HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.10.2024. u 00:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

[” Na 360[lol] . Za to nema nikakvih argumenata osim puste želje. Duboko sam uvjeren u ono što sam jučer iskreno napisao i bio popljuvan (target za dva mjeseca 265), jer očito svi želite tepanje i lijepe vijesti, a kao večina nas hrvata, nismo se spremni suočiti sa realnošću. A činjenica je da neizvjesnost oko opstanka braniteljskog fonda i reakcije udjeličara među inim, drži ovu dionicu na ovoj razini.
[/quote]

Kolega DIJONIČAR,
pa molim VAS,vi TVRDITE DA NEMA ARGUMENATA za HT na 360,
DAKLE,
1.Apsolutno svi meritorno stručnjaci financija opetovano tvrde da treba isključivo kupovati,u ovim vremenima, fundamentalno podcijenjene a likvidne dionice—nema bolje od HT po parametru fundamen.podcijenjene i likvidne–vidi fundamente i puno je napisano do sada o tome
2. 10% casha na tekućem -dividenda je nešto što privlači bukvalno svakog investitora–
3.Pad je moguć ali ga neutralizira dividenda pa je rizik kupnje na ovim razinama jednak 0 ili tu negdje
4. Nije istina da će doći do likvidacije fonda jer bi to bilo veoma nepoželjno za sve zainteresirane a naročito HDZ kojima su branitelji znatan dio biračkog tijela
5.Ukrcavanje na HT još nije počelo a kada krene vidjeti čete svu silinu stampeda
a vi ju čekajte na 261….ja sam ušao sa 90% s prosjekom 319.76[thumbsup]


antimoney: ” Ht počeo padati i prije prodaje branitelja. ” Da, pada pomalo ali samo da nas navuku na prodaju. Kada se nakupi dovoljno nakon par dana,sljedi poklapanje do 325-330, to su vec dva puta uradili i opet će, a realno očekujem za 10-ak dana HT na 360-ak[thumbsup]

potpisujem, i sam sam se dva puta lagano okoristio na istu foru.

strpljen..spašen Time is on my side

ali jedna stvar je samo upitna, svi ovi doomsday prognozeri, spominju nagli pad ht-a, povlačenje iz utočišta, ali da ht naglo padne povlačila bi se sredstva iz svih drugih dionica za kupnju istog. ht bi sporije padao a druge bi dionice imale slobodni pad-pa kome je to u interesu?

fundamentalist

4. Nije istina da će doći do likvidacije fonda jer bi to bilo veoma nepoželjno za sve zainteresirane a naročito HDZ kojima su branitelji znatan dio biračkog tijela

Kolega Mialll.
Kad se lose stvari nebi dogadjale zato sto je to nepozeljno, nebi nikad ni bilo ovakve korekcije… ispravite me ako greijesim. Nije li svima nepozeljno odljevanje sredstava sa trzista, gubici mirovinskih fondova koji sire strah za buducu mirovinu…
Sto se tice HDZ-a , nije li njihovo glasacko tijelo bilo zadovoljnije sa HT-om na 370 nego sada, pa je do pada ipak doslo…

Koliko god mi se svidjali vasi argumenti nisu bas vjerodostojni…[shocked]


Kolega DIJONIČAR, pa molim VAS,vi TVRDITE DA NEMA ARGUMENATA za HT na 360, DAKLE, 1.Apsolutno svi meritorno stručnjaci financija opetovano tvrde da treba isključivo kupovati,u ovim vremenima, fundamentalno podcijenjene a likvidne dionice—nema bolje od HT po parametru fundamen.podcijenjene i likvidne–vidi fundamente i puno je napisano do sada o tome 2. 10% casha na tekućem -dividenda je nešto što privlači bukvalno svakog investitora– 3.Pad je moguć ali ga neutralizira dividenda pa je rizik kupnje na ovim razinama jednak 0 ili tu negdje 4. Nije istina da će doći do likvidacije fonda jer bi to bilo veoma nepoželjno za sve zainteresirane a naročito HDZ kojima su branitelji znatan dio biračkog tijela 5.Ukrcavanje na HT još nije počelo a kada krene vidjeti čete svu silinu stampeda a vi ju čekajte na 261….ja sam ušao sa 90% s prosjekom 319.76[thumbsup]
[/quote]
Pričekajmo kolega 16. 04., tada ćemo već vidjeti tko je u pravu.


