HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:03
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

PBZ predstavio kredit za kupnju dionica T-HT-a
Business.hr
04.09.2007 16:49

Privredna banka Zagreb je izbacila kreditnu liniju za kupnju dionica T-HT-a kojoj će zalog predstavljati upravo dionice T-HT-a za čiji upis građani pokažu interes u procesu javnog upisa. Najpovoljnija je odluka banke ona prema kojoj se neće naplaćivati naknada za prijevremenu otplatu kredita.

PBZ je sličan kredit kao i za kupnju Ine odlučio servirati isključivo svojim klijentima i svim punoljetnim članovima njihovih obitelji.

PBZ-ovi krediti za kupnju dionica T-HT-a odobravaju se u kunama uz kamatnu stopu od 7,98 posto (EKS od 8,74 posto). Pritom naknada za obradu kreditnog zahtjeva iznosi 1 posto iznosa kredita, a minimalno 500 kuna, koja se mora uplatiti iz vlastitih sredstava prilikom korištenja kredita.
Oglas:

Rok otplate je do 60 mjeseci, a nudi se i mogućnost počeka do 12 mjeseci, koji je uključen u rok otplate.

PBZ će kreditirati najviše do 90 posto iznosa dionica koje klijent odluči upisati, a korisnik kredita mora deponirati 10 posto učešća na tekućem računu.

Prema tome, kako građani mogu uz pravo prvenstva i posebnu pogodnost kupiti dionica T-HT-a najviše do iznosa od 38.000 kuna, maksimalni iznos kredita koji će mu PBZ odobriti je 34.200 kuna.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


Ako imam uslugu “moj e-račun” može li se napraviti registracija na brokera (npr.1G) bez da kontaktiram samog brokera. Ili trebam naklikati sve na “moj e-račun” i zvati brokera za obavi svoj dio posla? [smiley2]

Sve najbitnije o ovoj usluzi sam postao u topicu PRAVNI KUTAK.
Možete tamo pogledati sto vas zanima.

KCK, ipak moraš kontaktirati brokera jer ti treba “broj za registraciju” koji ti mora dodjeliti tvoj broker.

La vita e bella!

PRIVATIZACIJA Desetak banaka nudit će kredite za dionice T-HT-a
Banke taje uvjete kredita za dionice

http://www.vecernji.hr/home/manager/2907721/index.do

No respect

LJudi može li pomoč da li je bolje upisati 2 paketa na dvije osobe ili na 4, ima li razlike u slučaju prevelikog interesa i rušenje cijena po paketu,ili se onda isto ruši cijena i manjeg dijela.
I drugo,ako upisuješ druge osobe da li bi se te osobe trebale prvo upisati u brokersku kuču.
Sorryte ljudi ako sam napisala glupost još uvijek sam nova u tome
Hvala!

Tko gubi pravo na dodatne dionice?

Ravnatelj Hanfe Ante Samodol nedavno je izjavio da građani pripaze jer ako registriraju dionice T-HT-a s brokerskom kućom izgubit će pravo na dodatne dionice kad istekne jedna godina. Nakon toga roka, Vlada nagrađuje strpljive dioničare jednom dionicom na deset kupljenih. Ovih su dana mnogi potencijalni dioničari zbunjeni i pitaju se što to znači.

Po toj će osnovi ipak malo dioničara izgubiti pravo na dodatne dionice jer nakon IPO-a dionice se registriraju u SDA na slobodnoj poziciji i samo na zahtjev dioničara registracija se prenosi na brokersku kuću preko koje želi prodati dionice ili već ima registrirane druge vrijednosnice, pa želi i T-HT-ove.

Vlada je pak u svojoj odluci o IPO-u T-HT-a navela u kojem se slučaju mogu izgubiti dodatne dionice, a odnosi se na promjenu vlasničke pozicije kod SDA. Onaj tko je već prodao dionice načistu je da nema dodatnih povlastica. Međutim, to nema ni onaj tko nasljeđuje dionice jer nije izvorni dioničar.

Pravo gube i dioničari nad čijim je dionicama založno pravo, što znači svi oni koji su kupili dionice kreditom banke na način da dionicama jamče otplatu kredita. U Vladinoj odluci ne piše da je promjena vlasničke pozicije i registracija dionica na brokersku kuću. Večernji


Tko gubi pravo na dodatne dionice? Ravnatelj Hanfe Ante Samodol nedavno je izjavio da građani pripaze jer ako registriraju dionice T-HT-a s brokerskom kućom izgubit će pravo na dodatne dionice kad istekne jedna godina. Nakon toga roka, Vlada nagrađuje strpljive dioničare jednom dionicom na deset kupljenih. Ovih su dana mnogi potencijalni dioničari zbunjeni i pitaju se što to znači. Po toj će osnovi ipak malo dioničara izgubiti pravo na dodatne dionice jer nakon IPO-a dionice se registriraju u SDA na slobodnoj poziciji i samo na zahtjev dioničara registracija se prenosi na brokersku kuću preko koje želi prodati dionice ili već ima registrirane druge vrijednosnice, pa želi i T-HT-ove. Vlada je pak u svojoj odluci o IPO-u T-HT-a navela u kojem se slučaju mogu izgubiti dodatne dionice, a odnosi se na promjenu vlasničke pozicije kod SDA. Onaj tko je već prodao dionice načistu je da nema dodatnih povlastica. Međutim, to nema ni onaj tko nasljeđuje dionice jer nije izvorni dioničar. Pravo gube i dioničari nad čijim je dionicama založno pravo, što znači svi oni koji su kupili dionice kreditom banke na način da dionicama jamče otplatu kredita. U Vladinoj odluci ne piše da je promjena vlasničke pozicije i registracija dionica na brokersku kuću. Večernji

Upravo sve obrnuto. Registracijom na brokersku kuću, prijenosom, darovanjem itd. gubi se pravo na dodatne dionice. Nasljeđivanjem se ne gubi pravo.


