HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 16:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Tenkista,
ak imaš punomoć broker ti ne može isplatiti na tvoj tekući, već samo na tekući onoga na koga glase dionice.
Bez obzira što piše u punomoći. Tako je već skoro godinu dana. Prije toga se moglo.

Za upis dionica vrijedi punomoć. Ako tako napišeš u njoj.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Da li netko ima kakvu informaciju kojeg datuma će otprilike banke početi davati namjenske kredite z a kupnju thta……………!!???

Od 17.9-07 do 27.9.07.


Tenkista, ak imaš punomoć broker ti ne može isplatiti na tvoj tekući, već samo na tekući onoga na koga glase dionice. Bez obzira što piše u punomoći. Tako je već skoro godinu dana. Prije toga se moglo. Za upis dionica vrijedi punomoć. Ako tako napišeš u njoj.

krivo.punomoć se odnese brokerima preko kojih se prodaje dionice(orginalna i ovjerena) i tada nakon prodaje novac sjeda na tvoj račun a ne onoga na koga glase dionice.sve je u punomoći

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Tenkista,
ak imaš punomoć broker ti ne može isplatiti na tvoj tekući, već samo na tekući onoga na koga glase dionice.
Bez obzira što piše u punomoći. Tako je već skoro godinu dana. Prije toga se moglo.

Za upis dionica vrijedi punomoć. Ako tako napišeš u njoj.

Hvala! To je i ono što me najviše muči. Nije mi to logično jer ako opunomočitelj pristaje zašto se ne može??? Osim toga dvojica punoljetna klinca na koje sam mislio pisati još ni nemaju tekući! Možda ipak broker pristane, pitat ću ga.[smiley3]


Zovem javnog bilježnika i pitam da li se može u punomoći napisati da novac od prodaje ide na moj tekući račun? Kaže da može. Da li se može napisati da ja sam upisujem u banci, tako da ne gnjavim ljude? I to se može. Po stranu da javna bilježnica misli da se radi o IPO-u hrvatske televizije [smiley2]. I broker je sve potvrdio isto tako. Zatim zovem u Erste i pitam da li mogu upisivati sam dionice. Još neznaju, nisu dobili ništa pismeno zasad. MOLIM TKO JE UPISIVAO INU DA NAM KAŽE DA LI SU MOGLI SAMI UPISIVATI? I još nešto. I kod javnog bilježnika i u Erste banci sam bio prvi koji se o tome raspitivao u mom gradiću!!! Po tome sudeći izgleda da će biti manji interes nego što očekujemo. I na kraju, ne pišem na familiju pa bih ipak išao preko punomoći. Hvala na odgovoru!

prvi put da se slažem s tenkistom.tako je i meni rečeno ali ne i da ja mogu preko punomoći upisat paket jer to je prodaja prava a to nije moguće za sada(na papiru mislim) pa ako netko šta zna o tome neka podjeli samnom na pm

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Da li netko ima kakvu informaciju kojeg datuma će otprilike banke početi davati namjenske kredite z a kupnju thta……………!!???

Zaista loše. Ako tako radiš analizu dionica svaka čast.
Pa valjda u periodu kada traje upis. Ima li koristi davati kredite prije ili poslije upisa, nema zasigurno.
Zašto? Malo za amatere.

1. Novci moraju biti na računu do točno određenog datuma tako da kasnije nije moguće pa kredit samim time poslije upisa nema smisla.
2. Prije upisa isto nije moguće jer moraš imati ponudu za kupnju kojom odlaziš u banku da bi realizirao kredit.

Svašta i ništa. Predlažem većini korištenje rječnika te čitanja u dokolici knjiga kako bi komunikacija bila jača.

I da, na drugom forumu je primjerak punomoći i u njemu piše da se može odrediti broj tekućeg. Zašto onda uopće pišu ako se ne može???[smiley3]


I da, na drugom forumu je primjerak punomoći i u njemu piše da se može odrediti broj tekućeg. Zašto onda uopće pišu ako se ne može???[smiley3]
[/quot
zato jer na tvoj tekući sjedaju novci

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


I da, na drugom forumu je primjerak punomoći i u njemu piše da se može
odrediti broj tekućeg. Zašto onda uopće pišu ako se ne može???[smiley3]

Pitaj brokera.
Inače, to mi kvari uhodani posao već skoro godinu dana, odnosno bitno ga usporava pa se više i ne isplati.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


tenkista: ” I da, na drugom forumu je primjerak punomoći i u njemu piše da se može odrediti broj tekućeg. Zašto onda uopće pišu ako se ne može???[smiley3] ” Pitaj brokera. Inače, to mi kvari uhodani posao već skoro godinu dana, odnosno bitno ga usporava pa se više i ne isplati.

pa meni broker kaže da to nije problem sam moram punomoć donest

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


mreich: ”
tenkista: ” I da, na drugom forumu je primjerak punomoći i u njemu piše
da se može odrediti broj tekućeg. Zašto onda uopće pišu ako se ne
može???[smiley3] ” Pitaj brokera. Inače, to mi kvari uhodani posao već
skoro godinu dana, odnosno bitno ga usporava pa se više i ne isplati.

pa meni broker kaže da to nije problem sam moram punomoć donest

Reci koji broker pa da radim prek njega.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Da li se može napisati da ja sam upisujem u banci, tako da ne gnjavim ljude? I to se može.

Cekaj malo. Nemoj trcati pred rudo.

Za Inu je postojala posebna punomoc koje je bila objavljena prvog dana upisa i bila je specificna za Inu. Standardne punomoci ovjerene kod biljeznika nisu vrijedile.

New Report

Close