MiaIII: ” ” Kolega DIJONIČAR, pa molim VAS,vi TVRDITE DA NEMA ARGUMENATA za HT na 360, DAKLE, 1.Apsolutno svi meritorno stručnjaci financija opetovano tvrde da treba isključivo kupovati,u ovim vremenima, fundamentalno podcijenjene a likvidne dionice—nema bolje od HT po parametru fundamen.podcijenjene i likvidne–vidi fundamente i puno je napisano do sada o tome 2. 10% casha na tekućem -dividenda je nešto što privlači bukvalno svakog investitora– 3.Pad je moguć ali ga neutralizira dividenda pa je rizik kupnje na ovim razinama jednak 0 ili tu negdje 4. Nije istina da će doći do likvidacije fonda jer bi to bilo veoma nepoželjno za sve zainteresirane a naročito HDZ kojima su branitelji znatan dio biračkog tijela 5.Ukrcavanje na HT još nije počelo a kada krene vidjeti čete svu silinu stampeda a vi ju čekajte na 261….ja sam ušao sa 90% s prosjekom 319.76[thumbsup]
Pričekajmo kolega 16. 04., tada ćemo već vidjeti tko je u pravu.
[/quote]

Da naravno,
moram reči da sam bio 83% u cashu i dugo dvojio što dalje,
ne znaš kako je gore..ako si u kešu,sve raste i zeleni se a ti bespomočno gledaš
ili ovako full u dionicama…a ovo je najmanje rizična definitivno na ovim razinama..jer i da padne na 290 ja sam onda na nuli ako padne još kako Vi kažete na 261 ja sam tek 10% u minusu i onda tučem po asku sa lovom od dividenede pa sam opet na nuli–što je ipak prihvatljivo…ali što mislite ako ode na 370 pa se uspijem još iskrcati preko 320, a dividenda na tekučem spremna za Makarsku[thumbsup] a najvažnija je likvidnost i osječaj koji ti daje spoznaja da možeš prodati kada god želiš[thumbsup]

Da naravno,
moram reči da sam bio 83% u cashu i dugo dvojio što dalje,
ne znaš kako je gore..ako si u kešu,sve raste i zeleni se a ti bespomočno gledaš
ili ovako full u dionicama…a ovo je najmanje rizična definitivno na ovim razinama..jer i da padne na 290 ja sam onda na nuli ako padne još kako Vi kažete na 261 ja sam tek 10% u minusu i onda tučem po asku sa lovom od dividenede pa sam opet na nuli–što je ipak prihvatljivo…ali što mislite ako ode na 370 pa se uspijem još iskrcati preko 320, a dividenda na tekučem spremna za Makarsku[thumbsup] a najvažnija je likvidnost i osječaj koji ti daje spoznaja da možeš prodati kada god želiš[thumbsup]

