HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 19:10
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Može li mi netko objesniti i ulogu Iskona u prihodima HT-a, zar nije HT većinski “vlasnik ” Iskona
koji pomalo, ali sigurno uzima dio tržišta sa svojim povoljnim paketima……..?

Iskon ima jasnu “poslovnu svrhu”: tamo gdje se dovuče Optima ili netko sličan sa svojim jeftinim uslugama, tamo HT postavi Iskon za borbu u tom segmentu, tamo gdje nema konkurencije, uglavnom nema ni Iskona, pa neće valjda sam sebi konkurirati 😀 Dakle Iskonova svrha je tamo gdje se približava opasnost izvući što se još izvući može, odnosno maksimalno pokvariti planove konkurenciji.


Premda imam pola paketa HT koristim optimu jer je jeftinija( 88kn internet a s telefonom cc120kn) Ne vidim niti jedan razlog za propast prvog, drugog ili trećeg jer tu ima još puuuno mjesta za rast!

ali nema niti razloga da suvlasnika HT-a daješ svoje novce konkurenciji?? Imaš Iskon ako baš želiš jeftinije 😀

Da pojasnim, ako želite MAX tv (uslugu). morate uzeti ADSL (uslugu)

ne morate, T-Com za razliku od nekih konkurenata ne nudi Triple Play kao paket, nego korisnici mogu uzeti recimo samo MAXtv bez da se pretplate i na ADSL, kao i obratno.

Niste u pravu… Da biste bili korisnik Max TV-a morate biti korisnik Max ADSL-a, a da biste bili korisnik Max ADSL-a morate biti pretplatnik…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

HugoChavez:

@ verdi

Od tih cca 120 kojih daješ Optimi, cca 80 vrati se HT-u.[cool]

Predpostavljam da je tako i drago mi je. 1kn meni u džep. Para mora da se vrti!

Pa i nije baš neka logika, istina para se vrti. Optima je na IPO-u uzela novce, a pogledajte gdje su sada. Zgodan je taj iznos od 120 kn, tako taman možete platiti račun s jednom OPTE dionicom i ostane vam i za lizalicu (umjesto dividende).[lol]

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

verdi:

Premda imam pola paketa HT koristim optimu jer je jeftinija( 88kn internet a s telefonom cc120kn) Ne vidim niti jedan razlog za propast prvog, drugog ili trećeg jer tu ima još puuuno mjesta za rast!

ali nema niti razloga da suvlasnika HT-a daješ svoje novce konkurenciji?? Imaš Iskon ako baš želiš jeftinije 😀


To Vam je isto ko kad se u kladionici kladiš za i protiv. Negde moraš dobiti makar i po džepu.

who dares, wins

Da neke stvari oko Optime pojasnimo, gro pretplatnika koji oni imaju su dobili neznanjem istih, studenti idi po kućama za 150 kn po korisniku, tako da babe potpišu a neznaju što, dida dolazi kod nas u T-centar i žali se da je dobio dva računa, di će ovaj drugi platiti, nema pojma komu i gdje. Iskon je u našem vlasništvu (HT).
Broadband usluga se prodaje nemilo, MAXtV dobro ide, T-Mobile također sve više Postpaid ptp.
Stoji da je HT tribalo prodati kad je pao na 350, vidim komentare da se triba zadovoljiti i s 300 kn, a dosad je target bio 400, kakvi smo takvi smo,tko je zakasnio na brodare, triba gađati građevinare ili prehranu, ali triba pogoditi…..Ja imam ATPL a s HT ću čekati još…..

Ja mislim da krivo gledate na stvari, veliki igraci su uspijeli uvjeriti male da ova dionica ne vrijedi vise od 350 kuna.

Zelio bih podsjetiti sveopce hrvatsko pucanstvo kako je isal scenarij kod Ericsona Tesle. 100 kuna pun klinac vremena i onda fiju hmmm na koliko je danas (???) razmislite sami kaj je pametno. Dovoljno je da ude veci igrac izvana i …

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]

Najizglednije akvizicije u skorije vrijeme su HT Mostar i BH Telekom. Slovenci su otpali, ali za njima ne žalim. Realizacija bilo koje od gore navedenih daje jednu dodatnu polugu HT. Realno, broadband tržište kod nas je još uvijek nerazvijeno, te se prava ekspanzija očekuje tek kroz idućih par godina, a bez potcijenjivanja mislim da su tržišta u regiji uvijek jedan dobar korak iza Hrvatske. Tako da se HT može posvetiti osvajanju domaćeg tržišta i stići na vrijeme na tržišta u regiji (prvenstveno BH). Cash za kupnju nije upitan, vrijeme radi za tvornicu novaca.

Čeka nas svjetla budućnost!

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)


Ja mislim da krivo gledate na stvari, veliki igraci su uspijeli uvjeriti male da ova dionica ne vrijedi vise od 350 kuna.

Zelio bih podsjetiti sveopce hrvatsko pucanstvo kako je isal scenarij kod Ericsona Tesle. 100 kuna pun klinac vremena i onda fiju hmmm na koliko je danas (???) razmislite sami kaj je pametno. Dovoljno je da ude veci igrac izvana i …

Ericsson Tesla nije baš dobar primjer, tek će se vidjeti rezultati isplate izvanredne dividende.

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

Ovo nije vrijedonosni papir koji je podložan trejdanju, ali u u volatilnoj fazi tržišta nudi najveću dozu sigurnosti.

Dobit za 2007. 2.300.000.000,00 kn.
DTK sasvim sigurno 100% u vlasništvu HT-a
1Q za 2008. bi trebao još jednom ukazati koliko je trenutno podcijenjen ovaj vrijedonosni papir.

SAMO SE SVI FINO SKULIRAJTE I MALO PRIČEKAJTE, JER AKO ROKNE TRŽIŠTE PREMA DOLE OVDJE NEMA STRAHA, A GORE ĆE SVAKAKO, KAD TAD.[thumbsup]

Danas bi HT mogao gadno zaronuti. Nalozi na bidu nestaju. Ne znam da li je to vezano za vijest na teletekstu o neograničenom telefoniranju za 9.90 USD putem neta. I nije pisalo da li će ponuda vrijediti i za Hrvatsku.

Jadna je kupnja na 90% dionica a ne samo na HR-u!

New Report

Close