HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.07.2024. u 09:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,00
4.140
138
30,00
30,10
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


… da … naravno uz registraciju moraš još i zatražiti online trading uslugu( npr. cebatrade)… a nakon što dobiješ korisnički online račun s korisničkim imenom i lozinkom ukoliko želiš trgovati moraš zatražiti od brokera da ti da broj transakcije kako bi ti dionice koje su registrirane u SDA bile prebačene na tvoj online račun. Nakon toga moraš nazvati SDA , te reći pin, broj investitora i broj transakcije koji si od brokera i dobio.
Tek nakon toga možeš trgovati ali onda naravno gubiš pravo na dodatne dionice od države nakon godine dana jer si mijenjao vlasničku poziciju.
Sretno

tu registraciju transakcije ce , pretpostavljam, biti moguce odraditi i prije 5og?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Treba imati na umu i to da je očito da će interes građana biti ogroman, i lako moguće da institucionalni investitori dobe mrvice.
U tom slučaju , ne znam koliko im je u interesu nabiti cijenu prvi dan , moguće i da se postave nisko i čekaju , a paničara će biti sigurno koji će srušiti odmah cijenu. A moguće i to da sami odigraju igru po tom pitanju.

Ukratko ne kupe li niti približno koliko su mislili, ne vidim svrhe da sami nabijaju cijenu.
Mali ulagači to sigurno neće raditi.
Tješi me jedino što su izbori blizu, pa si Sanader vjerojatno ne bi dopustio ovako nešto, samo je pitanje koliko može i hoče li utjecati na to.

Evo , ovaj je prvi post koji ja čitam da nagoviještava i drugi mogući scenarij a to je da se dionica digne minimalno jer i fondovi nisu glupi niti naivni da će kupovati skupo !!!!?[smiley4]

na 4300 sve prodajem...

Evo , ovaj je prvi post koji ja čitam da nagoviještava i drugi mogući scenarij a to je da se dionica digne minimalno jer i fondovi nisu glupi niti naivni da će kupovati skupo !!!!?[smiley4]

Da li je skupo 30 do 50 posto prvi dan ili recimo 80 nakon kratkog vremena. Ako se ponovi INA onda im se itekako isplati ući što prije…

Ako se vratimo unazad i pogledamo ostale IPO-e.Izgleda da većina fondova žele što prije, po izlistavanju, uletiti u dionicu, pa onda mirno dalje gledati što se događa.I imaju određenu cijenu do koje idu, jer ipak oni ulažu na period od 3, 5 i više godina.Tako da ne vidim razloga, zašto ta taktika, nebi bila ista i kod Ht-a?


Sonniboy: ” … da … naravno uz registraciju moraš još i zatražiti online trading uslugu( npr. cebatrade)… a nakon što dobiješ korisnički online račun s korisničkim imenom i lozinkom ukoliko želiš trgovati moraš zatražiti od brokera da ti da broj transakcije kako bi ti dionice koje su registrirane u SDA bile prebačene na tvoj online račun. Nakon toga moraš nazvati SDA , te reći pin, broj investitora i broj transakcije koji si od brokera i dobio. Tek nakon toga možeš trgovati ali onda naravno gubiš pravo na dodatne dionice od države nakon godine dana jer si mijenjao vlasničku poziciju. Sretno ” tu registraciju transakcije ce , pretpostavljam, biti moguce odraditi i prije 5og?

Svakako. Bitno je da čim ti se alociraju dionice i sjednu na tvoj račun u SDA , ako želiš trgovati npr. prvi dan čim prije djeluješ.

Scio me nihil scire

plavi:

Treba imati na umu i to da je očito da će interes građana biti ogroman, i lako moguće da institucionalni investitori dobe mrvice.
U tom slučaju , ne znam koliko im je u interesu nabiti cijenu prvi dan , moguće i da se postave nisko i čekaju , a paničara će biti sigurno koji će srušiti odmah cijenu. A moguće i to da sami odigraju igru po tom pitanju.

Ukratko ne kupe li niti približno koliko su mislili, ne vidim svrhe da sami nabijaju cijenu.
Mali ulagači to sigurno neće raditi.
Tješi me jedino što su izbori blizu, pa si Sanader vjerojatno ne bi dopustio ovako nešto, samo je pitanje koliko može i hoče li utjecati na to.

