HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 02.07.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,13
178.786
5,933
30,10
30,50
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

marijan66:
“/> tenkista:

(Ovo sam ja poboldao.) Dakle, nikakav drugi krug. Procijeni sam kakav je rizik podnijeti obvezujuću ponudu bez prava prvenstva i posebne pogodnosti na milju kuna.

Harlekin:
nikakav, osim rizika što će ti novci neko vrijeme stajati van tvog dometa …

bedasto pitanje, ali…
zar nije kod “obvezavajuce ponude bez prava prvenstva” uplata sredstava tek nakon alokacije tj. odluke koliko je netko dobio ( 30.000 hrk/osoba u slucaju Ina-e ) ?


da li se isplati izac iz zb aktiva i zb globala zbog ht pa zaraditi na ht i vratit se nazad.koliko znam izlazna naknada je 2 % a fondovi ne mogu kupovat po ovim cjenama ht

Lombardni kredit na udjele u fondovima.


Evo ja mislio upisivati 15 x 25000 ali izgleda da nema smisla.Upisujem 10 x 38000kn pa sta bude.Svih deset samo cekaju da odnesu lovu.sestre zena braca roditelji itd.

Ne kužim…

Ti ćeš desetoro ljudi dati 38000kn i nadati se da će uplatiti to kao ponudu za IPO. Osim toga, da će ti lovu kada ih prodaju dati.

Svaka čast, imaš vrhunsko povjerenje u ljude.

Ja ću to riješiti drukčije.

Par praktičnih pitanja (ako je već bilo-sorry):

1. ako sam dobro shvatio priču s punomoćima, ljudi koji daju punomoć ne moraju uopće ići u hpb/finu na davanje zahtjeva, to ja mogu umjesto njih ako su me opunomoćili . e sad, da li mogu otvoriti bez tih ljudi (samo s punomoći) i brokerski račun umjesto njih u nekoj brokerskoj kući?

2. Da li na (recimo) 7 različitih prijava za tht mogu navesti isti tekući račun s kojeg će ići uplata/isplata ili moraju biti stvarni tekući računi tih osoba (da li će to provjeravati)?

Uradit ću isto samo ih nisam našao baš 10 ali dobro. Ako nemaš povjerenja u roditelje i ženu onda nešto nije u redu.


Ne kužim…

Ti ćeš desetoro ljudi dati 38000kn i nadati se da će uplatiti to kao ponudu za IPO. Osim toga, da će ti lovu kada ih prodaju dati.

Svaka čast, imaš vrhunsko povjerenje u ljude.

ja cu uciniti identicno. ne znam da li 10, ali koliko god da bude, isti princip.

Ti ćeš desetoro ljudi dati 38000kn i nadati se da će uplatiti to kao ponudu za IPO. Osim toga, da će ti lovu kada ih prodaju dati.

Svaka čast, imaš vrhunsko povjerenje u ljude.

Neki smo si dobri s rodbinom…….[smiley1][smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Zna li tko što će biti s bivšim zaposlenicima HT-a? Hoće li oni imati pravo na neke povlastice i kakve?

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=6eb41e85-1f63-4d30-bfe5-c8bc6ac9c137

Knjige i kava

alvsky,za sadašnje i bivše zaposlenike telekoma biti če izdvojeno 7% dionica, osim toga oni kao i svi drugi građani RH mogu pod istim uvjetima učestvovati u IPO-u.

senior, čisto da potvrdim.
Znači li to da bivši zaposlenici mogu i učestvovati u IPOu i poslije dobiti dionice po povlaštenim uvjetima?
I još jedna stvar: znaš li gdje to “službeno” piše, budući da se ne radi o meni?

… i hvala na odgovoru brzom


Znači li to da bivši zaposlenici mogu i učestvovati u IPOu i poslije dobiti dionice po povlaštenim uvjetima?

Za ilustraciju:
Tko brani radnicima Kraša, Dalekovoda i dr. da uz dionice svojih firmi koje su stekli pod povlaštenim uvjetima posjeduju i dionice bilo koje druge firme ili da sudjeluju u IPO-ima? Bilo bi to diskriminirajuće, ružno, imb….no i da ne nabrajam dalje.

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

New Report

Close