HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 27.06.2024. u 21:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
29,88
87.704
2,935
29,80
30,00
0,67%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


E kad sutra 400 000 rvata počne prodavat HT kad skuže da je isteko ex- dividendni day, a da su druge dionice počele rast ko lude i da bi bilo dobro njih kupovat jer rastu…..biće belaje i to pravog muškog…… U prvom valu bi moglo past do 250 ha..!?

Bio bi to jaaaako dobar scenarij. Ja osobno istog trenutka rasprodao bih kompletan portfelj i svu lovu prebacio u HT. Na porastu kapitalne dobiti u godinu dana dobio bih barem +20 do +30% +dividenda 10-15% i ništa više mi ne treba. [thumbsup]

p.s. dok se ne održi skupština još ništa nije sigurno! ako slučajno zbog nečegaa odgode skupštinu za par dana, svi koji su danas prodali popušili su da boli glava. Zato ipak ne bi bilo loše pričekati da se skupština i formalno održi, pa tek onda odlučiti prodati ili ne [proud]

Ignore: KressoM, delux

Prijatelju, neću ti ni reć koliko dionica je u rukama malih dioničara, jer bi se smrzo……..Tako, molim te, ne brij gluposti……..

vipy:

leti, kako ericsson? Ima li tu nade?

Dobro da si pitao.

HT je sada sa cijenom gdje je bio Ericsson 2003. -317kn. I onda su dosli Svedski IOF-ovi i OMF-ovi. Igrajuci zrende s ERNT digli dionicu do 4200Kn i od tada nam ju uvaljuju i RBA OMF-u najvise i najskuplje.
Svaka para dana za ERNT bacena je izvan HR trzista, na racun East Capital Balkanfonden-a. koji ima 2,2% u “Ericsson Nikola” pogledaj link: http://www.privataaffarer.se/fonder/fond/?intFundID=96&vchrPageName=East%20Capital%20Balkanfonden.

A vi samo cekajte da vam Njemacki DT pokaze koliko vrijedi HT. Koliko puta treba ponoviti cista dobit HT-a je veca nego cijeli godisnji prihod KOEI.
DT ce kupnjom HT-a neutralizirati svoje gubitke doma, bas kao sto je to i Ericsson i Svedski OMF-ovi (nakon pada na 2 SEK-a) ucinio s Ernt. Vec 2 godine izvlaci 780.000 Milijona KN iako firma u to vrijeme ima dobit svega 466.000 Milijona KN i iz godine u godinu ima manju dobit.

Nepotrebno govorit gdje ce cijena HT-a.


Prijatelju, neću ti ni reć koliko dionica je u rukama malih dioničara, jer bi se smrzo……..Tako, molim te, ne brij gluposti…….. leti: ” vipy: ” leti, kako ericsson? Ima li tu nade? ” Dobro da si pitao. HT je sada sa cijenom gdje je bio Ericsson 2003. -317kn. I onda su dosli Svedski IOF-ovi i OMF-ovi. Igrajuci zrende s ERNT digli dionicu do 4200Kn i od tada nam ju uvaljuju i RBA OMF-u najvise i najskuplje. Svaka para dana za ERNT bacena je izvan HR trzista, na racun East Capital Balkanfonden-a. koji ima 2,2% u “Ericsson Nikola” pogledaj link: http://www.privataaffarer.se/fonder/fond/?intFundID=96&vchrPageName=East%20Capital%20Balkanfonden. A vi samo cekajte da vam Njemacki DT pokaze koliko vrijedi HT. Koliko puta treba ponoviti cista dobit HT-a je veca nego cijeli godisnji prihod KOEI. DT ce kupnjom HT-a neutralizirati svoje gubitke doma, bas kao sto je to i Ericsson i Svedski OMF-ovi (nakon pada na 2 SEK-a) ucinio s Ernt. Vec 2 godine izvlaci 780.000 Milijona KN iako firma u to vrijeme ima dobit svega 466.000 Milijona KN i iz godine u godinu ima manju dobit. Nepotrebno govorit gdje ce cijena HT-a. ”

