HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 00:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo Ljubo Jurcic prodaje znanje o burzi i padu burze zajedno s podpredsjednikom HANFE na OTV s poslovicno losim voditeljem…

I KAZE DA HT VRIJEDI NI VISE NI MANJE 400 KUNA!!! I da ga se nije smjelo dati za samo 265 kuna na IPO-u…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Na businessu HSLS-ovac, na OTV-u SDP-ovac, do sada su više-manje šutili hmm…

Surround all arround when it hits the ground


nema2puta: ” moram priznat da sam danas očekivao pozitivnu blokadu ,ali optimizam nije u modi u zadnje vrime…. ” da da ali to ne znaci da neće ujutro odmah za pola sata u plus 10% i blokadu a onda kada odblokira ide to fino na 350…evo to je moja želja i nada, a fundamenti su i jači,kupaca ima znatno -koji neće sutra pitati za cijenu, i napokon zadnji je dan za zaraditi 10%, sutra je lijep dan pred nama,živjeli HT-ovci—koji znaju što znaći fundamentalna podcijenjenost a ekstremna likvidnost[thumbsup][thumbsup][thumbsup]-uživajmo sutra nakon toliko patnje[thumbsup][thumbsup][thumbsup]


Evo Ljubo Jurcic prodaje znanje o burzi i padu burze zajedno s podpredsjednikom HANFE na OTV s poslovicno losim voditeljem… I KAZE DA HT VRIJEDI NI VISE NI MANJE 400 KUNA!!! I da ga se nije smjelo dati za samo 265 kuna na IPO-u…

HE,he,he…e kada poslovično oprezni Jurčić kaže da vrijedi realno minimum 400kn a ERSTE analitičari kao fer vrijednost kažu da u ovom momentu vrijedi 375 i da imaju kupce za vanburzovne transakcije za kupnju u slučaju rasprodaje FHB, onda što VAM VIŠE ČOVJEK REĆI, vi samo nezainteresirano gledajte ili ulazite i dalje u balone koji su u 2007 rasli 100-366%(recimo LEDO,INGRA I SVI KOJI SU RASLI ENORMNO-RECIMO PREKO 50%)–SAMO VI SUTRA UDARAJTE PO ASKU PO TIM DIONICAMA DA VAM nepobjegnu, a HT …vam je skup
[lol] [lol] [lol]

I još obojica kažu da koji luđak ne bi kupio i uzeo sigurnih 10%…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

HT sada u ovom kriznom trenutku vrijedi 400kn ako ćemo usporediti strane TK kompanije, s tim da sam uračunao njihov pad od 20%. Dakle realno je on oko 480-520Kn. To je stvarna cijenapo fundamentima.
Al ipak malo pomalo treba ga privatizirati, bar ono što se ne vidi (dio koji nema DT). Pokupovati što niže!
Pa ni branitelji ne prodaju nešto što znaju da vrijedi!
HT, INA su okosnica ove zemlje, pokretači, a netko ih prikazuje kao da ne znače ništa!
Dobro je kolega rekao, ne treba gledati burzu, HT je stabilna i jaka dionica, doći će ona na svoje!
Uostalom ako netko uz ovu cijenu (uračunato 10% – ma baš) ima prinos od dividende
29,56/(308-29,59)=10,6% . E pa ljudi moji pa banke žive od 5-7% kamate na veće iznose!
A 10,6% ??? Pa ljudi moji ne budite naiva!
Sutra kad Ht skoči na 330Kn neki će naivno izletjeti i upadati u druge dionice!
Budite sigurni da dionice koje su narasle u 5-6.g. po 50-200 puta su odradile svoje i nisu sigurne ni blizu kao što je HT.
Ne namjeravam ga prodati idućih 2-3.g. pa nek on meni donese 30% dividende! Što se mene tiče ne mora ni rasti samo nek ovako zarađuje i dalje, a nema razloga da neće!
No ipak bojim se da idemo sutra oštro gore, bar do 330-340Kn.
Neće biti jaka prodaja kao danas jer je ipak danas bila druga situacija!
Oni koji su se igrali s dionicama i prelazili iz jedne u drugu, misleći dok HT naraste 3-4% ode meni ova druga u +10% blokadu! I neka im, tako im i treba! Pali su još! Pa nek se igraju usporedbe još!
Baš se mislim što kupiti novcem od dividende, mmmmm, možda još dionica HT-a, pa nek se multiplicira svake godine.

