HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.07.2024. u 11:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,07
16.989
565
30,00
30,20
0,67%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Danima me to muči a vjerujem i mnoge druge. Hvala na odgovoru.[smiley3]

I mene…[smiley9]

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Molim da netko točno razjasni što to znači NEPOVLAŠTENI upis iznad 38000 kuna? Ako je to samo gubljenje nagrade od 10 % na godinu dana čemu da pišem više paketa pošto me ta nagrada ne zanima. Onda upišem milju i bog. Netko mi je odgovorio da je to u drugom krugu. Kakav drugi krug kad će sve biti pojedeno u prvom? Danima me to muči a vjerujem i mnoge druge. Hvala na odgovoru.[smiley3]


tenkista: ” Danima me to muči a vjerujem i mnoge druge. Hvala na odgovoru.[smiley3] ” I mene…[smiley9]

Nepovlaštena ponuda dionica je ona ponuda koja ne sadrži pravo prvenstva i posebne pogodnosti koje nudi država, a slijedi nakon što se namire sve ponude građana u skolpu povlaštene ponude.

La vita e bella!


I namjenski i nenamjenski i kratkoročan i dugoročan i hipotekarni i ljevi i desni KREDIT i obveza se moraju VRATITI[smiley2] Vraćati ga moraš, a ne raspolažeš s dionicama ( krediti koje bi većinom uzimali ) Svak oje krojač svoje sreće i za svoje postupke snosi odgovornost i posljedice![smiley13]

tip top jesi čuo za solidarnost u životu.Nisi vidim !ja ću naprimjer mojim prijateljima pomoć da prije vremena zatvore kredit .jednostavno,oni meni vrate moje razliku stave u “takujin “,svi sretni….osim tebe izgleda[smiley1]



Molim da netko točno razjasni što to znači NEPOVLAŠTENI upis iznad 38000 kuna? Ako je to samo gubljenje nagrade od 10 % na godinu dana čemu da pišem više paketa pošto me ta nagrada ne zanima. Onda upišem milju i bog. Netko mi je odgovorio da je to u drugom krugu. Kakav drugi krug kad će sve biti pojedeno u prvom? Danima me to muči a vjerujem i mnoge druge. Hvala na odgovoru.[smiley3]

trotter:

tenkista: ” Danima me to muči a vjerujem i mnoge druge. Hvala na odgovoru.[smiley3] ” I mene…[smiley9]

Nepovlaštena ponuda dionica je ona ponuda koja ne sadrži pravo prvenstva i posebne pogodnosti koje nudi država, a slijedi nakon što se namire sve ponude građana u skolpu povlaštene ponude.
[/quote]

Znači u slučaju T-HT-a bolje da ju ni ne spominju jer će se u povlaštenoj ponudi namiriti svi. Napiši “da” pa da zaključimo tu temu![smiley2]


> [/b]je ona ponuda koja ne sadrži pravo prvenstva i posebne pogodnosti koje nudi država, a slijedi nakon što se namire sve ponude građana u skolpu povlaštene ponude.

Pojednostavnjeno ako se sve proda u prvom krugu građanima nema za tebe a ako šta ostane ide tebi po nepovlaštenim pa i ako onda šta ostane ide fondovima.

I ako se recimo sve proda građanima šta će se izlistavati u Londonu????[smiley4]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Posejdon: ” > [/b]je ona ponuda koja ne sadrži pravo prvenstva i posebne pogodnosti koje nudi država, a slijedi nakon što se namire sve ponude građana u skolpu povlaštene ponude. ” Pojednostavnjeno ako se sve proda u prvom krugu građanima nema za tebe a ako šta ostane ide tebi po nepovlaštenim pa i ako onda šta ostane ide fondovima. I ako se recimo sve proda građanima šta će se izlistavati u Londonu????[smiley4]

A o čemu ja trubim na ovom forumu već dva mjeseca nego o ovom pitanju/problemu????

La vita e bella!

[ A o čemu ja trubim na ovom forumu već dva mjeseca nego o ovom pitanju/problemu????
[/quote]

Sory, morski nisam baš pratio jer večinu stvari znam sa INE,a ovo mi je sad palo napamet [smiley10],

PS .Cijenim tvoju pomoć novim ulagačima[smiley16]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Evo ja mislio upisivati 15 x 25000 ali izgleda da nema smisla.Upisujem 10 x 38000kn pa sta bude.Svih deset samo cekaju da odnesu lovu.sestre zena braca roditelji itd.


Molim da netko točno razjasni što to znači NEPOVLAŠTENI upis iznad 38000 kuna? Ako je to samo gubljenje nagrade od 10 % na godinu dana čemu da pišem više paketa pošto me ta nagrada ne zanima. Onda upišem milju i bog. Netko mi je odgovorio da je to u drugom krugu. Kakav drugi krug kad će sve biti pojedeno u prvom? Danima me to muči a vjerujem i mnoge druge. Hvala na odgovoru.[smiley3]

Ovako bijaše za INU: (C/P Fina)

Najmanji broj dionica za koji se može podnijeti ponuda je 1 dionica, što znači da iznos ponude za kupnju mora biti najmanje u visini maksimalne cijene koju odredi Vlada RH. Uz pravo prvenstva i posebnu pogodnost moći ćete podnijeti ponudu za kupnju dionica najviše do iznosa od 38.000 kuna, osim u slučaju da ukupan interes za kupnju bude veći od ukupnog broja dionica koje su izložene prodaji u postupku javne ponude, kada će se svim zainteresiranim hrvatskim državljanima proporcionalno smanjiti zatraženi broj dionica. Bez prava prvenstva i posebne pogodnosti moći ćete podnijeti Obvezujuću ponudu na bilo koji iznos. Vlada RH ima diskrecijsko pravo raspodjele dionica, što znači da može Vašu Obvezujuću ponudu bez prava prvenstva i posebne pogodnosti prihvatiti u cijelosti, odbiti u cijelosti ili ju prihvatiti samo djelomično, bez navođenja razloga.
(Ovo sam ja poboldao.) Dakle, nikakav drugi krug. Procijeni sam kakav je rizik podnijeti obvezujuću ponudu bez prava prvenstva i posebne pogodnosti na milju kuna.

Ako mi upišemo sve institucionalni investitori neće dobiti ništa ili imaju svakako pravo na neki postotak?


Ako mi upišemo sve institucionalni investitori neće dobiti ništa ili imaju svakako pravo na neki postotak?

Sigurno ce dobiti barem 10%, neovisno o nama.

Dobro je, samo da ne bude gore.

Pitanje vezano uz “nagradnu” dionicu. Na koji način se to realizira. Da li to znači da dionice moraju ostati registrirane u SDA ili ih mogu prebaciti kod svog brokera i “raspolagati” s njima ukoliko zaključim da je dobro vrijeme za prodaju ili mi zatreba novca. Da li na kraju razdoblja od godine dana dobivam “nagradnu dionicu” za preostale ili sam prodajom jedne jedine izgubio to pravo na sve ostale. Da pojednostavnim pitanje – da li paket mora ostati paket da bi se dobilo obećanih 10% ?

Hvala

New Report

Close