Baš ova izjava od cijenjenog miallla je indikator što bi mnogi vlasnici ht-a napravili kad bi došlo do značajnijeg dugoročnijeg pada ht-a, utukla svu dividendu,a i svježi kapital ponovo u ht, a tek kad se uključe fondovi i drugi igrači poput dijoničara koji tvrdi da mu je target 265, a nalozi postavljeni negdje na 300….
Rasplet situacije je manje-više očigledan -drastičnog pada neće biti ukoliko ne bude drastičnog rasta prije ex-div dana, a rušenje po posto,dva dnevno već imamo, imam osjećaj da je umjetno -sa ciljem stjecanja dobre pozicije za veće ulaze. Uglavnom , svi koji imaju ulaze oko 320 mogu zadovoljno trljati ruke, ali ne zaboravimo mnoge koji su ulazili po 390, a nije im padalo na pamet u međuvremenu prodavati, oni nakon dividende sigurno idu u smanjivanje ulaza. Čini mi se da je ht u win-win situaciji, ako pada dokupljivat će se , ako pak krene rasti polako će izlaziti ovisno o svojim targetima-te će fondovi to prikupiti.
A i branitelji mnogi su kupovali i na ipo-u, pa nisu prodali u međuvremenu, ne znam zašto bi navalili u većem broju prvih dana po svoj novac?
I to u trenutku kad je tržište u padu, a time i njihova vrijednost udjela, nisu ljudi ovce kako mnogi vole misliti, razlikujući prvenstveno sebe-genijalce, od drugih-ovaca. Tako su i fond-manageri optuživali male ulagače za drhtanje ruku a mali zauzeti svojim životom burzu gledali samo uz kavu i novine, ni na pamet im nije palo prodavati. Sve, pa i mediji kad zakuhaju frku je stvar velikih igrača, a prvi drhture forumaši i kalkulanti-špekulanti.Zato mnogi pišu po forumima i oblikuju dnevni tok crobexa.

fundamentalist


Ht počeo padati i prije prodaje branitelja.

da nas prosvjetlite koji to branitelj IMA I PRODAJE HT?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Kupnja je vrlo slaba.

315,00 5
314,35 5
314,03 36
314,02 25
314,00 80
313,00 136
312,77 175
312,51 65
312,00 136
311,10 33

Uglavnom se svi slažemo oko jedne činjenice, a to je: DA ĆE RASTI PREMA 360,00, A NE PADATI PREMA 2XX,XX kn.


ivedome: ” padat ce padat ce pa normalno da ce padat nakon dividende i branitelja koliko to puta treba jos spomenut… a i isto tako rasti ce poslje pa sta da i padne na 200 pa nece se fondovi ili bilo ko nakrcat ovom dionicom ako razmislja da ce ona ostat na toj razini na koju padne, treba gledat nekoliko mjeseci ili godinu unaprijed…ja vjerujem da ovdje ima puno kolega koji su ovu dionicu uzeli da poberu dividendu i brzo ce je se pokusat rijesit poslje pa ce i sami rusit cijenu…a toliko spominju branitelje a u biti se jako jako boje za svoju gu….. jer ako cijena padne naglo (a najvjerovatnije hoce) a oni ne uspiju iskociti na vrijeme ode i dividenda i jos ce biti u minusu… ” Kolega target je na 200[rolleyes]? Ja ne vjerujem da će tako nisko. 320-30=290 poslije dividende. 290-10% zbog stampeda = 261.00. Može se očekivati jaka brana na IPO cijeni od 265,00 po nalogu politike. Mirovinci tu moraju zaštopat. Inače bi se sve moglo oteti kontroli, a to se neće dogoditi. Vuk sit i koza cijela. IPO investitori nisu ništa izgubili a dobili dividendu, te branitelji dobro prošli. Svi sretni i zadovoljni. Grobex sa 3600 imat će prostora za rast. Za Novu godinu Božičnica…… Moj target 265,00. Mislim da će to opet biti dobra investicija [smiley]. [smiley]

