HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 20:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,16
93.434
2,905
32,10
32,20
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Također imam udjele u BF, ne znam koliko, niti me ne zanima. Davno sam to zaboravio i ostavio da se kiseli godinama. Velik dio nas je takvih, zapravo nisam od nikog ćuo da će prodati.[thumbsup]

Puno imatelja razmišlja tako međutim mislim da će oko BF dosta važnu rolu odigrati mediji ,ako oni ne “predskazivali” velike iskrcaje branitelja neće biti veće panike

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....


Bok, ljudi, ja imam tri frtalja (=tri kvarta) paketa. Trebam li još dokupiti do punog PAKETA kako bih imao pravo na dividendu? [embarass]

– sada će ti i dividendu umanjiti za jedan frtalj.
– ali što te briga dobro će doći i ta tri frtalja ili kvarta.
Pozdrav !


– sada će ti i dividendu umanjiti za jedan frtalj.

Ova ti je prava!
[cry][thumbsup]


marijan66: ” Bok, ljudi, ja imam tri frtalja (=tri kvarta) paketa. Trebam li još dokupiti do punog PAKETA kako bih imao pravo na dividendu? [embarass] ” – sada će ti i dividendu umanjiti za jedan frtalj. – ali što te briga dobro će doći i ta tri frtalja ili kvarta. Pozdrav !

Kolegice(ili kolega) sad ste nadmašili i samu (samog) sebe.[bye]

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....


Kolegice(ili kolega) sad ste nadmašili i samu (samog) sebe.[bye]

– gospodine Soony69, po imenu vidim kako ste Vi jedan od onih inozemnih investitora.
– te ako nije tajna, molila bih Vas da nam i Vi kažete koliko frtalja HT ste Vi kupili.
Pozdrav !

Nem apotrebe da bilo ko pojašnjava braniteljima šta bi bilo kad bi bilo, u suprotno mislim da bi to proizazvalo kontra efekt.
Državi kao osnivaču tog BF- trebalo i biti u interesu pružiti BF-u financijsku polugu (kredit)za financiranje solventnosti BF-a dok ne prođe euforija, BF može garantirati povrat kredita vrijednosnim papirima u portfelju, i sve će se samo od sebe smiriti jer u tom slučaju BF neće biti primoran rasprodavati portfelj kako bi došao do casha za isplatu.. Ev. suprotno postupanje države (Šukera) bilo bi zlonamjerno prema BF (braniteljima) kao i tržištu VP

zpongy:

Moje je mišljenje da bi netko trebao javno educirati imatelje udjela u fondu Hrv. branitelja o mogućim posljedicama nagle rasprodaje udjela u fondu (osobito prije isplate dividende HT-a), da im se opet ne dogodi situacija iz kuponske privatizacije ili još ranijih besplatnih podjela dionica kad su “torbari” obilazili barnitelje i za sitan novac od njih kupovali ono malo vrijednih dionica koje su dobili od države. To bi naravno utjecalo i na sve druge imatelje dionica prvenstveno INA-a i HT-a.

Nemojte podcjenjivati znanje branitelja i njihove rodibine.
[thumbsup]

Netko očito nije pročitao post do kraja pa da ponovim: “Ne podcjenjujući znanje imatelja udjela u fondu Hrv. branitellja (pa ni njihove rodbine), ali činjenica je da večina hrv. građana još uvijek jako malo zna o investiranju u vrijednosnice bez obzira da li ih je sama kupila, dobila, naslijedila…..“. Dakle ne podcjenjujem nikoga i sam imam udjele u fondu, ali znam mnoge koje su ranije dobivene dionice prodali “trobarima” za šaku novaca i neki od njih samo čekaju kada će im netko reči da se opet može nešto prodati. Nažalost. Ne generaliziram govorima o primjerima koje poznajem. Ako se netko našao povrijeđen još jednom isprika jer nemam nikakve zle namjere.


Nem apotrebe da bilo ko pojašnjava braniteljima šta bi bilo kad bi bilo, u suprotno mislim da bi to proizazvalo kontra efekt.
Državi kao osnivaču tog BF- trebalo i biti u interesu pružiti BF-u financijsku polugu (kredit)za financiranje solventnosti BF-a dok ne prođe euforija, BF može garantirati povrat kredita vrijednosnim papirima u portfelju, i sve će se samo od sebe smiriti jer u tom slučaju BF neće biti primoran rasprodavati portfelj kako bi došao do casha za isplatu.. Ev. suprotno postupanje države (Šukera) bilo bi zlonamjerno prema BF (braniteljima) kao i tržištu VP

– ima po meni barem desetak jako dobrih riješenja.
– ali pravila igre na BF je pisao netko tko se slabo kuži u investicije.
– sve bi bilo dobro kada bi se država na vrijeme oglasila što će raditi.
– ali kako već to kod nas ide, kad dođe i taj problem gasiti će ga stihijski.

