HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,36
124.716
3,527
35,20
35,40
0,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Do kad moram biti vlasnik dionice da bih ostvario pravo na dividendu.To jest dali je mogu prodat nakon ili malo prije glavne skupštine?Kako to funkcionira?Hvala.

kaj vi neste znali, nebuju se mogle kupovati dionice na diskontu kako su mnogi prizeljkivali
cuvajte to kolega jer u 13 mjeseci dobijete dvije dividende i riskirate izvanrednu…
za koju Vas zanima datum isplate?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Izvučeno iz konteksta ovo bi moglo imati veliki utjecaj na kretanje cijene HT-a i Ine…. pozitivno kako stvari stoje. Poetski: “Nije ni sve tako crno kakvim se čini!” ………a treća je mogućnost ugovorna prodaja mimo burze. Glavaš je također kazao i da “ima zainteresiranih kupaca za oba paketa u njihovom portfelju”, ali nije htio reći jesu li to DT i Mol. [thumbsup] Izvor: http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2f1d79c2-0d8e-4f20-a8ce-39e65891cd81&open=sec

a kada sam tvrdio nitko me nije shvacao ozbiljnost uloga u igri
to je strogo politicka stvar i prekrupan zalogaj da se prepusti stihiji
ne mislite da je to veliki test vladi ako 525 000 ljudi direktno posjeduje udjele a koliko je jos glasaca s njima povezano, barem tolko jel tak?
dakle vlada nije usjela sprijeciti gasenje fonda iz kojeg se finanaciraju i socijalni slucajevi, stipendiraju djeca poginulih itd…
prevelik je to broj ljudi glasaca da se olako dopusti gasenje jer bi na sljedecim izborima navedeno moglo biti i jezicac na vagi koji ce mozda i odluciti izbore, zar ne?
Crveni vele; uvjeravali su Vas da ne prodajete a sad se fond ugasio, pokazali ste koliko vjerujete vladi hvala Vam
Plavi vele; dio branitelja je prodao udjele a velika vecina nije i time pokzuju povjerenje vladi jer uz izdasnu dividendu sto je isplacen sacuvali su i uvecali vrijednost svoje imovine pokazujuci zrelost i odgovornost prema svojoj djeci i povjerenje Vladi.
Ljudi ne ocjenjuju Vladu po zerpu ili odredenim kvtama u pristupnim preovorima za clanstvo u EU, vec standaru i stvarima koje se ticu njih osobno a nije li ovo primjer koji se osobno tice skoro biraca ponaosob, koji ima osobne interese u fondu?
Siguran sam kad velim da ukoliko se fond ugasio HDZ nema sanse na izborima, izgubili bi velik dio potpore u izbornim jedinicama gdje su i ostvarili nadmocnu pobjedu i ostvarili relativnu pobjedu.
Podjelilo bi se biracko tjelo HDZ-a i zbogom vlasti.
Mozda će HDZ na sljedcim izborima i izgubiti vlast ali zasigurno ne mogu biti relativni pobjednici ako se fond ugasi to je sigurno.
Milite li da ce stvar prepustiti slucaj, dopustiti da se dionice prodaju na burzi i sjediti prekrizenih ruku?
Odluka o isplati udjela kroz 60 dana govori u prilog mojoj tvrdnji i HEP i CO i bilo sta drugo ce napucat unutra da se ne dogodi likvidacija fonda.
Pogledajte kolikoje ljudi u HT-u i INI te radnici od obiju kompanija koji opet nece Vladu ocjenjivat jel dopusila ili zabranila rad nedjeljom u trgovackim centrima vec po osobnim interesima.
Ljudi moji pola birackog tjela je ukljucemno u pricu da bi se stvar prepustila samo ponudi i potraznji dionica na burzi.
525 000 branitelja
35 000 IPO INE
350 000 IPO HT-a
30 000 radnika INE
40 000 radnika HT-a
950 000 imovinskih jedniki povezanih osobnim inetresima x 2 ili 3 (uza obitelj)
mozda je nekoliko jedinki prodalo INU ili HT ali to ne previku vaznost i ozbiljnost koju Vlada neupitno uvida.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

pesimisti samo me podsjetite kolika je dividnda i i koliko love fondovi od iste mogu kesirati za reinvestiranje?
previse jer nece tolko HT-a biti na ponudi, prvo iz dividenede se ispcuju udjelicari u BF mislim da imaju kesa za islatu 22%. branitelja odmah, mogu se zaduzivat do 15 % svoje imovine u koju ce biti uspricane i druge respektabilne tvrtke, dakle od pomora koje su neki prizeljkivali na njihovu nažalost nista[thumbsup]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

@ lookaBorna

slazem se s time da je HT politicko pitanje. i ova tvoja analiza je u nacelu, po mom misljenju , tocna analiza.