U slobodno vrijeme kad ne pisete postove na hot tarot liniji radite, mislim kad sve znate?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Ivan1902: ” ” Kolega molim Vas ako mi mozete objasniti termin “neizvjesnost oko opstanka braniteljskog fonda[/b”, sto Vam to tocno znaci???] ” Pokušat ću ukratko. Trenutno stanje: braniteljski fond ima 504.043 vlasnika udjela, 5.800.212 udjela koji trenutno vrijede oko 4 milijarde kuna. Među inim je i 5.732.197 dionica HT-a po današnjoj cijeni od 317 iznosi 1.817.106.449,00 kn. Vlasnici udjela (branitelji) nakon trogodišnjeg moratorija 12. travnja 2008. godine mogu prodati svoje udjele za koje će novac moći dobiti 16.06.2008. godine. Sudbina braniteljskog fonda ovisi o tome da li će se udjeličari odlučiti prodati, ili ne prodati svoje udjele. Postoje tri moguća scenarija: – na prodaju se odluči mali broj udjeličara -> fond opstaje nema pritiska na prodaji – na prodaju se odluči manje od 50% udjeličara -> fond aktivira pravo na podizanje kredita za otkup udjela i amortizira pritisak na prodaju dionica – na prodaju se odluči preko 50% udjeličara -> fond se gasi po sili zakona i rasprodaje cjelokupni portfelj Tko će dobiti insajdersku informaciju o tome koliko je branitelja podnijelo zahtjev za prodaju udjela (a biti će ih sigurno), taj će promptno reagirati na burzi, a mi mali možemo samo dnevno osluškivati bilo burze i procijeniti što se događa. Jadraka Kosor i svi političari svjesni su što se može dogoditi ako na scenu stupi treči scenarij, pa apeliraju na branitelje da ne prodaju udjele. Što će se fakat dogoditi možemo danas samo špekulirati. Vlada je optimistična, a s druge strane ima monogo upozorenja da branitelji jedva čekaku da unovče svoj poklon paket.

branitelji vec potpisali kapitulaciju, nije li to malo preuhitreno razmisljanje
ne mislite da je to veliki test vladi ako 525 000 ljudi direktno posjeduje udjele a koliko je jos glasaca s njima povezano, barem tolko jel tak?
dakle vlada nije usjela sprijeciti gasenje fonda iz kojeg se finanaciraju i socijalni slucajevi, stipendiraju djeca poginulih itd…
prevelik je to broj ljudi glasaca da se olako dopusti gasenje jer bi na sljedecim izborima navedeno moglo biti i jezicac na vagi koji ce mozda i odluciti izbore, zar ne?
Crveni vele; uvjeravali su Vas da ne prodajete a sad se fond ugasio, pokazali ste koliko vjerujete vladi hvala Vam
Plavi vele; dio branitelja je prodao udjele a velika vecina nije i time pokzuju povjerenje vladi jer uz izdasnu dividendu sto je isplacen sacuvali su i uvecali vrijednost svoje imovine pokazujuci zrelost i odgovornost prema svojoj djeci i povjerenje Vladi.
Ljudi ne ocjenjuju Vladu po zerpu ili odredenim kvtama u pristupnim preovorima za clanstvo u EU, vec standaru i stvarima koje se ticu njih osobno a nije li ovo primjer koji se osobno tice skoro biraca ponaosob, koji ima osobne interese u fondu?
Siguran sam kad velim da ukoliko se fond ugasio HDZ nema sanse na izborima, izgubili bi velik dio potpore u izbornim jedinicama gdje su i ostvarili nadmocnu pobjedu i ostvarili relativnu pobjedu.
Podjelilo bi se biracko tjelo HDZ-a i zbogom vlasti.
Mozda će HDZ na sljedcim izborima i izgubiti vlast ali zasigurno ne mogu biti relativni pobjednici ako se fond ugasi to je sigurno.
Milite li da ce stvar prepustiti slucaj, dopustiti da se dionice prodaju na burzi i sjediti prekrizenih ruku?
Odluka o isplati udjela kroz 60 dana govori u prilog mojoj tvrdnji i HEP i CO i bilo sta drugo ce napucat unutra da se ne dogodi likvidacija fonda.
Pogledajte kolikoje ljudi u HT-u i INI te radnici od obiju kompanija koji opet nece Vladu ocjenjivat jel dopusila ili zabranila rad nedjeljom u trgovackim centrima vec po osobnim interesima.
Ljudi moji pola birackog tjela je ukljucemno u pricu da bi se stvar prepustila samo ponudi i potraznji dionica na burzi.
525 000 branitelja
35 000 IPO INE
350 000 IPO HT-a
30 000 radnika INE
40 000 radnika HT-a
950 000 imovinskih jedniki povezanih osobnim inetresima x 2 ili 3 (uza obitelj)
mozda je nekoliko jedinki prodalo INU ili HT ali to ne previku vaznost i ozbiljnost k

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close