HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 08:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


evo jedno pocetnicko da me vecina popljuva [bye] ma imam pitanje oko isplate dividende, naime dionice su mi registrirane kod brokera, a jos nisam dobio onaj upitnik od sda da potvrdim podatke… hoce li mi to uopce slati??? starci dobili ali oni nisu registrirali svoje dionice kod brokera… ajd jedna dobra dusa da answerira [pray][wink]

Bez obzira na to, trebao bi dobiti upitnik jer su dionice i dalje na tvoje ime, broker je samo posrednik koji njima trguje po tvojim uputama. Taj upitnik je samo provjera podataka, tako da ako ti u SDA sve štima, nema problema, ako ne nazovi i provjeri. Isplata dividende ide ti na račun koji ti je evidentiran u SDA (a ne kod brokera, iako može biti isti račun i najčešće je isti), no zato se i vrše provjere.

Inače, ovo s DTK mrežom je izuzetno važna vijest (promaklo mi je jer rijetko čitam HT topic) jer ako prođe u Saboru da to pripada HT-u, HT-ova imovina naglo će se povećati, pa kad to prikažu u FI izvješću izgledat će odlično [smiley]

Ignore: KressoM, delux

nediljko:

evo jedno pocetnicko da me vecina popljuva [bye] ma imam pitanje oko isplate dividende, naime dionice su mi registrirane kod brokera, a jos nisam dobio onaj upitnik od sda da potvrdim podatke… hoce li mi to uopce slati??? starci dobili ali oni nisu registrirali svoje dionice kod brokera… ajd jedna dobra dusa da answerira [pray][wink] ”

Bez obzira na to, trebao bi dobiti upitnik jer su dionice i dalje na tvoje ime, broker je samo posrednik koji njima trguje po tvojim uputama. Taj upitnik je samo provjera podataka, tako da ako ti u SDA sve štima, nema problema, ako ne nazovi i provjeri. Isplata dividende ide ti na račun koji ti je evidentiran u SDA (a ne kod brokera, iako može biti isti račun i najčešće je isti), no zato se i vrše provjere.

Inače, ovo s DTK mrežom je izuzetno važna vijest (promaklo mi je jer rijetko čitam HT topic) jer ako prođe u Saboru da to pripada HT-u, HT-ova imovina naglo će se povećati, pa kad to prikažu u FI izvješću izgledat će odlično [smiley]

nisam do kraja u tom izvješću ali mislim da to trenutno izvješće u sebi sadrži.ako nebi bilo tako onda bi se knjige na dolje revidirale.

Budaletina s crknutim dabrom na glavi, uvijek u sačekuši!

Glede cijene koju bi HT trebao postići mogu napisati svoju osobnu prognozu! Ona je vezana za tehničku analizu. Po meni, HT bi nakon ovog pada (310-315Kn ova iduća dva dana napokon trebao završiti s padom jer se približava vrijeme kupnje) trebao krenuti naglo gore jer se bliži dan kad ga je potrebno imati radi ubiranja dividende. FONDOVI tada neće moći čekati i da bi kupili dovoljne količine za dobivanje solidne dividende (desetci milijuna koje će opet plasirati u HT – višestruka korist) morat će udarati po nalozima na prodaji. Tko misli izaći sad mu je prilika iako je vrijem pokazalo da se taj postotak smanjuje, cijenu obaraju ipak jači igrači a ne mali.
S obzirom da očekujem promete preko 30-40 milijuna kuna zadnja 3-4 dana pa po meni cijena ide preko 360-370Kn.
Po tehničkoj analizi 366Kn je negdje blizu vrha, iako to može biti gore dolje nešto sitno!
Dakle ne prodavati ispod 360Kn, a hvatati 370 i sitno.
Opet ako pogledate tu cijenu i odbijete dividendu prodajete za 330Kn.
S obzirom na NPM, ROA, ROE, P/E, FI, …. HT je vrhunska dionica koju treba imati dugoročno i svake godine ubirati dividendu koja je više nego pristojna 9%.
S godinama će se ta dividenda smanjiti postotno zbog rasta cijena, ali postoje opet kapitalne rezerve za isplatu dodatne dividende jer ako ne bude kupnji u BiH taj višak ne igra, dapače odmaže.
Ja osobno neću prodavati jer ako nisam prodao sve po 400Kn (dio prodao po 400kn, a kasnije dokupio na nižim cijenama). Vjerujem da ništa ne može srušiti HT, jedini minus je DTK mreža.
A ako se i to riješi u korist HT, a vidimo po člancima da ide tim putem, onda po vrijednosti HT će stići na željenih 450Kn, a možda i više!
450Kn je stvarna ciljana cijena, a ako zbrojite dividende onda je to TOP POGODAK!


