HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 02:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


tigrus: ” LookaBorna: ” fisherman: ” Ako danas kupujem mogu li u četvrtak prodati, i dobiti dividendu? ” upravo dokupio jer vjerujem da ce zasigurno sutra sve izdasno potegnut gore… postavio nalog na prodaju 334,xx i mozda ge netko popapa[thumbsup] ” ja sam isto nadokupio cim se poceo mjenjati trend, tj kad sam skuzio da nece ispod 3200… da sam bio malo hrabriji uzo bi ga na 295 , ali ni 300 nije lose… e sad za prodaju .. ne znam … ma nece u cetvrtak jako pasti je bi povuklo crobex sa sobom ispod 3200… a to se nece dogoditi.. bar se nadam..[smiley][thumbsup] ” kolega dobro ste to primjetili… HT u crobexu sudjeluje sa vise od 18% i hipotetski postavimo da padne za cijenu dividende 30 kn, Crobi je manji od 3200 a toliku slobodu daljnjeg pada si ipak argumentirano nece dopustit. Crobi je pao ispod nemogucih 3700 ali ovo je ljudi moji dno dna i sa ovako velikim udjelom HT u Crobex-u moraju ga kontrolirat. Manageri rade rezime prosjecne cijene kupovine na IPO-u i kupljenih na burzi pa vjerujem da ce p/e veci od 9% zadovolljiti.Dici ce ga na 340 najmanje da padom za dividendu ne poremeti ostatak burze [thumbsup]

teoretski,
trebao bi pasti za manje od 30kn,
ako neko treba cash, onda ce je prodati prije ex-dividend day
Nije mi isto dobiti cash za 3 dana ili drzati dionicu xx vremena i biti izlozen trzistu (bilo + ili -) i dobiti samo cash dividendu u 5 mjesecu

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ha, dobra varijanta. Dakle isplatilo se onima koji su preslagivali portfelje i ušli u HT. I nakon sutrašnjeg dana mogu se mirne duše vratiti u svoje prvotne dionice koje zasigurno neće porasti u međuvremenu za iznos HT dividende. Sviđa mi se. Samo da tako i bude….

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

fisherman:

Možda u četvrtak po manjoj cijeni od današnje, ali s dividendom u džepu[thumbsup]

U četvrtak HT prvi puta u blokadi. U petak cijena IPO-a. Kak vam izgleda moja prognoza?


isto ko tvoj nick

Slabo se piše na HT-u… S obzirom što nas sve čeka sutra i prekosutra…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

70% postova je kad je zadnji dan za kupnju da dobijem dividendu i kada je prvi dan za prodaju a da ne izgubim dividendu. Razmišljanje je OK. A ko bi nakon gubitka dividende trebao po istoj ili višoj cijeni kupovati HT dionice? Što se tiče branitelja danas bio u Fini, a samo jedan branitelj bio na 4 šaltera.[smiley] ko je u ova tri burzovna dana prodavao ove ogromne količine HT dionica? Pa nisu to valjda margini?[sad]

mnogi će izać iz HT i kupovat na burzi ove “jeftinjare”, samo da se nebi zaletjeli pa da onda i vas namagarče, mogu oni još rušiti ako je potrebno, računaju na vas[cool][cool]

&


Ha, dobra varijanta. Dakle isplatilo se onima koji su preslagivali portfelje i ušli u HT. I nakon sutrašnjeg dana mogu se mirne duše vratiti u svoje prvotne dionice koje zasigurno neće porasti u međuvremenu za iznos HT dividende. Sviđa mi se. Samo da tako i bude….

Ja bih ipak ostavio HT kao dio portfelja, pogotovo ukoliko imas neregistrirane pakete

15.4.2008. top 10:

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 2.724.340 3,33 Skrb. račun
5. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 2.047.215 2,50 Osnovni račun
6. HPB D.D. 405.307 0,49 Skrb. račun – 738
[color=blue]7. PBZ D.D. 384.866 0,47 Skrb. račun + 659[/color]
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 371.618 0,45 Skrb. račun
9. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 363.843 0,44 Skrb. račun
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 342.476 0,42 Skrb. račun
Ukupno: 73,11

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

OIF+Margin
Treball bi napraviti anketu-koliko ste HTa prodali da bi se spasili od margina ili lombarda?
Princip je bio manje vise isti-zalozio si XY dionicu da bi kupio HT a kad je XY dionica roknula sve u 16 prodao si HT da se spasis calla jer je kupaca uvijek bilo


OIF+Margin Treball bi napraviti anketu-koliko ste HTa prodali da bi se spasili od margina ili lombarda? Princip je bio manje vise isti-zalozio si XY dionicu da bi kupio HT a kad je XY dionica roknula sve u 16 prodao si HT da se spasis calla jer je kupaca uvijek bilo

Najvjerojatnije i zato što je HT dionica najmanje roknula.


moram priznat da sam danas očekivao pozitivnu blokadu ,ali optimizam nije u modi u zadnje vrime….

da da ali to ne znaci da neće ujutro odmah za pola sata u plus 10% i blokadu a onda kada odblokira ide to fino na 350…evo to je moja želja i nada, a fundamenti su i jači,kupaca ima znatno -koji neće sutra pitati za cijenu, i napokon zadnji je dan za zaraditi 10%,
sutra je lijep dan pred nama,živjeli HT-ovci—koji znaju što znaći fundamentalna podcijenjenost a ekstremna likvidnost[thumbsup][thumbsup][thumbsup]-uživajmo sutra nakon toliko patnje[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Svaki ozbiljni ulagač trebao bi imati HT i to dugoročno.
On čini temelj svakoga dobrog portfelja.

New Report

Close