300*1,11*1,11*1,11* itd = i nije loše!!!
Pa nek dionica ne miče nikako! Meni opet dobro! Kamata na kamatu!
Uživajte sutra i nemojte se iznenaditi kad poletimo!

50,

15.4.2008. top 10: 1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun 2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun 3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 5.732.197 7,00 Skrb. račun 4. PBZ D.D. 2.724.340 3,33 Skrb. račun 5. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 2.047.215 2,50 Osnovni račun 6. HPB D.D. 405.307 0,49 Skrb. račun – 738 [color=blue]7. PBZ D.D. 384.866 0,47 Skrb. račun + 659[/color] 8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 371.618 0,45 Skrb. račun 9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 363.843 0,44 Skrb. račun 10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 342.476 0,42 Skrb. račun Ukupno: 73,11

Hmmm. pod brojem 7 je stvarno osnažio svoju poziciju…. ili je pod brojem 6 ipak bolje prošao… hmmmm
mislim stvarno ….. ;))


OIF+Margin
Treball bi napraviti anketu-koliko ste HTa prodali da bi se spasili od margina ili lombarda?
Princip je bio manje vise isti-zalozio si XY dionicu da bi kupio HT a kad je XY dionica roknula sve u 16 prodao si HT da se spasis calla jer je kupaca uvijek bilo

Treba voditi računa o tome kako banke obračunavaju vrijednost dionica kod lombardnih i margine kredita/.POBA izračunava prema stanju na SDA tj.na T+3,što znaći da ako danas prodate HT koji vam služi kao depozit ,još tri dana će biti u vašem portfelju i to
po zadnjem tećaju dana .Praktično ako HT danas prodate imate keš koji vam se evidentira tek za tri dana,a HT
vam,ali im ostaje u evidenciji još tri dana i sutrašnji očekivani pad HT će vam smanjiti vrijednost portfelja.Radi toga ne treba prodavati HT danas radi
opasnosti od ulaska u margine caal,jer ste to trebali napraviti prije tri dana.

Ovu informaciju vam dajem,na temelju osobnog plana da ću prodaju HT napraviti danas,kako bi izbjegao
margine caal.Dakle ,danas ne prodajem HT radi margine coola,jer me sutra ionako tuće.

Inaće smatram da je ovakav obraćun van zdravog razuma.

Da li i ostale banke ovako računaju?

je li u ponedjeljak skupštin?

Malo si se preračunoa, jer ako imaš prodane dinice on će biti naplčene sigurno 100 %, ako neko i ne plati imaš sigurnost od SDA.
Banke automacki prodajom stavljaju pare na tvoj račun, tj u ovo slučaju ga pribrajaju Margin masi

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Kupnja 320, prodaja 305. Koje su ovo igre sa 305.


D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 371.618 0,45 Skrb. račun 9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 363.843 0,44 Skrb. račun 10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 342.476 0,42 Skrb. račun Ukupno: 73,11 ” Hmmm. pod brojem 7 je stvarno osnažio svoju poziciju…. ili je pod brojem 6 ipak bolje prošao… hmmmm mislim stvarno ….. ;))

jel zna netko o čemu se radi kod tog PBZ i HPB skrbičnog…skoro svakih dan trguju. malo kupuju pa prodaju…jel to neki market maker? što je to? što? što?[shocked]


Kupnja 320, prodaja 305. Koje su ovo igre sa 305.

I po kojoj onda cijeni ide transakcija po 305 ili 320? Čisto praktično zbog sutrašnjeg dana[undecid]

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

New Report

Close