HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.07.2024. u 10:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,07
26.699
888
30,00
30,20
-0,33%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kolege molim vas za jednu pomoc. Naime, ja sam kupila dionice HT-a prije 10-tak dana pa me zanima kada cu ja dobiti dividendu? Kada se ona isplacuje?[undecid]


Kolege molim vas za jednu pomoc. Naime, ja sam kupila dionice HT-a prije 10-tak dana pa me zanima kada cu ja dobiti dividendu? Kada se ona isplacuje?[undecid]

Jel 19.05.2008.? Mislim da je, molio bih da netko od kolega potvrdi ili demantira informacju…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Je, isplata je predviđena za dan 19.05.2008.g.

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Da kolega, ali vase misljenje se temelji na trenutnoj cijeni koja bi po vama trebala ostati ista sve do 16.04.2008. a to se 100% nece dogoditi jer ce rasti, koliko ce rasti neznam ali sigurno ce rasti… A da npr. uzmemo 380-30=350 i onda minus 10%???

spekulanti rade paniku ili barem pokusavaju, ak branitlji stanu u red 14. to ce se odraziti na cijenu, samo ne znam kako?
novinari ce naslikati red i povecati tirazu, HT svaki dan pa i danas zaraduje 6 milja netto, nema predaje-prodaje[thumbsup]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


” Apsolutno se slažem, uz jednu digresiju. To vrijedi za uređena zapadna tržišta kapitala. Naše tržište igra po drugim pravilima.

Pravila su jednostavna na ZSE,
Kad crobex raste, sve ama baš sve, dionice rastu bez obzira na fundamente, kad pada sve pada.
Koliko će neka dionica rasti ili padati ovisi ponajviše o višim interesima a nažalost manje o fundamentima.

Pa čak i da kupite na razinama koje priželjkujete i nižim za 10-20% sagledavate li vremensku dimenziju oporavka cijene na razine koje su prognozirali naši “renomirani” analitičari.
(svakako vodite računa o broju i profilu dioničara HT)
Ovo sam Vam pitanje već postavio pa bi molio da mi malo pojasnite Vašu teoriju jeftine kupovine.

p.s.
kad svi znamo da će nešto rasti ili padati onda je isto već ukalkulirano u cijenu.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Dvije stvari su sigurne, u sljedećem tjednu ćemo sigurno gledati rast vrijednosti HT-a (za promjenu) jer će i mali i veliki igrači htjeti još dokupiti zbog ubiranja vrlo pristojne dividende što će povečati likvidnost, a možda za sobom povući likvidnost ostalih dionica. Druga je stvar da će cijena nakon isteka roka za kupnju koji osigurava dobitak dividende sigurno doživjeti pad, vjerojatno na razinu na kojoj se danas nalazi ili blizu nje, te da će po isplati dividende doči do povećanja likvidnosti na burzi jer će se lijepa količina slobodnog novca naći kod investitora što bi možda konačno označi lagani i spori oporavak burze bez velikih skokova.

da sam na mjestu fondova ja ne bi dao da HT padne nakon dividende… ako HT odma padne past ce i likvidnost te nece biti tolika količina jeftinih dionica… bolje pokupit 500 milja na 330 nego 50milja na 315… [thumbsup]


jedno pitanje….kupio sam dionice HT-a ima par mjeseci…da li ja mogu prije 10.5. prodati dionice HT-a bez da izgubim pravo na dividendu?

Da kolega dobiti cete ako vec prodate 17.04.2008………..

Naravno pod uvjetom da 21.04.08 glavna skupština donese odluku da je dividenda day 21.04. Ne zaboravimo da oni na glavnoj skupštini mogu donijeti odluku da dividenda day može biti i drugi datum, što je također vrlo moguće. U tom slučaju svi koji prodaju dionice 17.04.2008. neće dobiti dividendu, odnosno drugim riječima popušili su dividendu.


da sam na mjestu fondova ja ne bi dao da HT padne nakon dividende… ako HT odma padne past ce i likvidnost te nece biti tolika količina jeftinih dionica… bolje pokupit 500 milja na 330 nego 50milja na 315… [thumbsup]

Jako dobro razmišljanje. A to se i dogodilo dva puta gdje se čistilo po količini(bez pitanja za cijenu) pred kraj trgovanja, istina cijena je stvarno bila povoljna, ali s povećavanjem cijene bit će i povećavanja količina(nadam se ne previše-jer će to opet rušit cijenu).

fundamentalist


pupa265: ” jedno pitanje….kupio sam dionice HT-a ima par mjeseci…da li ja mogu prije 10.5. prodati dionice HT-a bez da izgubim pravo na dividendu? Da kolega dobiti cete ako vec prodate 17.04.2008……….. ” Naravno pod uvjetom da 21.04.08 glavna skupština donese odluku da je dividenda day 21.04. Ne zaboravimo da oni na glavnoj skupštini mogu donijeti odluku da dividenda day može biti i drugi datum, što je također vrlo moguće. U tom slučaju svi koji prodaju dionice 17.04.2008. neće dobiti dividendu, odnosno drugim riječima popušili su dividendu.

Mislim da se to neće dogoditi odnosno planirana dividenda će biti na isti dan kad i skupstina. Zamisli koliko bi ljudi za*ebali a i Mudrinic ili netko visok iz HTa je reko da je to praktički formalnost… Premda nije ništa sigurno kako ti kažeš!

Kako bilo, ovaj tjedan bi trebao biti u znaku rasta HT-a. Prošli tjedan su ga pokušavali srušiti ispod 315 kn, ali nije im išlo. Ovaj tjedan treba očekivati velike naloge koji će skidati HT prema gore, pa ako se nekome baš prodaje HT i baca dividenda od 10% u vjetar, onda neka se bar stavi što više gore i dobije što više za svoje dionice, a ne ovih bijednih 315-320 kn.
No, stvarno ne mogu razumjeti da je netko do danas držao HT u portfelju i sad ga par dana prije oduke skupštine prodaje i baca 10% u vjetar, pogotovo uzevši u obzir da banke na godišnjoj razini daju kamatu od 5-6%?! [rolleyes]

Ignore: KressoM, delux


Kako bilo, ovaj tjedan bi trebao biti u znaku rasta HT-a. Prošli tjedan su ga pokušavali srušiti ispod 315 kn, ali nije im išlo. Ovaj tjedan treba očekivati velike naloge koji će skidati HT prema gore, pa ako se nekome baš prodaje HT i baca dividenda od 10% u vjetar, onda neka se bar stavi što više gore i dobije što više za svoje dionice, a ne ovih bijednih 315-320 kn. No, stvarno ne mogu razumjeti da je netko do danas držao HT u portfelju i sad ga par dana prije oduke skupštine prodaje i baca 10% u vjetar, pogotovo uzevši u obzir da banke na godišnjoj razini daju kamatu od 5-6%?! [rolleyes]

plase kolega, ubiru kaj mogu, budu povukli barem do 350-360 ali im se ne zuri…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close