HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 04:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
35,36
124.716
3,527
35,20
35,40
0,28%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Da stoji samo ne sagledavate drugu stranu oni hoće pokupit što ciše to je prva strana ali ima tu i ko prodaje a to je druga strana. Ko im neda na ovim cjenama taj im nece ni dati.
Svi jasno oće skupit po nizoj cifri sto vise , to je logika stvari, samo na ovim razinam će skupit šipak.
I ponavljam dva moguća scenarija: 1. tuć sad pa na što više jer ako sad počnu znaći rade to radi dividende ( oko 7 % što je u ovakva vremena mnogo), te što im je više lakše će povlačit se iz nje. 2. pustit sada sirotinju neg se loži i pati i 17 pokupit sve za sitnije pare.
Sada svako nek procjeni kaj misli za sebe [cool][cool][cool]

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

cini se da je kupnja malo na cekanju, malo da se nagomilaju nalozi na prodaji da im prosjecna cijena kupnje bude manja od zadnje.
a kolika bi mogla biti zadnja?
pa ako neko lupi na kraju po asku i preko 325,
mozda nam se ponovi veliki cetvrtak kad je islo u zadnjim sekundama do 329,80, danas je kao dan stvoren za reprizu[thumbsup]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


orphelin,mislite da ht neće više dolje…da sad samo gore?ništa od razina 300 i 290kn kako su neki prognozirali?

To će najviše ovisiti o cijeni na 16.4, ako ona poljubi granicu 350 ili čak i više, ništa od vaših navedenih razina(dakako uz ogradu većih padova cjelokupne burze-što bi bilo poprilično čudno, a za mnoge i kobno)!
Moja procjena je da bi se razina od 350 mogla dosegnuti, no i ako se to ne dogodi, a pozitivan trend burze se nastavi situacija će biti zadovoljavajuća….Možda vam je cijenjeni zg28 i natuknuo rješenje, veliki igrači se bore za količine, ukoliko i sruše cijene ili ih ne dignu ključno vam je gledati protrgovane količine i promete-čekajte dok ne krenu u lov, teški padovi u budućnosti mogu biti samo trenutačna pojava, kontinuirano bi trebala rasti….

fundamentalist


Da stoji samo ne sagledavate drugu stranu oni hoće pokupit što ciše to je prva strana ali ima tu i ko prodaje a to je druga strana. Ko im neda na ovim cjenama taj im nece ni dati.
Svi jasno oće skupit po nizoj cifri sto vise , to je logika stvari, samo na ovim razinam će skupit šipak.
I ponavljam dva moguća scenarija: 1. tuć sad pa na što više jer ako sad počnu znaći rade to radi dividende ( oko 7 % što je u ovakva vremena mnogo), te što im je više lakše će povlačit se iz nje. 2. pustit sada sirotinju neg se loži i pati i 17 pokupit sve za sitnije pare.
Sada svako nek procjeni kaj misli za sebe [cool][cool][cool]


mislim da održavanjem ovih razina pokušavaju uvjeriti ljude da to ni ne ide više gore, a pada poslije dividende taman za dividendu, tako da je bolje da date njima da se maltretiraju sa dividendom u petom a lovu pokupite odmah(oni koji su kupovali ht na 300 i sl.), fondovi međusobno igraju texas hold em gdje u rukama imaju asa i sitnu kartu a na stolu asa, damu i kralja, te se međusobno plaše da će izaći sitna karta onog drugog, a u biti čvrsto drže asa i ulažu.

fundamentalist

Wiz:

Procitao sam jutros tiskano izdanje business.hr ima clanak o braniteljskom fondu, izgleda da su vlada, hanfa, erste napravile dogovor da se zabranjuje fondu prodavanje dionica dirketno na burzi. Dakle fond ce to rijesit mimo burze, a navodno postoji interes inozemnih investitora koji bi se isto htjeli ukljucit u kupnju ine i ht-a. Dalje je receno da ce fond raspolagat s otprilike 22% vrijednosti fonda u cashu za isplate braniteljima. Sve u svemu mislim da jedino psiholoski strah koji ljudi napumpavaju po forumima i u nekim novinama moze utjecat na burzu, a sam braniteljski fond nebi trebao imat velik utjecaj na burzu.

kolega o tome samo pisao prije mjesec dana
braniteljski fond je test vladi jer ako propadne izgubice uporiste u biracima i kao da su izgubili izbore.
to je strogo politicko pitanje i drugacije se ne moze sagledat
dakle kolega dionicar kupujte na burzi jer nis od torbarenja i jeftine kupnje braniteljskih dionica