Prijatelju (kad smo prijatelji) vjeruj mi kad udjemo u EU, HT ce biti dionica kojom ce se svkodnevno trgovati sa 100.000 komada, a potencijal rasta HT-a, kao firme je neupitan, kao i njene dionice.A ako se sjecas prijatelju kada su nam Svedi kupovali upravljanje ZSE-om, govorili su kako ZSE ima jos velikog potencijala za rast, a s druge strane, istovremeno povukli su 423 Milijona Kn iz ERNT na ime dividende, a sta mislis da je ERNT te novce drzao u carapi. Iste godine zaradio je samo na financijskom trzistu oko 90 Milijona Kn, koji su bili unutar dobiti od 266 Milijona Kn. To je pisao tu na forumu jedan covjek koji je znao (mozda radnik), jer je bio zabrinut oko buduceg prihoda Ernt.
A pitam te prijatelju sta je trebalo tom Ernt da kupuje dionice po 4200 i podijeli po 2 obicnim radnicima, kojima je za njih vec odbijen porez kroz place a sada im vrijede sve manje. Sta im nisu dali te novce. Pa prijatelju zato da drze cijenu izlaza svome svedskom “East Capital Balkanfonden”. Ako i jesmo balkanci al ne budimo budale.
Kupujmo i cijenimo svoje firme pogotovo kad im je cijena tako nisko i imaju takvu perspektivu, jer ce biti nama na korist.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

Čitajući na ovom forumu razna predviđanja nas malih dioničara, zaključio sam da nema previše smisla zamarati se ovom dionicom jer mislim da ova firma ne može popušiti u narednih nekoliko godina. Krećem od pretpostavke da ćemo svi mi, dakle nas 100.000 s obiteljima uzeti max ADSL i MAX-tv (a ne pljuvati po tome kao po smeću), da ćemo pogasiti tele2 i vip pretplate i uopće nas nije briga za druge. Jer molim lijepo, nije li glupo biti dioničar vlasnik HT-a i plaćati račune “konkurenciji” koja je to samo na papiru. Uopće me nije briga što misli Sanader, Samodol, Jurčić i Milanović, jer njihovo je da odgovaraju na pitanja iako pojma nemaju. Nitko više ne može utjecati na cijenu na način da je spušta kako njemu odgovara jer će im se to vrlo brzo obiti o glavu, te će ostati bez svoje dionice koju će mu popapati velika riba. Mislim da je sutrašnji pad vrijednosti uračunat u današnju zadnju cijenu, te na osnovu svega do sada viđenog tvrdim da će vrijednost dionice sutra pasti minimalno ili čak neće ni pasti.

Kupio bi i ja po 250 kn drage volje,ako je tko željan prodati.[cool]

Složija bi se s onima koji kažu da sutra neće pasti ispod 300, a oni koji najavljuju neku katastrofu su smišni ako nije dosada isšla ova dionica u nikakve blokade neće ni sutra…
A emisija Otvoreno o kojoj se također pričalo dosta je bila totalno nezanimljiva i loše vođena, po meni nisu baš puno pametnog rekli, po emisije su se prepirali ona novinarka Večernjeg koja nema pojma i Samodol…bez veze…

znao sam ja sto ce leti napisati, nisam mogao izdrzati [thumbsup]
sorry, leti htio sam vidjeti ta boldana slova [smiley]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Složija bi se s onima koji kažu da sutra neće pasti ispod 300, a oni koji najavljuju neku katastrofu su smišni ako nije dosada isšla ova dionica u nikakve blokade neće ni sutra… A emisija Otvoreno o kojoj se također pričalo dosta je bila totalno nezanimljiva i loše vođena, po meni nisu baš puno pametnog rekli, po emisije su se prepirali ona novinarka Večernjeg koja nema pojma i Samodol…bez veze…

Zdravo kolege!

Evo, samo bih se htio složiti s kolegom ovdje. I ja sam kao student ekonomije, mali dioničar i općenito zaljubljenik u trgovanje vrijednosnicama s uzbuđenjem čekao “Otvoreno”, a kad ono: samo troje gostiju u studiju, od kojih gospođa novinarka Večernjeg očito barata mizernim znanjem, ili ju je ulovila trema. Samodol mi se učinio kao čovjek koji je sposoban, ako ništa drugo, barem za replike i dijalog podržan kakvim takvim smislenim činjenicama. Gospodin Motušić previše suzdržan, a vidjelo se na njima da znaju o čemu se priča, ali ne žele ili ne smiju van s informacijama. A Bago..gospodo, pa taj čovjek nema pojma o vođenju emisije: nekonzistentno, traljavo, upada u riječ svakome, ne dopušta završetak rečenica itd..sve u svemu, htjeli su popratiti nešto što je trenutno in, ali gospodo sa HTV-a, financije nisu “big brader” niti “farma”.

