HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,16
93.434
2,905
32,10
32,20
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Mislim da tek sada sve govori u prilog ove dionice. Normalno da je dio dividende u trenutnoj cijeni.[thumbsup]

Dobro, a kako bi objasnili pad ostalih dionica od 5-25%?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Nikl: ” Mislim da tek sada sve govori u prilog ove dionice. Normalno da je dio dividende u trenutnoj cijeni.[thumbsup] ” Dobro, a kako bi objasnili pad ostalih dionica od 5-25%?

mislim da je tesko objasniti pad cijele burze u ova dva dana a ko zna mozda i potraje nadajmo se da nece i da ce doci brzi oporavak jer mislin da su rijetki sretnici ove dane uspijeli nesto zaraditi… vidim da se kao najveci razlog padu spominje kosovo.. a beogradska burza i jucer a kako stvari i danas ce zavrsiti u zelenom.. znaci mi se brinemo zbog kosova a oni bas i ne… Mislim da dionice ht-a ipak manje padaju zbog isplate dividende da nema dividende ko zna do kuda bi potonule…

idući tjedan će bit bolje...

Hrvatima HT Mostar – Austrijancima BH Telecom

Vaš link

Premijer vlade FBiH dr. Nedžad Branković izjavio je za Slobodnu Dalmaciju kako je veliki interes potencijalnih kupaca za privatizaciju dva telekom operatora u FBiH, BH Telecom i Hrvatskih telekomunikacija Mostar…

…i to je ohrabrujuće jer tu priliku treba iskoristiti sada kada je atraktivnost za njihovu kupnju na vrhuncu.

Ono što također može utjecati na visinu cijene dvaju telekom operatora je činjenica da je Telekom Srpske već privatiziran, što je dovelo do novih odnosa na tržištu.

Treba naglasiti kako on i po sadašnjoj strukturi telekom operatera može ispuniti plan širenja i na tržište Federacije BiH, odnosno cijele države. Kada je u pitanju privatizacija HT-a Mostar, situacija je nešto drukčija nego kod BH Telecoma.

Vladi Federacije BiH nakon izdavanja rješenja o odobrenju upisa izvršene privatizacije pripada 50,103 posto, a 5,567 udjela stečenog na temelju javnog upisa. Ono što je važno naglasiti kada je u pitanju privatizacija HT-a Mostar je ta što ovim sporazumom HT Zagreb ima pravo prvokupa udjela u slučaju bilo kakvog prijenosa ili prodaje udjela u HT-u Mostar, piše list.

Za privatizaciju BH Telecoma kao najzainteresiraniji spominjao se Mobilkom Austria Group. Predsjednik Uprave Telekom Austria Grupe i Mobilkoma Austria, Boris Nemšić izjavio je kako su i dalje zainteresirana za ulazak na bosanskohercegovačko tržište i prati stanje u ovom području, ali bi jako voljeli kada bi se stvari brže odvijale.

“Bilo bi dobro kad bi Parlament Federacije BiH brže donosio odluke kako bi se pokrenuo proces prodaje BH Telecoma. Prema posljednjim podacima, BH Telecom ozbiljno gubi udjel na tržištu”, izjavio je Nemšić, dodavši da Mobilkom Austria Group ne može govoriti o načinu privatizacije BH Telecoma, jer će o tome odlučiti Parlament FBiH.

Zanimljiva je korelacija HT-a i CROBEX-a danas

http://www.eportfelj.com

Je li mi neki znalac može objasniti završetak današnjeg dana. Koliko sam pratio jedan veliki dio dionica je do poslije podne bilo dobrano u minusu da bi odjednom na kraju dana prešlo u plus. Neke su dapače iz ogromnog minusa skočili i lijepi plus, npr. BLJE je do poslije podne bilo u cca -10%, a završilo sa cca +5%.


Je li mi neki znalac može objasniti završetak današnjeg dana. Koliko sam pratio jedan veliki dio dionica je do poslije podne bilo dobrano u minusu da bi odjednom na kraju dana prešlo u plus. Neke su dapače iz ogromnog minusa skočili i lijepi plus, npr. BLJE je do poslije podne bilo u cca -10%, a završilo sa cca +5%.

kolega 20.11. 07 dionice su bile u negativnoj blokadi od 10 i više % oko 14 a u 14:20 i do kraja dana svi
zavrsili u plusu 5%, tada je bilo najmanje 15-ak likvidnih dionica u rasponu cijene sa vise od 15%
punice kupile, likvidnost se popravila za 20 min, zanimljvo zar ne…
osobno sam uspio kupiti JANAF za 4601 i za 20 min je vredio 5198,97
tada su samo naši izbori utjecali na raspolozenje ali razlozi su ionako izgovori…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

A kojeg datuma je isplata dividende? Kad ce novci sjesti na racun?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

danasnja situacija kolega,kao i navedeng datuma od drugog kolege,je samo dokaz,nista vise,i nista manje.Da netko kontrolira igru,i da tempira kupnju,tj prodaju po svojoj volji,tj zelji..Price otelo se to kontroli,ne piju vodu,i to se danas dalo vidjeti na burzi.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

18.3.2008.top 10 HT-a:

1. DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 7.779.412 9,50 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 2.854.109 3,49 Skrb. račun
5. HPB D.D. 407.988 0,50 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 371.618 0,45 Skrb. račun
7. PBZ D.D. 369.075 0,45 Skrb. račun kupili 1384 komada
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 363.843 0,44 Skrb. račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 334.483 0,41 Skrb. račun
[color=blue]10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 223.485 0,27 Skrb. račun prodali 6000 komada[/color]
Ukupno: 73,51

Ovaj pod brojem 10. špekulativno kupuje i prodaje— već je u par navrata kupovao i prodavao veće količine

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

Jedno prakticno pitanje, nije mi nikad trebalo pa neznam, zapravo ne treba mi ni sad, ali mogu li ja raspolagati s dionicama koje su u procesu namire, tj. mogu li ih prodati?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


danasnja situacija kolega,kao i navedeng datuma od drugog kolege,je samo dokaz,nista vise,i nista manje.Da netko kontrolira igru,i da tempira kupnju,tj prodaju po svojoj volji,tj zelji..Price otelo se to kontroli,ne piju vodu,i to se danas dalo vidjeti na burzi.

Ne bih se složio s Vama.
Pogledajte prosječen cijene, kao i likvidnost u zadnjih 45 min na svim dionicama.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Kada bi bar ovi bili tako pametni kao Barr-Pliva pa povukli dionice sa Londona, budala koji ih je uopće pstavljao

New Report

Close