Aktualno je bilo prije mjesec dana ali aktualno je i sad, nisam procitao vas post, nemojte mi uzet za zlo[smiley]

Bitno je da se prvi put spominje (barem koliko ja znam) interes stranih ulagaca, pa ako oni uzmu veci dio BF dionica, moguce da ce nasi fond menadjerici ostat kratkih rukava pa ce morat nadokupljivat na burzi. [thumbsup]

Naravno to je samo jedan scenarij, ne kazem da ce bit tako, ja naime ne vidim buducnost za razliku od nekih na forumu. [lol]

Neznam od kud vam to al nikakvo torbarenje nije mi bilo na pameti niti ce ikad biti (neda mi se j….. s time).
Solidan dio portfelja mi je ht, par paketa s IPO-a nesto kupljeno na burzi, mirno cekam da se brojcica 4 pojavi kao prva na cijeni ht-a, onda cu pocet razmisljat o prodaji, a do onda ocekujem bonus dionice + jos jednu dividendu.[thumbsup]

Kao sto ide ona pjesma od Stonesa “Time is on my side, yes it is !” [thumbsup]


mislim da održavanjem ovih razina pokušavaju uvjeriti ljude da to ni ne ide više gore, a pada poslije dividende taman za dividendu, tako da je bolje da date njima da se maltretiraju sa dividendom u petom a lovu pokupite odmah(oni koji su kupovali ht na 300 i sl.), fondovi međusobno igraju texas hold em gdje u rukama imaju asa i sitnu kartu a na stolu asa, damu i kralja, te se međusobno plaše da će izaći sitna karta onog drugog, a u biti čvrsto drže asa i ulažu.

Zg28 i ostalim kolegama zahvaljujem na raspravi – ovo što je Orphelin napisao nekako mi se najviše uklapa u moje viđenje kretanja cijene dionice HT-a [thumbsup]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

a postoji 3 solucija….

da ga ne kupuju[lol] [lol] [lol]

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


a postoji 3 solucija….

da ga ne kupuju[lol] [lol] [lol]


ta je najmanje vjerojatna!

fundamentalist

Izvučeno iz konteksta ovo bi moglo imati veliki utjecaj na kretanje cijene HT-a i Ine…. pozitivno kako stvari stoje.
Poetski: “Nije ni sve tako crno kakvim se čini!”

………a treća je mogućnost ugovorna prodaja mimo burze. Glavaš je također kazao i da “ima zainteresiranih kupaca za oba paketa u njihovom portfelju”, ali nije htio reći jesu li to DT i Mol.
[thumbsup]

Izvor:
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=2f1d79c2-0d8e-4f20-a8ce-39e65891cd81&open=sec

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

Do kad moram biti vlasnik dionice da bih ostvario pravo na dividendu.To jest dali je mogu prodat nakon ili malo prije glavne skupštine?Kako to funkcionira?Hvala.

9.4.2008. top 10:

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 7.779.412 9,50 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 2.765.890 3,38 Skrb. račun
5. HPB D.D. 406.063 0,50 Skrb. račun +326
6. PBZ D.D. 378.688 0,46 Skrb. račun – 202
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 371.618 0,45 Skrb. račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 363.843 0,44 Skrb. račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 340.271 0,42 Skrb. račun [color=blue]+ 1500[/color]
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 223.612 0,27 Skrb. račun
Ukupno: 73,42

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

malo se strajka na kupnji jer vec 12 dana od 20.03 nije bio promet veći od 10m.
crobex je padao pa su svi bojazljivo kupovali i nastojali spustati cijene, postaje ocigledno da nema vise panicne prodaje…
americki problemi su nam se nametnuli kao razlog pada nase burze ali
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=b7ec7e6a-836a-4bf2-9a15-620975d2c3e6
pa nadalje veli
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=4c00c4e7-b42d-4130-85dd-e53f29b2d3b8
banke su im propadale pa su se uspjeli povratiti a sta se kod nas dogodilo?
netko je iskoristio priliku i forsirao produženi pad za jeftin dokup…
medvedima se ne svida oporavak trzista ali jednostavno je neminovan,
stvar sa braniteljskim fondom se rešila prema ocekivanjima, ima li još kakav izgovor za neki pad, siguran sam da nema…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close