Što se premile nam dionice tiče, spreman sam se prikloniti tvrdnjama da sutra neće biti prevelikog pada vrijednosti, kao što neki tvrde ( ili drukaju .. ). No, baš me zanima kako će reagirati veliki igrači, i kakav će to utjecaj imati na cijenu..vidjet ćemo u svakom slučaju. No dugoročno zakoni struke i činjenice poput objavljene dobiti, perspektivne budućnosti i pozicije na tržištu daju za pravo očekivati početak rasta na realnu vrijednost od cca 400 kn u dogledno vrijeme. Dakako, nisam rekao ništa novo, kolege koji posjeduju veće znanje od mene su to i dodatno potkrijepili činjenicama, pa se besramno pridružujem njima [thumbsup]

Toliko od mene, dont flame too much, pozdrav [rolleyes]

Znate kaj će se dogodit sutra.?!?

Niš, ja osobno imam jako puno komada HT-a i jučer kada sam ovo vidio nisam prodao ni jednu dionicu.
ZaŠto?
Ako Ht bude padao drastično povuči će cijelo tržište dolje tako i onako. A ako sve bude raslo vjerujte mi nebu ne Ht pao puno. Ja ću biti hrabriji i reć da će zatvorit iznad 305, čak sam siguran, a ako potone Crobex ispod 2 %, što smatram da je momentalno nemoguće ide do 300

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Složija bi se s onima koji kažu da sutra neće pasti ispod 300, a oni koji najavljuju neku katastrofu su smišni ako nije dosada isšla ova dionica u nikakve blokade neće ni sutra…
A emisija Otvoreno o kojoj se također pričalo dosta je bila totalno nezanimljiva i loše vođena, po meni nisu baš puno pametnog rekli, po emisije su se prepirali ona novinarka Večernjeg koja nema pojma i Samodol…bez veze…

do sada najveća predviđanja na burzi su se pokazala promašena a zadnje je bilo da će u dva dana braniteljski fond biti prepolovljen i neće ga biti. Na Burzi se desi uvijek suprotno jer puno je igrača na njoj a svatko igra svoju igru a tako će vjerujte biti i sa dionicom HT-a sutra, prekosutra i dalje. Vidjet ćemo iznenađenje koje smo najmanje očekivali, kao i uvjek kada smo u nešto sigurni desi se suportno. Takva je burza [smiley]

dan je pametniji od noći

Ja jedino ne kužim, ako je baš emisija u igri da ne ispadne da kvarim temu, što svi napadaju Samodola. Osobno nemam ništa protiv frajera. Sada svi plaču jel su popušili novce, a niko se nije bunio kad su zarađivali. Šta sada pa nije ovo Caritas da bi svi trebali dobit.
Nebi vjerovali šta se sve doživi od takozvanih investitora. Radim inace u ovoj bransi i trebao bi kao biti protiv Samodola. Nisam, a vjerujte mi da ga fondovi, pogotovo mirovinski mrze. Čovjek se stvarno bori da pare ostanu na tržištu a ne da ih izvuku, da nejdem u detalje kako. Nego trebate vidjet lica ljudi koji su sve prodali u ovom padu prije… vrištanje od smjeha šta rec…

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Ukratko, Samodol je tu da vrsi nadzor i sluzi se instrumentima koji su mu u tu svrhu dani na raspolaganje, a ne da daje nekakve apele u smislu potenciranja ostanka novca na domacem trzistu. Dakle, nesposoban je ili nezna sta je njegov posao i zbog toga ga treba maknut, pogotovo nakon onakvih izjava sinoc..

Siguran sam da HT ne pada ispod 300, a nakon sto veliki u prvi sat poklope ove kvazi investitore sto su odlucili zaradit 4-5% stabilizirat cemo se na jucerasnjoj cijeni.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

New Report

Close