Tko gubi pravo na dodatne dionice? Ravnatelj Hanfe Ante Samodol nedavno je izjavio da građani pripaze jer ako registriraju dionice T-HT-a s brokerskom kućom izgubit će pravo na dodatne dionice kad istekne jedna godina. Nakon toga roka, Vlada nagrađuje strpljive dioničare jednom dionicom na deset kupljenih. Ovih su dana mnogi potencijalni dioničari zbunjeni i pitaju se što to znači. Po toj će osnovi ipak malo dioničara izgubiti pravo na dodatne dionice jer nakon IPO-a dionice se registriraju u SDA na slobodnoj poziciji i samo na zahtjev dioničara registracija se prenosi na brokersku kuću preko koje želi prodati dionice ili već ima registrirane druge vrijednosnice, pa želi i T-HT-ove. Vlada je pak u svojoj odluci o IPO-u T-HT-a navela u kojem se slučaju mogu izgubiti dodatne dionice, a odnosi se na promjenu vlasničke pozicije kod SDA. Onaj tko je već prodao dionice načistu je da nema dodatnih povlastica. Međutim, to nema ni onaj tko nasljeđuje dionice jer nije izvorni dioničar. Pravo gube i dioničari nad čijim je dionicama založno pravo, što znači svi oni koji su kupili dionice kreditom banke na način da dionicama jamče otplatu kredita. U Vladinoj odluci ne piše da je promjena vlasničke pozicije i registracija dionica na brokersku kuću. Večernji

E, ovo se zove koristan tekst.

Molim Vas da ne ocjenjujete moje glupe komentare jer bi ja sam sebi dao nulu da mogu

Možda PBZ-ov kredit nešto govori o mogućoj veličini paketa ili cijeni dionice:

PBZ daje kredit za kupnju dionica T-ht u visini max. 38.000kn. Kod njih treba deponirati 10% iznosa.
Ukoliko se paketi budu rezali, višak novca se vraća klijentu na tekući, i klijent može raspolagati s njime kako želi.

Dakle, klijent dobiva čistih 34.200kn, a u zalog stavlja paket dionica.

Da li to PBZ već zna ili samo procjenjuje, da se paketi neće rezati na manje od 34.200kn?
Onda nas u slučaju prevelike potražnje na IPO, očekuje veća cijena dionice.
Ili su u PBZ procijenili da će paket dionica, bez obzira na koliko se rezao, na burzi postići dovoljnu cijenu da s njime pokriju 34.200kn i kamate?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Možda PBZ-ov kredit nešto govori o mogućoj veličini paketa ili cijeni dionice: PBZ daje kredit za kupnju dionica T-ht u visini max. 38.000kn. Kod njih treba deponirati 10% iznosa. Ukoliko se paketi budu rezali, višak novca se vraća klijentu na tekući, i klijent može raspolagati s njime kako želi. Dakle, klijent dobiva čistih 34.200kn, a u zalog stavlja paket dionica. Da li to PBZ već zna ili samo procjenjuje, da se paketi neće rezati na manje od 34.200kn? Onda nas u slučaju prevelike potražnje na IPO, očekuje veća cijena dionice. Ili su u PBZ procijenili da će paket dionica, bez obzira na koliko se rezao, na burzi postići dovoljnu cijenu da s njime pokriju 34.200kn i kamate?

Ne, takav kredit je PBZ već nudio na IPO-u INE. Dakle, deponiranih 10% iznosa, praktički isti kredit kao na INI.

Knjige i kava


Možda PBZ-ov kredit nešto govori o mogućoj veličini paketa ili cijeni dionice: PBZ daje kredit za kupnju dionica T-ht u visini max. 38.000kn. Kod njih treba deponirati 10% iznosa. Ukoliko se paketi budu rezali, višak novca se vraća klijentu na tekući, i klijent može raspolagati s njime kako želi. Dakle, klijent dobiva čistih 34.200kn, a u zalog stavlja paket dionica. Da li to PBZ već zna ili samo procjenjuje, da se paketi neće rezati na manje od 34.200kn? Onda nas u slučaju prevelike potražnje na IPO, očekuje veća cijena dionice. Ili su u PBZ procijenili da će paket dionica, bez obzira na koliko se rezao, na burzi postići dovoljnu cijenu da s njime pokriju 34.200kn i kamate?

38 000 kn i 10% depozita je 34200 kn. Morate dati depozita 10% zato je tako.

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

znači ako je isti kredit ko kod ine to znači da nemogu odmah prodat dionice?tj.prvo moram vratit kredit pa onda prodavat dionice?

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


znači ako je isti kredit ko kod ine to znači da nemogu odmah prodat dionice?tj.prvo moram vratit kredit pa onda prodavat dionice?

Tako je.

Knjige i kava

New Report

Close