HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 03:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,36
124.716
3,527
35,20
35,40
0,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Velika je činjenica da je vlada sa tako velikim količinama Ine a pogotovo Ht-a, zavila tržište u crno. Da nije bilo onakove propagande, nebi bilo 400 000 tisuća novih starih dioničara. Mnogi su dionice odmah prodali, posljedica toga je manjak likvidnosti, a oni koji su nakon toga počeli nešto trgovati na burzi samo stvaraju probleme jer nemaju mrvice edukacije. I dalje mislim da su dionice Ine i Ht-a najpodcijenjenije dionice u regiji, ali naše tržište više nije dovoljno likvidno da im digne dugoročno cijenu, dižu se ostale dionice gdje se cijena diže nekoliko desetaka posto za par miliona kuna.Ali zato imamo novu staru vlast.

Jako dobro, potpisujem.
Ht je ubio likvidnost na burzi vjerovali ili ne.


usd: ” macro: ” kako bi DT nisko ušao u preuzimanje” preuzimanje čega ? [shocked] pa ne može preuzet nešto šta je već njegovo ! [lol] ” Imaju samo pola dobiti ako hoce cijelu morat ce ga preuzet…

E kolega, da imate mogučnost donošenja strateških odluka, a što Dt sada sa 51% nema, morate imati više od 75%,
Oosim toga udio u dividenti je veči, pa on može postati večinski (više od 75%) samo sa akontacijom i izvanrednom dividendom, .
Nadam se da je ovo jasno.

i više nego, ali i sa 75% mu ostaje klauzula ograničenja dok vlada ima i jednu jedinu dionicu

halo bing:

Ma neka, na svu sreću vlasnik je DT, pa ćemo dobijati dividendu narednih godina, zagarantirano[thumbsup]

Ali će ti zbog sve manje dobiti narednih godina biti i sve manja dividenda. 10% kao ove godine ne buš više nikada vidio, a vrijeme će pokazati da će više zaraditi oni koji oroče ovaj novac u banci jer će već za 2 godine 5% na oročenu štednju biti puno više od dividende HT-a. A mene još više fascinira kako ljudi slijepo vjruju ovoj dionici. HT nas je godinama pokradao skupim telefoniranjem i internetom, a sada će ljudi (ne)svijesno još dopustiti i da ih opelješaju sa dionicama. Moje mišljenje za narednu godinu je 200 kn dionica i 5% dividenda. No to je samo moje mišljenje.


Recimo da dobit padne 20%, samo recimo uz dividendu od 100% to je onda cca 24 kn po dionici, ja se neću buniti, moguća je i izvanredna dividenda i tako svake godine, a ja zaista ne vidim razlog da DT ostavlja ostavlja dobit u HT-u, primjer je ERNT-R-A, a svi znamo i da su mirovinci već dobro nakrcani, stoga ne vidim zašto bi dionica trebala biti 200 kn.

Surround all arround when it hits the ground


asdfgh123: ” Meni se čini da fondovi uopće ne kupuju HT. Neki dan je bio prikaz promjena TOP 10 u HT-u zadnja dva mjeseca. Nešto sitno su kupili OMF-ovi. ” nekako mi se stalno mota po glavi misao da bi HT mogao biti motor za guranje crobexa na 4200. ove ostale dionice su se malo ispucale… sve su skoro dosle na gornji bolinger. a fondovi je jos ne kupuju…hmm… meni zvuci kao dosta zgodna situacija…

Kolega, previše optimizma, nema odi sriće, stalno tražimo neko opravdanje, ali dionica stalno down zbog razlike prodaja/kupnja i to je tako…pa mi držimo

Zar stvarno nekima treba prstom pokazati da skuže što je s ovom dionicom? Ponovit će se priča DT-a u Njemačkoj. Točka. Pa čitajte malo ljudi, ili se ostavite burze i raditi ono u čemu ste najbolji. Target sa 450, spuštali smo na 400, pa na 360, pa na 330, pa na 315… a sada je i 300 tamo daleko… Kad uskoro puknu Knock-out certifikati na 275, eto je na cijeni IPO-a. A što mislite gdje će na kraju završiti 7% radničkih dionica i ono brdo dionica BF-a? U Tunguzij ili na burzi???
Sve u svemu, kupce IOP-a ćemo tješiti da nisu ništa izgubili kad cijena ode na 210,00 kn. Na jesen će dobiti 10% dionica, dobili su dividendu i to je tu negdje. Svoj na svome:-). Tko je prodao je jamio, a tko nije sam si je kriv!!!


