga ( firma mother i firme kčeri poput iskona)
-porast prihoda u mobilnoj telefoniji (firma kčer-T-Mobile)
razvoj novih tehnologija = povećanje prihoda
ova dionica je po meni umjetno srušena jer to netkome tako odgovara, očekujem njezin rast slijedećih godina.na dividendi prinos možemo uvijek računati jer će Švabe svake godine izvlačiti dobit zaključak – na cijeni od cca 270 kn ovu dionicu treba kupovat
Amen [sealed]

Ovo potpisujem.
Slažem se s kolegom iz Donjeg Podpićana u potpunosti. [smiley]
Pogotovo s ovim boldanim – to će dizati prihode u narednom razdoblju, a otpuštanje radnika će smanjiti rashode.
Što treba više reći – povećanje prihoda+smanjenje rashoda=veća dobit. Baš me briga za Sales (btw. i Sales raste iz godine u godinu).
Da ne bi bilo sve ružičasto – bilanca malo smrdi zbog DTK, ali i to će se istitrati kroz par godina. Ma nek nam i popale DTK – to je 860 mil. kn. Što je to prema godišnjoj dobiti od 2,4 milijarde? – koja firma u Hrvatskoj ima dobit koja se može mjeriti s HT-om? [wink]

Cash rulez!

pajo_patak:

evo malo usporedbe, doduše površne…sa inozemnim telekomima

Telekom Italia P/E 10.72
France Telekom P/E 8.55
Telefonica S.A. P/E 9.94

dakle, P/E im trenutno nije puno viši od HT-ovog što se može reći da su trenutno slične valuacije i ostalih telekoma. možda će kada se situacija izazvana recesijom u SAD, subprime krizom, inflacijom itd smiri…a kako nakon kiše dolazi sunce tako će i ovaj put…valjda. [rolleyes]

(mislim da je febo vec ovo postao)

kolega mislim da bi se trebali ravnati po regiji, a stanje je slijedece:

Ima li tko multiple telekoma iz Federacije BH, RS, Crne Gore, Srbije i Makedonije.
Bilo bi zanimljivo usporediti multiple HT-a s istim iz zemalja van EU, prvenstveno stoga što su neki od njih potencijalne akvizicije HT-a u skoroj budućnosti. Slovenci su otpali kao akvizicija, što ne znači da neće biti drugih pokušaja preuzimanja u regiji. Najizgledniji su HT Mostar i BH Telekom.

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

A evo zašto bi DT eventualno želio povećati svoj udio u HT (dobar motiv, nema šta).

matematic, 02.05.2008. u 14:23
DT-u kroz dividendu dvije trećine novca uloženog u HT

Izvor: Novi list, Powered by PressCut

28.4.2008 – Predsjednik uprave Hrvatskog telekoma Ivica Mudrinić pohvalio se nakon Glavne skupštine u ponedjeljak da je upravo tvrtka kojoj je on na čelu rekorder po isplati dividende u Hrvatskoj, te da je ovogodišnji iznos dividende od 2,42 milijarde kuna drugi naveći od hrvatske samostalnosti, ali samo zato što je T-HT 2004. godine isplatio dividendu od 3,53 milijarde kuna.

Iako Mudrinić o tome nije govorio, ukupna dividenda koju je HT isplatio svojim dioničarima od 1999. godine sigurno konkurira za sam vrh ukupne zarade dioničara u posljednjih deset godina. U tih deset godina HT je svojim dioničarima isplatio ukupno 12,14 milijardi kuna dividende, s tim daje ona u 2004. godini bila najizdašnija i zapravo za 148,8 milijuna kuna veća nego što to Mudrinić pamti.

Polovicu ukupne dividende odnosno 6,095 milijardi kuna dobio je Deutsche Telekom, većinski vlasnik HT-a. Tako je ta tvrtka u samo deset godina kroz dividendu povratila čak dvije trećine novca kojeg je morala izdvojiti da bi kupila 51 posto dionica HT.

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

New Report

Close