mene zanima procjena kada bi bilo dobro nadokupiti HT? ovaj ili slijedeci tjedan?

tko god je prebacio portfelj u HT nije puno izgubio, sa dividendom ce biti u plusu.
samo je pitanje kada nadokupiti jos malo?


pesimisti samo me podsjetite kolika je dividnda i i koliko love fondovi od iste mogu kesirati za reinvestiranje?
previse jer nece tolko HT-a biti na ponudi, prvo iz dividenede se ispcuju udjelicari u BF mislim da imaju kesa za islatu 22%. branitelja odmah, mogu se zaduzivat do 15 % svoje imovine u koju ce biti uspricane i druge respektabilne tvrtke, dakle od pomora koje su neki prizeljkivali na njihovu nažalost nista[thumbsup]


Nažalost, očito im je još dovoljno ht-a na ponudi kad ne dižu cijenu, nije mi skroz jasna njihova igra ali ako ovako još nastave koji dan mogli bi 16.4. prvi put vidjeti blokadu na ht-u. A onda 17. drugu-obrnutu. U svakom slučaju-ako im to uspije na ovako tromoj dionici, gdje je uobičajeno trgovanje liparenje to će biti pokazatelj i moći fondova i velikog broja špekulanata koje fondovi uspješno navlače nudeći im sitne zarade na valovima.

fundamentalist

Nisam uopće siguran i da će idući tjedan biti nekog velikog rasta na HT-u. A u pad 17.04. ne sumnjam. Ja sam očekivao na 16.04. HT na razini 340-350. Uz ovakvo trgovanje moguće je da ni 330 ne dostignemo.


@ lookaBorna

slazem se s time da je HT politicko pitanje. i ova tvoja analiza je u nacelu, po mom misljenju , tocna analiza.

mene zanima procjena kada bi bilo dobro nadokupiti HT? ovaj ili slijedeci tjedan?

tko god je prebacio portfelj u HT nije puno izgubio, sa dividendom ce biti u plusu.
samo je pitanje kada nadokupiti jos malo?

Pa evo kupujte danas, 313kn je odlicna cijena s obzirom da je dividenda slijdeci tjedan, ja budala nadokupio prije nekolko dana po 319,90 misleci, super, usao ispod 320… A ono… Jbga… Samo neznam, sto fondovi misle po pitanju 17.04., nije ni nama ni njima od koristi da ode u negativnu blokadu, stvarno mislite da bi se to moglo dogoditi?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Mene svrbe prsti i razmišljam još kupiti HT-a. Ali ovaj put kao špekulaciju na par dana. Očekujem bull run do 16.04, a ako ga i ne bude onda ne vjeruje da ga 17.04 neću moći prodati barem za 300. Ali više nisam ni u to siguran. Ne bih se iznenadio da ga spuste i do 300 do 16.04. Zvuči suludu, ali sve je moguće.

LookaBorna:Siguran sam kad velim da ukoliko se fond ugasio HDZ nema sanse na izborima, izgubili bi velik dio potpore u izbornim jedinicama gdje su i ostvarili nadmocnu pobjedu i ostvarili relativnu pobjedu.
Podjelilo bi se biracko tjelo HDZ-a i zbogom vlasti.
Mozda će HDZ na sljedcim izborima i izgubiti vlast ali zasigurno ne mogu biti relativni pobjednici ako se fond ugasi to je sigurno…
[color=blue]
Dragi kolega, nažalost s ovim dijelom se nikako nemogu složiti s Vama. Mi smo u stanju sve zaboraviti, pa ti isti branitelji koji su njihovi glasači, vratili su se s ratišta bez posla, rasprodali su im u bescjene tvornice… pa su i dalje najveća glašačka mašinerija. Slijedeći izbori su za 3,5 godina a mi zaboravljamo predizborna obečanja od prije pola godine a kamoli nebi za 3,5 godine ovo što se danas događa. Oni su sigurni u kolektivnu amneziju zato im se i živo fučka kaj se događa na burzi.[/color]

dva sata se trguje unutar pola kune. i sad to nije režirano

Cek, cek , neka jos malo tako lipare da ja jos udem. Neki dan pogodio dno na 309kn…sada se nadam opet pogoditi.
Slazem se sa kolegom Studena, mi bi zaboravili sve zivo, samo neka tri dana prije izbora stave nesto pozitivno i sve se zaboravlja, a unutra ove 3 godine neka rade sto oce i imaju izbore…nazalost…idemo dolje…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

@ asdfgh123
Imaju para da naprave film kakav hoće, a što su izrežirali vidjet ćemo za dva tri radna dana i to predpremijeru!
Nadam se da će se nama dioničarima svidjeti film.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close