Zar stvarno nekima treba prstom pokazati da skuže što je s ovom dionicom? Ponovit će se priča DT-a u Njemačkoj. Točka. Pa čitajte malo ljudi, ili se ostavite burze i raditi ono u čemu ste najbolji. Target sa 450, spuštali smo na 400, pa na 360, pa na 330, pa na 315… a sada je i 300 tamo daleko… Kad uskoro puknu Knock-out certifikati na 275, eto je na cijeni IPO-a. A što mislite gdje će na kraju završiti 7% radničkih dionica i ono brdo dionica BF-a? U Tunguzij ili na burzi??? Sve u svemu, kupce IOP-a ćemo tješiti da nisu ništa izgubili kad cijena ode na 210,00 kn. Na jesen će dobiti 10% dionica, dobili su dividendu i to je tu negdje. Svoj na svome:-). Tko je prodao je jamio, a tko nije sam si je kriv!!!

Nevjerojatno glupa usporedba. Dionica DT-a je otišla dolje kad je DT bio u guitcima zbog skupo plaćenih koncesija 3G

“Rizik moguće rasprodaje udjela u braniteljskom fondu malo koji burzovni analitičar spominje, ali on je za Zagrebačku burzu i dalje prisutan poput Damaklovog mača. Cijena dionice HT-a dovoljan je dokaz, a kako saznajemo, upravo je pukao jedan certifikat izdan na tu dionicu na jednoj inozemnoj burzi.

http://www.poslovni.hr/78210.aspx

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Bas gledam graf HTa otkad je podijeljena dividenda i stvarno se vidi maloumnost nekolicine. Oni jednostavno MORAJU izaci nakon dividende i izgleda da ih se tesko moze nagovoriti za malo strpljenja. Oni ce izlazit i po 200 HRK.
A gdje su sad mirovinci? Njima valjda nije dosta 10% yielda godisnje?
Dje si doktore majcin sine?
Ovo je zbilja postala barustina…

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Bas gledam graf HTa otkad je podijeljena dividenda i stvarno se vidi maloumnost nekolicine. Oni jednostavno MORAJU izaci nakon dividende i izgleda da ih se tesko moze nagovoriti za malo strpljenja. Oni ce izlazit i po 200 HRK. A gdje su sad mirovinci? Njima valjda nije dosta 10% yielda godisnje? Dje si doktore majcin sine? Ovo je zbilja postala barustina…

Pušiona prijatelju, pušiona! Barem još neko vrijeme[embarass]

29.4.2008. top 10.

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 2.719.340 3,32 Skrb. račun
5. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 2.047.215 2,50 Osnovni račun
[color=blue]6. PBZ D.D. 410.895 0,50 Skrb. račun – 886[/color]
7. HPB D.D. 403.742 0,49 Skrb. račun + 263
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 371.618 0,45 Skrb. račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 363.843 0,44 Skrb. račun
[color=blue]10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 348.864 0,43 Skrb. račun + 945[/color]
Ukupno: 73,14

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


“Rizik moguće rasprodaje udjela u braniteljskom fondu malo koji burzovni analitičar spominje, ali on je za Zagrebačku burzu i dalje prisutan poput Damaklovog mača. Cijena dionice HT-a dovoljan je dokaz, a kako saznajemo, upravo je pukao jedan certifikat izdan na tu dionicu na jednoj inozemnoj burzi.

http://www.poslovni.hr/78210.aspx

Krajnje neprofesionalna i aproksimativna tvrdnja, koja samo daje vjetar u leđa ovim paničarima danas na prodaji. Kao da ih treba posebno nagovarati. Još jedna stvar pada u oči, i na dnevniku HTV, kao i u ovom članku je stavljen akcent na ”pad HT-a na cijenu od 273,50 kn”, iako je na danas protrgovanih 10 mil prosjek bio na 278,15 kn.

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

New Report

Close