HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 00:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ovo kilavljenje s HTom će prestati čim iziđe FI1Q, za nekih12 dana. Mislim da neki ljudi koji prodaju na ovim razinama nisu ni svjesni da iako je dobit iz 2007 podijeljena, nova poslovna godina odmiče, prihodi vrlo vjerojatno rastu a s njima i dobit. Osobno mislim da će HT biti neprikosnoven još dugo godina u svojoj industriji, iako raznorazni eksperti i kojekakvi trči-laži ”analitikanti”, kako ih je simpatično nazvao g. Samodol, najavljuju neke SF scenarije u kojima će HT biti uništen od nadolazeće konkurencije, tužbi itd. Samo vi sanjajte gospodo!

optima im najjaci konkurent, da nije novoselec kupuval za nase penzije bez svezeg kapitala vec bi vrata zatvorili,
ovak opstaju jos 5 god a posle ce biti kriva procena

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

http://www.t.ht.hr/investitori/kalendar.asp
Objava rezultata za prvi kvartal 2008.
8. svibnja 2008.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Tko nije HT prodao do sad, mislim da se više ne isplati prodat dok cijena ne dođe barem na 330, jer bi se lako moglo dogoditi da prodate HT i kupite neku drugu dionicu i tada uletite u korekciju, nije da ju prizivam ali i to je dio trgovine na burzi

Hmmmm jasno je kao dan da ju nece spustat ispod 280 zbog braniteljskog fonda da ne potaknu nove prodaje, mislim tko je odlucio prodat OK vrijednost braniteljskog mora biti oko 580 kn
a sto upecaju na ovim razinama uvijek je dobodoslo[thumbsup]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Apsolutno podržavam kolegu Deagona, istog sam mišljenja.

Ovo je trenutno jedna od najsigurnijh dionica, usudio bih se kazati sa velikom sigurnošću da je bolje biti u njoj nego u cashu.

Zašto pitate se, pa ispod ovoga ne ide, u biti ne ide ispod 315, samo smo vidjeli što i tko je prouzročio ovaj “trenutni” pad, s toga da zaključim, tko želi sigurnih 10% zarade minimalno, sada je vrijeme za ulaz, tko želi duže ostati još bolje i dalje najsigurnije, s time da je prva varijanta kvalitetnija od stajanja u cashu,

Smatram da je ova cijenovna razina vrlo kratkog daha, odnosno vijeka trajanja.[thumbsup]

tigrus:

evo ja cu ti reci sto da napravis studena: ” fisherman: ” ” E da, to se slažem s vama. A možda je i bolje lovu prebaciti u neku drugu dionicu za koju vjerujemo da će brže i više porasti nego HT. Samo da je pogoditi pravu dionicu[rolleyes] ” I ja se slažem s obojicom, samo postoji jedan, ali najveći problem zbog kojeg cijeli dan pogledavamo na ove stranice a to je POGODITI PRAVU DIONICU[/b]. [wink] ” evo ja cu ti reci sto da napravis: ako probijemo 3750 gore ce poletiti igh, ledo, i mozda ingra. to je to.

tigriću nabrojio si samo svoje 3 najjace u portfelju?

gospodo, povlacim svoju izjavu.
ne mogu biti siguran za gradevinare…
mozda ima i boljih opcija.

ps. nemam ledo i ingru, imam nesto malo igh… [thumbsup]

matematic:

Ovo kilavljenje s HTom će prestati čim iziđe FI1Q, za nekih12 dana. Mislim da neki ljudi koji prodaju na ovim razinama nisu ni svjesni da iako je dobit iz 2007 podijeljena, nova poslovna godina odmiče, prihodi vrlo vjerojatno rastu a s njima i dobit. Osobno mislim da će HT biti neprikosnoven još dugo godina u svojoj industriji, iako raznorazni eksperti i kojekakvi trči-laži ”analitikanti”, kako ih je simpatično nazvao g. Samodol, najavljuju neke SF scenarije u kojima će HT biti uništen od nadolazeće konkurencije, tužbi itd. Samo vi sanjajte gospodo!

optima im najjaci konkurent, da nije novoselec kupuval za nase penzije bez svezeg kapitala vec bi vrata zatvorili,
ovak opstaju jos 5 god a posle ce biti kriva procena


Kolega, mislim da ste više nego velikodušni, osobno Optimi na bih dao više od godinu dana…

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

Svi čekamo 8. svibnja 2008. kada cemo gledati ovu dionicu dobrano iznad 300 kn.

[u]If you need a friend, get a dog. [/u]


Svi čekamo 8. svibnja 2008. kada cemo gledati ovu dionicu dobrano iznad 300 kn.

Bit će jako zanimljivo vidjeti reakciju našeg ”uređenog” tržišta na kojem cijenu ”uvijek” određuje zakon ponude i potražnje. Već viđenom logikom, kako je 17.04. cijena pala za iznos dividende, tako bi trebala i rasti za iznos EPS-a u 1Q.

Sviđa mi se ovaj sustav…

HT postaje egzaktna zakonitost…

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)


Svi čekamo 8. svibnja 2008. kada cemo gledati ovu dionicu dobrano iznad 300 kn.

Slažem se da ako bude dobro FI da će cijena sigurno rasti ali sigurno neće jako preko 300…mislim da bi to bilo realno


Svi čekamo 8. svibnja 2008. kada cemo gledati ovu dionicu dobrano iznad 300 kn.

kolega to sam spomenio prije 10 danatek tada ćemo viditi gdje smo, ali inesmijemo zaboraviti sa koliko zadržane dobiti raspolažemo.ovi koji prodaju ja mislim da samo fondovi igraju tenis ,a dokle dok im nedosadi.


optima im najjaci konkurent, da nije novoselec kupuval za nase penzije bez svezeg kapitala vec bi vrata zatvorili,
ovak opstaju jos 5 god a posle ce biti kriva procena

AZ mirovinac je uzeo 3 % dionica iz javne ponude, ne znam kakav je to enormni utjecaj Optimi na pribavljanje kapitala…

Inače, držim fige da imaš pravo, da Optima ne uspije nanijeti puno šteta našem dragu HT-u, međutim ja je ne bih baš tako podcijenio… Optima velikom brzinom preuzima korisnike, na svim poljima, ako se ne varam za nekih godinu-dvije će i IPTV ponuditi… dakle na svim frontovima se oni bore, možda neće izrasti u naročito uspješni i veliki telekom, ali činjenica je da su prilično entuzijastični. Svjesni su nekih svojih prednosti i vrlo optimistično gledaju na budućnost.
Ja ipak računam s time da je HT-ova veličina i sadašnja (financijska) snaga zapravo glavna prednost, koja ću mu pomoći u održivom poslovanju na domaćem tržištu u kvalitetnoj borbi za svoj dio kolača koji će uvijek i u svim uvjetima znati najbolje iskoristiti, a kada bi se uspio proširiti van… to bi bilo ono pravo. HT-ova financijska snaga mu omogućuje akvizicije u inozemstvu, i kod nas po potrebi, s tom figom u džepu moramo računati, akvizicijama nadoknađivati gubitak korisnika na domaćem tržištu, to je ono što HT uvijek može u krajnjem slučaju. Problem je samo pronaći prikladne kupnje, a valjda se nešto bude našlo 😀

ht noije još ni izbliza iskoristio potencijal rasta na brzom internetu,još mnogo naselja jedva čekaju da ga dobiju.Znam iz vlastitog iskustva,s time će pokrivati sasvim izvjesno opadanje u fiksnoj telefoniji.

New Report

Close