HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.07.2024. u 00:49
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Pitanje vezano uz “nagradnu” dionicu. Na koji način se to realizira. Da li to znači da dionice moraju ostati registrirane u SDA ili ih mogu prebaciti kod svog brokera i “raspolagati” s njima ukoliko zaključim da je dobro vrijeme za prodaju ili mi zatreba novca. Da li na kraju razdoblja od godine dana dobivam “nagradnu dionicu” za preostale ili sam prodajom jedne jedine izgubio to pravo na sve ostale. Da pojednostavnim pitanje – da li paket mora ostati paket da bi se dobilo obećanih 10% ? Hvala

Ovako.
Na svakih deset dionica koje ostanu registririane godinu dana na slobodnoj poziciji (u SDA) država nudi jednu dodatnu dionicu.
Recimo da za jedan paket od 38K kuna dobiješ 150 dionica. To znaći da će ti država za godinu dana dati dodatnih 15 dionica.
E sad, ti možeš poželjeti prodati 100 dionica i njih registriraš kod svog brokera i prodaš.
Ostalo ti je 50 dionica koje nisu promjenile svoj status. Za njih bi, nakon godinu dana morao dobiti dodatnih 5 dionica.
Da pojednostavim odgovor: paket ne mora ostati paket da bi dobio svojih 10% od države. [smiley2]
Tako je bilo u slučaju INE.

No pričekajmo prospekt THT pa da u to budemo sigurni.

La vita e bella!

Momci, jedno pitanje ako netko zna. Kupio bih THT i na 2. klinaca. Kako ide sistem prodaje u tome
slučaju jer klinci su maloljetni i nemaju ni osobnu ni žiro račun.


tenkista:

(Ovo sam ja poboldao.) Dakle, nikakav drugi krug. Procijeni sam kakav je rizik podnijeti obvezujuću ponudu bez prava prvenstva i posebne pogodnosti na milju kuna.

nikakav, osim rizika što će ti novci neko vrijeme stajati van tvog dometa …


Momci, jedno pitanje ako netko zna. Kupio bih THT i na 2. klinaca. Kako ide sistem prodaje u tome
slučaju jer klinci su maloljetni i nemaju ni osobnu ni žiro račun.

Ako misliš raspolagati u skoroj budućnosti sa tim dionicama onda u startu odustani …….

na 4300 sve prodajem...

Za dionice vrijedi kao i za investiciske fondove pa pročitaj:

Ako je vlasnik udjela u fondu malodobna osoba , kod prodaje udjela (isplate iz fonda), potrebno je priložiti originalno pravomoćno Rješenje nadležnog Centra za socialnu skrb kojim se dozvoljava raspolaganje udjelima malodobne osobe od strane zakonskog zastupnika (temeljem čl. 261. Obiteljskog zakona).)

Da li je ovo najbolje rješenje?

1. Registriram sve osobe na koje ću kupiti pakete kod brokera da dobiju PIN-ove iz SDA.
2. 5. listopada već mogu prodavati njihove dionice budući da imaju PIN-ove.

Tako ću bar ja raditi s time da će mi omjer omjer gotovina/ poluga biti negdje 25:75

Scio me nihil scire

… da … naravno uz registraciju moraš još i zatražiti online trading uslugu( npr. cebatrade)… a nakon što dobiješ korisnički online račun s korisničkim imenom i lozinkom ukoliko želiš trgovati moraš zatražiti od brokera da ti da broj transakcije kako bi ti dionice koje su registrirane u SDA bile prebačene na tvoj online račun. Nakon toga moraš nazvati SDA , te reći pin, broj investitora i broj transakcije koji si od brokera i dobio.
Tek nakon toga možeš trgovati ali onda naravno gubiš pravo na dodatne dionice od države nakon godine dana jer si mijenjao vlasničku poziciju.
Sretno

Scio me nihil scire

Znači definitivno se gubi pravo bonus dionice samim time što se vlasnička pozicija pri SDA registrira kod brokera? To je malo debilno IMHO, ali kako je tako je.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Jedno pitanje za sve koji kupuju Ht.Kakva su vam razmišljanja?Hoćete li čekati godinu dana, kako bi dobili dionicu na svakih 10 i dividendu ili režete odmah, prije prve korekcije?

Treba imati na umu i to da je očito da će interes građana biti ogroman, i lako moguće da institucionalni investitori dobe mrvice.
U tom slučaju , ne znam koliko im je u interesu nabiti cijenu prvi dan , moguće i da se postave nisko i čekaju , a paničara će biti sigurno koji će srušiti odmah cijenu. A moguće i to da sami odigraju igru po tom pitanju.

Ukratko ne kupe li niti približno koliko su mislili, ne vidim svrhe da sami nabijaju cijenu.
Mali ulagači to sigurno neće raditi.
Tješi me jedino što su izbori blizu, pa si Sanader vjerojatno ne bi dopustio ovako nešto, samo je pitanje koliko može i hoče li utjecati na to.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Vjerujem da Sanader ima dosta prijatelja ili stranačkih kolega u bankama, koje imaju investicijsko bankarstvo 🙂

New Report

Close