HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 02:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,80
73.330
2,107
34,70
35,00
-0,57%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

THTC HT-HRVATSKE TELEKOMUNIKACIJE D.D. GDR (EACH REPR 1 ORD) (REG S)

As at 01-May-2008 13:32:06
68.000 Price Move +6.50 +10.57%


THTC HT-HRVATSKE TELEKOMUNIKACIJE D.D. GDR (EACH REPR 1 ORD) (REG S)

As at 01-May-2008 13:32:06
68.000 Price Move +6.50 +10.57%

Pa naravno, u Londonu su svjesni činjenice da ova dionica sa uračunatim svim negativnostima, trenutnim sentimentom itd… svakako vrijedi barem 300kn. [thumbsup]

Naravno, čim se raziđe magla oko kreditne krize, pokaže da ovi iz BF-a i radnici i ostali nisu ludi da prodaju po ovim cijenama, vodeću trojku treba mijenjati četvorkom, na način da u gornjem pasusu piše “svakako vrijedi barem 400kn”. [thumbsup]

Sve ostalo jednostavno nema smisla. Općenito ne znam što ste se svi toliko raspisali, iz dana u dan, kad je ovo jedna od natromijih (ali i najsigurnijih) dionica. Mjeseci i godine će proći prije nego strpljivi debelo naplate svoje ulaganje, ali to će biti dan. 🙂

Eto, i rijeku ste po valjda 5-i put potjerali s foruma. Što je zapravo u redu jer se i on već pomao stiltao od silnih loših vijesti. 🙂

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

hmm kod mene nirvana,
pomalo razočarenje,dišpet, samouvjerenje i čekanje,svega pomalo ali čekam….jer ko čeka taj i dočeka..isn’n it?[thumbsup]

Ova dionica uredno pada ma šta se pisalo po forumu.Pogledajte graf.Poneki oporavak pa još dublji zaron i tako stalno.[sealed]


Ova dionica uredno pada ma šta se pisalo po forumu.Pogledajte graf.Poneki oporavak pa još dublji zaron i tako stalno.[sealed]

A gle, dabogda pala na razinu da joj je dividendni prinos 20% i ostala tamo. I can live with that. 🙂

Tržište se uvijek samoregulira u konačnici (širok pojam), ali u procesu odlazi u ekstreme. Također ima pregršt vanjskih utjecaja koji cijenu mogu pogurati u, kako to analitičari vole reći, uncharted territory. Trenutno je podcijenjena. Isto tako će jednog dana biti i precijenjena. Sve je to igra.

Također to što veliš da “uredno pada” “i tako stalno”, jednog dana ćemo se na taj period referirati riječima: “sjećate se kako je kratko nakon izlistavanja dionica jako potonula”.

Za koji dan ide 1Q FI i ako želi tehnički opravdati ovaj pad mora bit značajan gubitak. Poznata je stvar da u ovom bear tržištu dionice slabo reagiraju na FI, ali kad tad reagirati moraju, pa si zapamtite što ste iščitali u FI jer će tržište to kad tad honorirati, a onda znate i “pravi” smjer cijene ove dionice.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


evo malo usporedbe, doduše površne…sa inozemnim telekomima

Telekom Italia P/E 10.72
France Telekom P/E 8.55
Telefonica S.A. P/E 9.94

dakle, P/E im trenutno nije puno viši od HT-ovog što se može reći da su trenutno slične valuacije i ostalih telekoma. možda će kada se situacija izazvana recesijom u SAD, subprime krizom, inflacijom itd smiri…a kako nakon kiše dolazi sunce tako će i ovaj put…valjda. [rolleyes]

(mislim da je febo vec ovo postao)

kolega mislim da bi se trebali ravnati po regiji, a stanje je slijedece:

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


THTC HT-HRVATSKE TELEKOMUNIKACIJE D.D. GDR (EACH REPR 1 ORD) (REG S) As at 01-May-2008 13:32:06 68.000 Price Move +6.50 +10.57%

Oprosti, ali što ovo znači prevedeno na cijenu dionice….


gary 01: ” THTC HT-HRVATSKE TELEKOMUNIKACIJE D.D. GDR (EACH REPR 1 ORD) (REG S) As at 01-May-2008 13:32:06 68.000 Price Move +6.50 +10.57% ” Pa naravno, u Londonu su svjesni činjenice da ova dionica sa uračunatim svim negativnostima, trenutnim sentimentom itd… svakako vrijedi barem 300kn. [thumbsup] Naravno, čim se raziđe magla oko kreditne krize, pokaže da ovi iz BF-a i radnici i ostali nisu ludi da prodaju po ovim cijenama, vodeću trojku treba mijenjati četvorkom, na način da u gornjem pasusu piše “svakako vrijedi barem 400kn”. [thumbsup] Sve ostalo jednostavno nema smisla. Općenito ne znam što ste se svi toliko raspisali, iz dana u dan, kad je ovo jedna od natromijih (ali i najsigurnijih) dionica. Mjeseci i godine će proći prije nego strpljivi debelo naplate svoje ulaganje, ali to će biti dan. 🙂 Eto, i rijeku ste po valjda 5-i put potjerali s foruma. Što je zapravo u redu jer se i on već pomao stiltao od silnih loših vijesti. 🙂

HT-HRVATSKEREGS | Currency USD | Secondary Listed DR
All data delayed by at least 15 minutes

As at 01-May-2008 19:10:24
64.000 +2.50 +4.07%

This site

Entire web

Sponsored By:

Bid Offer Volume High Low Last Close
60.00 68.00 10,859 61.50 61.50 64.00 on 01-May-2008

Results of opening auction Results of closing auction
Price : – Volume : – Price : – Volume : –
Special conditions Period name
XD –

Last 5 trades

Time/Date Price Volume Trade value Type
10:07:33 01-May-2008 61.50 10,859 667,828.50 Ordinary Trade – Delayed

bez obzira na London mislim da je sentiment na ZSE jos uvjek nepovoljan za HT

http://www.londonstockexchange.com/en-gb/pricesnews/prices/system/detailedprices.htm?sym=US4432962078USUSDIOB%20B288P82THTC

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


(mislim da je febo vec ovo postao) kolega mislim da bi se trebali ravnati po regiji, a stanje je slijedece:

uhuhu, najgori PS [embarass]

I love the Smell of Profits in the Morning


rokoch: ” (mislim da je febo vec ovo postao) kolega mislim da bi se trebali ravnati po regiji, a stanje je slijedece:” uhuhu, najgori PS [embarass]

da, da…. a ova prva dva multiplikatora su kao nevažna….
P/S sam po sebi ne znači mnogo… a već uskoro biti će i niži jer će prihodi biti zasigurno veći.
Najavljuju se i nova otpuštanja radnika, što je za postojeće dioničare znak da firma ide u dobrome smijeru.
Pozdrav

Scio me nihil scire


a već uskoro biti će i niži jer će prihodi biti zasigurno veći. Najavljuju se i nova otpuštanja radnika, što je za postojeće dioničare znak da firma ide u dobrome smijeru. Pozdrav

ovo prvo stoji ako dođe do porasta prihoda, ali ovo drugo boldano nema veze sa P/S multiplom
PS = Market cap / prihodi od prodaje
BTW. ova tablica koju je Rokoch ponovo stavio odnosila se na period sredine 2007. dakle već je pomalo zastarjela iako vjerujem da je HT i dan danas podcijenjen u odnosu na centralno europske telekome osobito one iz DT grupe..

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close