HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 26.10.2024. u 00:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
34,80
73.330
2,107
34,70
35,00
-0,57%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


optimum99: ” Možda Deuche Telekom, koji želi isisati naše kune iz HT? Ili pak nešto drugo….? Svakako se trguje uz diskont i trgovat će se još…..[bye] ” Zbog čega bi DT htio isisati lovu iz HT-a? Pa HT je njihov, zar je bitno na kojem žiru stoji lova? Ili DT ima nekakve akvizicije za koje mu treba keš? On ima podružnice u ovom dijelu Europe (Mađarski telekom i HT) preko kojih može obavljati daljnje akvizicije u regiji. Sve ovo mi nema nikakve logike. Jedino logićno obrazloženje za isplatu dobiti kroz dividendu bilo bi pritisak od strane naše Vlade. Ako se dobro sjećam, prije nekoliko godina baš na pritisak naše Vlade isplaćena je akumulirana dobit kroz dividendu. I to zato jer je našima trebala lova, a ne DT-u.

puno toga izgleda tebi nema logike..jesi ikad čuo za pojam cash pulling, e to ti je kad multinacionalka crpi lovu u maticu iz svih brancheva diljem svijeta, e moj Vorda, ništa ti ne znaš…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

evo malo usporedbe, doduše površne…sa inozemnim telekomima

Telekom Italia P/E 10.72
France Telekom P/E 8.55
Telefonica S.A. P/E 9.94

dakle, P/E im trenutno nije puno viši od HT-ovog što se može reći da su trenutno slične valuacije i ostalih telekoma. možda će kada se situacija izazvana recesijom u SAD, subprime krizom, inflacijom itd smiri…a kako nakon kiše dolazi sunce tako će i ovaj put…valjda. [rolleyes]

jeli ikome sjela lova od dividende? ako ne,kad bi trebala?
moze odgovor privatnom porukom! hvala!!

Nesposobni su sposobni da onesposobe sposobne![color=blue][/color][color=blue][/color][color=blue][/color]


grdelin: ” Nemam baš neku naviku pisati po forumima , ali sad moram reagirati na ovo šta se dešava na ovoj jadnoj našoj burzi (a pogotovo sa HT-om).Nije mi jasno od tko ovih od ovih malih,osim ako se veliki ne prikazuju kao mali tko po ovim cijenama prodaje HT, ma LJUDI MOJI POGLEDAJTE FUNDAMENTE (P/E,P/S;P/Bv), ma nema bolje dionice na našoj burzi,a i šire, a sustavno se ruši.NE PRODAJITE ZLATNU KOKU, koja usput ,ne samo što nosi zlatna jaja nego ih i dijeli (KROZ DIVIDENDU).Pogledajte to kod ostalih perjanica kao što su (IGH,INGR,ATPL, itd.). oni to kao zadržana dobit (da ali za sebe , al ne za društvo).Pisao bih još ali nemam volje, zasad toliko i “mali pamet u glavu” ” Ma žali bože je pisati i objašnjavati… U igri je previše sitnih ribica sa kojima se može manipulirati bez pol frke. Mirovnjaci trljaju ruke, kupuju bagetelno dugoročnu sigurnost….

koji to mirovnjaci kupuju gdje vi to vidite? na top 10 se bas i ne vidi da su se mirovnjaci a ni fondovi nesto pretjerano nakrcali?

idući tjedan će bit bolje...


puno toga izgleda tebi nema logike..jesi ikad čuo za pojam cash pulling, e to ti je kad multinacionalka crpi lovu u maticu iz svih brancheva diljem svijeta,

Pusti ti teoriju, ja govorim o praksi.[thumbsup]


febo: ” puno toga izgleda tebi nema logike..jesi ikad čuo za pojam cash pulling, e to ti je kad multinacionalka crpi lovu u maticu iz svih brancheva diljem svijeta, ” Pusti ti teoriju, ja govorim o praksi.[thumbsup]

he-he-he, interesantno i ja isto, naveo primjer iz prakse ne iz teorije
[thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Pozdrav Svima

Evo prvi put se javljam potaknut ovim padom cijene HT dionice.

Zanima me da li netko od iskusnijih moze komentirati IPO Njemackog DT-a (poznata firma?) 2000 god.
Prema onome sto znam narod je izgubio veliki novac( neki i 70% ulozenog)

Slicno kao i kod nas cijena je prvo otisla gore do 100+ eura da bi se onda polako spustila do priblizno 10 a narod slusao ono to je dugorocno ulaganje i slicno i cekali da se cijena digne. Nije se digla do danas.
Neki ludjaci prodali kad je pocelo padat i spasili se.

Sada 8 godina kasnije pocinje najveci sudski proces u Njemackoj. Ovo sam citao u Sternu pa ako nekoga zanima mozda mogu potraziti i poslati scan.

Da li netko moze objasniti zasto je tako bilo i da li se to moze i nama dogoditi i ako ne ,zasto ne?

Pozdrav i nadam se da necete drvlje i kamenje po meni. Samo me zanima koje su bitne razlike ili da odmah prodam.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



vorda: ” ”

Ljubav bez riječi.[thumbsup]


jeli ikome sjela lova od dividende? ako ne,kad bi trebala?
moze odgovor privatnom porukom! hvala!!

Imaš sigurno 20-ak postova u kojima to piše…
Korporativna akcija: 7665
Vrsta KA: isplata dividende u novcu
Datum izvršenja akcije: 19.05.08.

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

Narode!Telefonirajte što više,pa će i dionica vrijediti više!![kiss]

New Report

Close