HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 22:44
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

16.4. iza zatvaranja burze – 17.4. prije otvaranja burze moraš biti vlasnik ako želiš dividendu.[thumbsup]

Hvala HT-u, ne samo što će se nešto zaraditi na njemu, već koleteralno mi je veća korist što od 10, mj. nisam ušao u druge dionice koje su do 30% u minusu bez obzira na FI, pokušajte tako razmišljati vi koji ste pesimisti, vidićemo sutra JDPL nako FI, koja korist….

1.4.2008. top 10(promjene):

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 7.779.412 9,50 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 2.772.109 3,39 Skrb. račun
5. HPB D.D. 406.249 0,50 Skrb. račun prodali 860 komadas
6. PBZ D.D. 372.629 0,46 Skrb. račun prodali 428 komadas
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 371.618 0,45 Skrb. račun
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 363.843 0,44 Skrb. račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 338.771 0,41 Skrb. račun kupili 300 komada
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 223.485 0,27 Skrb. račun
Ukupno: 73,42

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Ljudi moji, ništa od pada cijene HT-a, samo će još više otići gore, jer HT u velikoj mjeri definira i sam CROBEX, što znači da ako on padne ostali vrijedonosni papir će još više pasti.

S toga, da rezimiram, ništa od takve negativne situacije.


Ljudi moji, ništa od pada cijene HT-a, samo će još više otići gore, jer HT u velikoj mjeri definira i sam CROBEX, što znači da ako on padne ostali vrijedonosni papir će još više pasti.

S toga, da rezimiram, ništa od takve negativne situacije.

Da? A zasto onda kad vecina pocme rast on i dalje pada?

Nikako da se odlijepi od 317-318kn…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

vrlo jednostavno. Novac iz “utocista” se povlaci da bi se kupile druge dionice.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


vrlo jednostavno. Novac iz “utocista” se povlaci da bi se kupile druge dionice.

LOL
Zašto se novac povlači u druge dionice? Pa valjda se kupuju one na kojima ser očekuje rast, kaj ne[wink]?

Ht počeo padati i prije prodaje branitelja.


Ht počeo padati i prije prodaje branitelja.

Da, pada pomalo ali samo da nas navuku na prodaju.
Kada se nakupi dovoljno nakon par dana,sljedi poklapanje do 325-330,
to su vec dva puta uradili i opet će,
a realno očekujem za 10-ak dana HT na 360-ak[thumbsup]


antimoney: ” Ht počeo padati i prije prodaje branitelja. ” Da, pada pomalo ali samo da nas navuku na prodaju. Kada se nakupi dovoljno nakon par dana,sljedi poklapanje do 325-330, to su vec dva puta uradili i opet će, a realno očekujem za 10-ak dana HT na 360-ak[thumbsup]

Na 360[lol] . Za to nema nikakvih argumenata osim puste želje. Duboko sam uvjeren u ono što sam jučer iskreno napisao i bio popljuvan (target za dva mjeseca 265), jer očito svi želite tepanje i lijepe vijesti, a kao večina nas hrvata, nismo se spremni suočiti sa realnošću. A činjenica je da neizvjesnost oko opstanka braniteljskog fonda i reakcije udjeličara među inim, drži ovu dionicu na ovoj razini.

MiaIII:

antimoney: ” Ht počeo padati i prije prodaje branitelja. ” Da, pada pomalo ali samo da nas navuku na prodaju. Kada se nakupi dovoljno nakon par dana,sljedi poklapanje do 325-330, to su vec dva puta uradili i opet će, a realno očekujem za 10-ak dana HT na 360-ak[thumbsup]

Na 360[lol] . Za to nema nikakvih argumenata osim puste želje. Duboko sam uvjeren u ono što sam jučer iskreno napisao i bio popljuvan (target za dva mjeseca 265), jer očito svi želite tepanje i lijepe vijesti, a kao večina nas hrvata, nismo se spremni suočiti sa realnošću. A činjenica je da neizvjesnost oko opstanka braniteljskog fonda i reakcije udjeličara među inim, drži ovu dionicu na ovoj razini.

Kolega molim Vas ako mi mozete objasniti termin “neizvjesnost oko opstanka braniteljskog fonda[/b”, sto Vam to tocno znaci???]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


” Kolega molim Vas ako mi mozete objasniti termin “neizvjesnost oko opstanka braniteljskog fonda[/b”, sto Vam to tocno znaci???]

Pokušat ću ukratko. Trenutno stanje: braniteljski fond ima 504.043 vlasnika udjela, 5.800.212 udjela koji trenutno vrijede oko 4 milijarde kuna. Među inim je i 5.732.197 dionica HT-a po današnjoj cijeni od 317 iznosi 1.817.106.449,00 kn. Vlasnici udjela (branitelji) nakon trogodišnjeg moratorija 12. travnja 2008. godine mogu prodati svoje udjele za koje će novac moći dobiti 16.06.2008. godine. Sudbina braniteljskog fonda ovisi o tome da li će se udjeličari odlučiti prodati, ili ne prodati svoje udjele. Postoje tri moguća scenarija:
– na prodaju se odluči mali broj udjeličara -> fond opstaje nema pritiska na prodaji
– na prodaju se odluči manje od 50% udjeličara -> fond aktivira pravo na podizanje kredita za otkup udjela i amortizira pritisak na prodaju dionica
– na prodaju se odluči preko 50% udjeličara -> fond se gasi po sili zakona i rasprodaje cjelokupni portfelj

Tko će dobiti insajdersku informaciju o tome koliko je branitelja podnijelo zahtjev za prodaju udjela (a biti će ih sigurno), taj će promptno reagirati na burzi, a mi mali možemo samo dnevno osluškivati bilo burze i procijeniti što se događa. Jadraka Kosor i svi političari svjesni su što se može dogoditi ako na scenu stupi treči scenarij, pa apeliraju na branitelje da ne prodaju udjele. Što će se fakat dogoditi možemo danas samo špekulirati. Vlada je optimistična, a s druge strane ima monogo upozorenja da branitelji jedva čekaku da unovče svoj poklon paket.

New Report

Close