HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 18:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Cijene dionica T-HT-a prvog bi dana mogle rasti čak 80 posto?

31.8.2007 9:52:00 | Izvor: 24 sata, Powered by PressCut

Ponude za kupnju dionica HT-a građani mogu predavati od 17. do 2 7. rujna, a pravne osobe do 1. listopada. Iako nitko na jučerašnjoj sjednici Vlade nije htio govoriti o cijeni dionice, neslužbeno doznajemo da bi se cijena mogla kretati od 180 do 300 kuna.

Građani mogu kupiti dionice vrijedne do 38.000 kuna, a zadrže li ih godinu dana, dobit će dopunsku dionicu. Na Zagrebačkoj i Londonskoj burzi dionice će se naći 5. listopada.

Nezavisni ekonomski stručnjak Branimir Lokin kaže da je objektivno očekivati da će prvog dana na burzama cijena dionice porasti za 30 posto, ali i kako je moguće da “skoči” i do 80 posto.

Mislim da malo pretjeruju, prvi dan 80%!!!!!!!!! Malo previše… 30% je stvarno realno. Mislim da je Magma prvi dan u jednom trenutku bila 57%, a završila je manje. Vidjet ćemo..

Knjige i kava

Kad je bila INA,svi govorili da je to pušing i da će biti suza,kad uspješno da bolje ne može.
Sad dolazi HT,svi će uhvatiti sigurno 30%.
Mislim da će biti puno ulagača,a isto tako mislim da smo se razbahatili sa tim izjavama sigurno.
Moje mišljenje je da se na HT-u barem prvi dan neće uhvatiti toliko.
Isto tako mislim da su se fondovi opametili,a i siguran sam da znaju poljuljati masu….
može li mi netko reći zašto bi fondovi toliko grabili HT? Osim što ima veliku dobit, ne vidim niti jedan drugi razlog?
Any comments?

PS.Svaki dan sam sve hladniji prema tom IPO-u….

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Osim što ima veliku dobit, ne vidim niti jedan drugi razlog? Any comments? PS.Svaki dan sam sve hladniji prema tom IPO-u

Zar to nije dovoljan razlog? Štoviše, ogromnu dobit iz koje se može isplaćivati dividenda, a to je mamac za fondove.

Knjige i kava


mmstanic: ” Osim što ima veliku dobit, ne vidim niti jedan drugi razlog? Any comments? PS.Svaki dan sam sve hladniji prema tom IPO-u” Zar to nije dovoljan razlog? Štoviše, ogromnu dobit iz koje se može isplaćivati dividenda, a to je mamac za fondove.

Previše ljudi to želi upisati i pokupiti 30% prvi dan…to je problem po meni…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)



Previše ljudi to želi upisati i pokupiti 30% prvi dan…to je problem po meni…

Pa neznam, cini mi se da ce ovih bonus 10% odgovorit dosta ljudi. Zapravo, vecina koja ce kupovat nema pojma kako se prodaje, sto je dionica i tako to… Tak da se nadam da nece biti tolika navala prvi dan.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

http://business.hr/Default2.aspx

Galinec: Vlada požuruje IPO HT-a zbog izbora

Darko Baniček

Rokovi koje je Vlada postavila za IPO HT-a dosta su zgusnuti, ali s obzirom na situaciju na tržištu kapitala te na poziciju Vlade i predstojeće izbore Vlada s razlogom požuruje postupak, komentirao je odluku Vlade o rokovima za IPO HT-a konzultant Josip Galinec.

Na izbore koji se bliže Vlada očigledno želi izaći s uspješno odraženim poslom javne prodaje četvrtine HT-a i s nekoliko desetaka tisuća zadovoljnih malih investitora koji iskoriste ponudu za povlaštenu kupnju dionice.

Galinec objašnjava kako su kod sličnih IPO-a rokovi znatno dulji te je Vlada sebi postavila bitno kraće rokove nego što je to uobičajeno.

“Ipak to nikako ne znači da neće biti interesa ili da zbog toga IPO HT-a neće biti uspješan”, zaključuje Galinec.

Tocno mstanicu. Mislim da će se zaraditi, ali isto tako uvijek postoji mogućnost, iako mala, da se i ne zaradi. Razliku između ta dva IPO je ta što će korekcija prije ovog IPO uzdrmati tržište više, pa će se i nove prilike otvoriti. Ako netko misli da neće, pričekajte još koji dan, točnije 17.09. pa kad krene.
Što se današnjeg komentara tiče trgovanja, ono što sam rekao, jučer kupovali u zadnjoj minuti da danas lakše izađu, najbolji primjer JDPL.
Vi i dalje slušajte ekipu koja malo zna, a puno nagađa i do sada je imala jako,jako puno sreće.

Meni je zabrinjavajući preokret uoči IPO-a. Naime, sjetite se INE, po medijima je bilo kao to je veliki rizik, isplatit će se samo dugoročno, ne idite u kredite itd. Kad ono INA, totalno kontra, sve se brzo poduplalo i odmah isplatilo. Ovdje je totalno drukčija situacija. Svi su totalni optimisti, govori se samo koliko će se zaraditi i u kojem periodu(već prvi dan), vlada totalna euforija, mediji isto pumpaju, rijetki su skeptici. Nadam se da neće biti pushing, ali mi se nikako ne sviđa sva ta euforija.

PS: I ja uzimam THT da se ne bi mislilo da odgovaram od kupnje, samo mi to pumpanje malo smeta, a nije ni krenulo. Tek će krenuti kada Vlada krene u euforičnu kampanju kao što su najavili predstavljanje IPO-a fizičkim i pravnim osobama.
Komentari?

Knjige i kava


Komentari?

Ne slušaj nikoga nego razmišljaj svojom glavom. Ti si najbitniji sebi a drugima je isto tako jednako stalo do sebe.

ŽABAC16:

mmstanic: ” Osim što ima veliku dobit, ne vidim niti jedan drugi razlog? Any comments? PS.Svaki dan sam sve hladniji prema tom IPO-u” Zar to nije dovoljan razlog? Štoviše, ogromnu dobit iz koje se može isplaćivati dividenda, a to je mamac za fondove.

Previše ljudi to želi upisati i pokupiti 30% prvi dan…to je problem po meni…

Ak se sjetite INE jako malo je prodano paketa od 22 komada. To se razvuklo na poprilican broj mjeseci tak da je vidljivo da skvadra usprkos velikoj cijeni vec prvi dan nije navalila ko mutava prodavati. Mislim da bi se i kod HT-a moglo slicno dogoditi.



Sretan prvi rođendan. [smiley11]

No respect

Ulaganje u dionice je rizik sam po sebi. Ja cekam raspon cijene da donesem konacnu odluku. Upisat cu sigurno, samo je pitanje koliko paketa. Sve ovisi koliki ce biti diskont na neku cijenu koju bi bila fundamentalno opravdana. S druge strane, kad pogledam fundamente ostalih dionica, onda vidim da izbor nije bas neki.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close