– neće dionice pasti zbog branitelja sigurno.
– pasti će, jer će ostali mali investitori i investicijski fondovi prodavati svoje udjele, čisto špekulantski kako bi od branitelja to isto mogli kupiti puno jeftinije.
– ili psihologija tržišta.
– a šteta, jako blizu toga vremena će biti i ulazak u NATO.
– sada će biti jedna pozitivna i jedna negativna vijest,
– a što će prevladati vidjeti ćemo uskoro.
Pozdrav !


Nem apotrebe da bilo ko pojašnjava braniteljima šta bi bilo kad bi bilo, u suprotno mislim da bi to proizazvalo kontra efekt.
Državi kao osnivaču tog BF- trebalo i biti u interesu pružiti BF-u financijsku polugu (kredit)za financiranje solventnosti BF-a dok ne prođe euforija, BF može garantirati povrat kredita vrijednosnim papirima u portfelju, i sve će se samo od sebe smiriti jer u tom slučaju BF neće biti primoran rasprodavati portfelj kako bi došao do casha za isplatu.. Ev. suprotno postupanje države (Šukera) bilo bi zlonamjerno prema BF (braniteljima) kao i tržištu VP

Naša draga država je imala već toliko prilika da se isprsi svojim pravovremenim i odmjerenim potezima koji bi utjecali na stabilnost finacijskog i tržišta vrijednosnica kroz razne institucije koje su za to i osnovane, no nije me baš zadivila pa ne očekujem da bi me g. Šuker ni sada zadivio ovakvim potezom koji ste opisali.

macro:

Nem apotrebe da bilo ko pojašnjava braniteljima šta bi bilo kad bi bilo, u suprotno mislim da bi to proizazvalo kontra efekt.
Državi kao osnivaču tog BF- trebalo i biti u interesu pružiti BF-u financijsku polugu (kredit)za financiranje solventnosti BF-a dok ne prođe euforija, BF može garantirati povrat kredita vrijednosnim papirima u portfelju, i sve će se samo od sebe smiriti jer u tom slučaju BF neće biti primoran rasprodavati portfelj kako bi došao do casha za isplatu.. Ev. suprotno postupanje države (Šukera) bilo bi zlonamjerno prema BF (braniteljima) kao i tržištu VP

– ima po meni barem desetak jako dobrih riješenja.
– ali pravila igre na BF je pisao netko tko se slabo kuži u investicije.
– sve bi bilo dobro kada bi se država na vrijeme oglasila što će raditi.
– ali kako već to kod nas ide, kad dođe i taj problem gasiti će ga stihijski.

– neće dionice pasti zbog branitelja sigurno.
– pasti će, jer će ostali mali investitori i investicijski fondovi prodavati svoje udjele, čisto špekulantski kako bi od branitelja to isto mogli kupiti puno jeftinije.
– ili psihologija tržišta.
– a šteta, jako blizu toga vremena će biti i ulazak u NATO.
– sada će biti jedna pozitivna i jedna negativna vijest,
– a što će prevladati vidjeti ćemo uskoro.
Pozdrav !

Ništa novo, to je jedna normalna procjena. Međutim, što ako se dogodi upravo suprotno, recimo mali i OIF-ovi prodaju i nikad više ne uđu tako jeftino bez obzira na BF? Zbog toga ja ne pomišljam na prodaju, nego sam u čeki… Ziher je ziher

Surround all arround when it hits the ground

ma sto ste se zakacili za taj BF kad nece biti nikakve rasprodaje a kad se shvati da od toga nista onda ce biti lupanja po ask-u da se uhvati zadnji vlak za dividendu.Ma pola ljudi nisu sredili papire u BF pa niti ne mogu prodavat,dosta njih niti ne znaju sto imaju i kak to prodati,nesto su i torbari uzeli a oni nece rasprodavati.Tamo je ziva konfuzija jer nemaju pol adresa niti racuna na koje bi isplatili.Dok se to sve sredi prodje vlak za dividendu.Ja sam morao sam slati promjene adrese a tolko su azurni da i za 2 mjeseca nisam dobio odgovor i morat cu ici ponovo provjeravati sto se dogadja,zasto se dividenda ne isplacuje od proslih godina,pa kad ne znaju gdje,kome,na koji racun…..zato pamet u glavu i uvijek je suprotno od mase

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Kupnja Cijena
50 331,00
11 330,05
185 330,00
70 328,50
56 328,10
Cijena Prodaja
328,00 63
329,00 75
329,99 126
330,00 1113
330,50 164

New Report

Close