Glede cijene koju bi HT trebao postići mogu napisati svoju osobnu prognozu! Ona je vezana za tehničku analizu. Po meni, HT bi nakon ovog pada (310-315Kn ova iduća dva dana napokon trebao završiti s padom jer se približava vrijeme kupnje) trebao krenuti naglo gore jer se bliži dan kad ga je potrebno imati radi ubiranja dividende. FONDOVI tada neće moći čekati i da bi kupili dovoljne količine za dobivanje solidne dividende (desetci milijuna koje će opet plasirati u HT – višestruka korist) morat će udarati po nalozima na prodaji. Tko misli izaći sad mu je prilika iako je vrijem pokazalo da se taj postotak smanjuje, cijenu obaraju ipak jači igrači a ne mali. S obzirom da očekujem promete preko 30-40 milijuna kuna zadnja 3-4 dana pa po meni cijena ide preko 360-370Kn. Po tehničkoj analizi 366Kn je negdje blizu vrha, iako to može biti gore dolje nešto sitno! Dakle ne prodavati ispod 360Kn, a hvatati 370 i sitno. Opet ako pogledate tu cijenu i odbijete dividendu prodajete za 330Kn. S obzirom na NPM, ROA, ROE, P/E, FI, …. HT je vrhunska dionica koju treba imati dugoročno i svake godine ubirati dividendu koja je više nego pristojna 9%. S godinama će se ta dividenda smanjiti postotno zbog rasta cijena, ali postoje opet kapitalne rezerve za isplatu dodatne dividende jer ako ne bude kupnji u BiH taj višak ne igra, dapače odmaže. Ja osobno neću prodavati jer ako nisam prodao sve po 400Kn (dio prodao po 400kn, a kasnije dokupio na nižim cijenama). Vjerujem da ništa ne može srušiti HT, jedini minus je DTK mreža. A ako se i to riješi u korist HT, a vidimo po člancima da ide tim putem, onda po vrijednosti HT će stići na željenih 450Kn, a možda i više! 450Kn je stvarna ciljana cijena, a ako zbrojite dividende onda je to TOP POGODAK!

I na cijenu od 450 kn dividenda je cca 7% što također zadovoljava


Glede cijene koju bi HT trebao postići mogu napisati svoju osobnu prognozu! Ona je vezana za tehničku analizu. Po meni, HT bi nakon ovog pada (310-315Kn ova iduća dva dana napokon trebao završiti s padom jer se približava vrijeme kupnje) trebao krenuti naglo gore jer se bliži dan kad ga je potrebno imati radi ubiranja dividende. FONDOVI tada neće moći čekati i da bi kupili dovoljne količine za dobivanje solidne dividende (desetci milijuna koje će opet plasirati u HT – višestruka korist) morat će udarati po nalozima na prodaji. Tko misli izaći sad mu je prilika iako je vrijem pokazalo da se taj postotak smanjuje, cijenu obaraju ipak jači igrači a ne mali. S obzirom da očekujem promete preko 30-40 milijuna kuna zadnja 3-4 dana pa po meni cijena ide preko 360-370Kn. Po tehničkoj analizi 366Kn je negdje blizu vrha, iako to može biti gore dolje nešto sitno! Dakle ne prodavati ispod 360Kn, a hvatati 370 i sitno. Opet ako pogledate tu cijenu i odbijete dividendu prodajete za 330Kn. S obzirom na NPM, ROA, ROE, P/E, FI, …. HT je vrhunska dionica koju treba imati dugoročno i svake godine ubirati dividendu koja je više nego pristojna 9%. S godinama će se ta dividenda smanjiti postotno zbog rasta cijena, ali postoje opet kapitalne rezerve za isplatu dodatne dividende jer ako ne bude kupnji u BiH taj višak ne igra, dapače odmaže. Ja osobno neću prodavati jer ako nisam prodao sve po 400Kn (dio prodao po 400kn, a kasnije dokupio na nižim cijenama). Vjerujem da ništa ne može srušiti HT, jedini minus je DTK mreža. A ako se i to riješi u korist HT, a vidimo po člancima da ide tim putem, onda po vrijednosti HT će stići na željenih 450Kn, a možda i više! 450Kn je stvarna ciljana cijena, a ako zbrojite dividende onda je to TOP POGODAK!

ja bih se svama u svemu slozio osim u tome da ce poceti rast u sljedecih nekoliko dana mislim da ima jos dosta do dividende i da ce se rast dogoditi tek nekoliko dana prije a nekome ocito i ovo kretanje ide u korist malo gore malo dole tako da nema zurbe…

idući tjedan će bit bolje...

[embarass] sta predvidjate koliko bi mogao biti iznos dionice nakon Skupstine? Da li ce odmah aterirati ispod 300 kn, jer moja je pretpostavka da ce do Skupstine, tj. podijele dividende biti barem oko 335 kn. A nakon Skupstine se ocekuje njezin pad, samo na koliko??? Please neka netko da savjet [bye]

Sumnjam da ce biti rasta iznad 330 kn.


Sumnjam da ce biti rasta iznad 330 kn.

Sumnja, ops šutnja je zlato, a zlato je u padu, pad je slobodan, a pi je 3,14 to je bar sigurno [thumbsup]

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti

Nije. pi=3.14159265358979323846

Pozdrav

Jednostavno je …..
Ako imate slobodnu lovu , možete je oročiti i dobiti 9,5% (ovih dana HT/div) u cca.1,5-2 godine ,a
ako uvalite u HT-R-A mozete to dobiti za par mjeseci …..
I pod pretpostavkom da HT padne ispod 300 , u jesen će se sigurno popeti , a na pocetku godine
je opet UP , jer se ocekuje nova dividenda …….[smiley]

To znaju svi koji su savladali 4 mat. operacije ….

Jedino ….. ,ako je netko uvjeren kako ce nakon dividende HT pasti na 200kn i nikada se vise nece
oporaviti …….
Za dva mjeseca : 2 HT-a za jedno Pounje…….[smiley]

Sindikalac tvrdi da Ivica Mudrinić odlazi iz HT-a

Predsjednik Republičkog sindikata radnika Hrvatske Jadranko Vehar tvrdi da je od izvora bliskog DTu saznao da Ivica Mudrinić, predsjednik Uprave i glavni izvršni direktor HT-a odlazi s te funkcije do kraja ove godine.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Cinjenica je da je dionica tu gdje je i da polako opet ide prema 300 i tu bi je po mojoj procjeni trebalo cekat sljedeci tjedan, a onda opet bi trebala prema gore samo na koliko ce onda stat to je pitanje ali je cinjenica da neki veci igraci vrlo dobro jasu na HT valovima 300-330

New Report

Close