Evo , ovaj je prvi post koji ja čitam da nagoviještava i drugi mogući scenarij a to je da se dionica digne minimalno jer i fondovi nisu glupi niti naivni da će kupovati skupo !!!!?[smiley4]

Možda zbog volumena.Ali da će fondovi čekati, ne vjerujem.


Jedno pitanje za sve koji kupuju Ht.Kakva su vam razmišljanja?Hoćete li čekati godinu dana, kako bi dobili dionicu na svakih 10 i dividendu ili režete odmah, prije prve korekcije?

Zavisi, ponajprije o tome što će raditi drugi, a i oni će gledati što radim ja, i to ti je temelj refleksivne teorije jednoga čovječuljka koji je dosta uspio zaradit na burzama.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Conan:

plavi:

Treba imati na umu i to da je očito da će interes građana biti ogroman, i lako moguće da institucionalni investitori dobe mrvice.
U tom slučaju , ne znam koliko im je u interesu nabiti cijenu prvi dan , moguće i da se postave nisko i čekaju , a paničara će biti sigurno koji će srušiti odmah cijenu. A moguće i to da sami odigraju igru po tom pitanju.

Ukratko ne kupe li niti približno koliko su mislili, ne vidim svrhe da sami nabijaju cijenu.
Mali ulagači to sigurno neće raditi.
Tješi me jedino što su izbori blizu, pa si Sanader vjerojatno ne bi dopustio ovako nešto, samo je pitanje koliko može i hoče li utjecati na to.

Evo , ovaj je prvi post koji ja čitam da nagoviještava i drugi mogući scenarij a to je da se dionica digne minimalno jer i fondovi nisu glupi niti naivni da će kupovati skupo !!!!?[smiley4]

Možda zbog volumena.Ali da će fondovi čekati, ne vjerujem.


Neće čekati, jer su u međusobnoj konkurenciji – povodit će se za time da ako ne kupe tog trena po toj i toj cijeni, kupit će netko drugi. A svi ju žele, pogotovo mirovinci i zdravstvenjaci jer ide u prvu kotaciju.
Magmu osobno ne bi ni primirisao da nije išla u prvu kotaciju, to je bila kap koja je prevagnula i dobro sam zaradio, ne žalim se.
A da cijena ne može pasti, osim razloga koje sam navodio ranije (a i drugi) – politika, INA, IPO manija, taksisti kupuju dionice… – nema onog efekta da je netko u toj dionici godinama i da ju je kupovao 1996 po 15kn pa da je može iskrcati po bilo kojoj cijeni. I oni najagresivniji prodavači neće stavljati svoje ponude za prodaju na iznos manji od onoga što su platili +20 ili +30%, u prvim minutama trgovine 5.10.
A sumnjam da će fondovi puno slagati naloge na kupnji, tući će se prodaja pošto-poto.
IMHO

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

ne treba zaboraviti kojim je sve sredstvima vlada dizala INU u početku (Meryl Lynch &co.). To će sigurno biti slučaj i sada osobito zbog izbora

Fondovi su kupovali skupo i kod Magme, pa zašto ne bi i kod HT-a.


Evo , ovaj je prvi post koji ja čitam da nagoviještava i drugi mogući scenarij a to je da se dionica digne minimalno jer i fondovi nisu glupi niti naivni da će kupovati skupo !!!!?[smiley4]

Tocno. Fondovi nisu glupi niti naivni i znaju da ako im dodje SDP da su u banani. Ovo je prije svega politicka igra i siguran sam da fondovi odnosno fond manageri znaju sto im je ciniti u protivnom ce brusiti CV-e. [smiley2]

skype - ivek1234


ne treba zaboraviti kojim je sve sredstvima vlada dizala INU u početku (Meryl Lynch &co.). To će sigurno biti slučaj i sada osobito zbog izbora

A jel? To mi je novo.
U svakom slučaju, politika će se pobrinuti da nas podmiti pred izbore, i nadam se da će im uspjeti [smiley2]
Mislim, vidite i sami da se po TV-ima priča o “prilici građanima za zaradu na burzi”, nitko ne spominje “priliku za ulaganje”, “priliku za suvlasništvo”, barem “priliku za preuzimanje rizika radi moguće zarade” ili sl. Sve se servira kao gotova stvar, samo treba potpisat. I ako nemaš para, posudit će ti država kroz specijalnu kreditnu liniju preko banke. Hebiga, država će te maltene i potpisat ako ni to ne znaš.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

New Report

Close