HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:16
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,16
93.434
2,905
32,10
32,20
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Koliko sam ja upoznat sa tom situacijom branitelji svoje udjele mogu prodavati samo fondu što u stvari znači da fond branitelju mora isplatiti cash a od kud mu cash ako ne proda dionice? Ako značajniji dio branitelja bude htio odmah naplatiti svoje udjele naravno da će to izazvati pritsak na prodaji HT-a i INE. Pa toga smo se nagledali ovih dana kod većine dioničkih fondova. Ja ipak mislim da se neće dogoditi ništa spektakularno kad branitelji počnu raspolagati svojim udjelima.

Vrijeme ne stvara mudrace nego starce!

procitah na businessu pa mi nekako nije jasno.
koliko sam upoznat braniteklji nisu dobili dionice HT-a ili možda jesu?
Budimo ozbiljni, dobili su udjele u fondu koji obuhvaca INU, HEP i HT.
Dakle udjele u fondu pa to dođe kao neki holding na prodaju; možda će se potencijalni kupci odluciti na kupnju udjela umjesto Ine i HT-a što bi smnjilo potražnju a to ćemo tek saznati.
Krenuli kao sa ozbiljnom analizom a onda neozbiljno prenose ovako informacije da će braniteljka populacija vrsiti pritisak na prodaji HT-a kad istu dionicu ne posjeduju


Sto je onda na kraju istina, da li ce branitelji uopce moci prodavati dionice?

Cak si mislim da ukoliko ih budu mogli porodavati branitelji nece masovno
navalit na prodaju. Zasto bi braniteljska populacija po difoltu bila za prodaju.
Pa vecina branitelja koje ja poznajem, vrlo dobro zive i mislim da bi itekako
drzali ovu poklonjenu i trenutno podcjenjenu dionicu.

btw. danas sam napravio svoju prvu kupnju dionica,
a medju njima se i naslo 40 kom. HT-a po 293,00 kn.
Mozda jos danas dam nalog za kupnju kojih 40-ak komada.[cool]

Sto je onda na kraju istina, da li ce branitelji uopce moci prodavati dionice?

Cak si mislim da ukoliko ih budu mogli porodavati branitelji nece masovno
navalit na prodaju. Zasto bi braniteljska populacija po difoltu bila za prodaju.
Pa vecina branitelja koje ja poznajem, vrlo dobro zive i mislim da bi itekako
drzali ovu poklonjenu i trenutno podcjenjenu dionicu.

btw. danas sam napravio svoju prvu kupnju dionica,
a medju njima se i naslo 40 kom. HT-a po 293,00 kn.
Mozda jos danas dam nalog za kupnju kojih 40-ak komada.[cool]

Alaj si se pretrgo’. “Btw.”, oko 15% dioničara od ipo-a je prodalo dionice, a pale su za 100 kn. Šta ti to govori?
Samo se nadam kad 50% ljudi proda da nećemo u nedozvoljeni minus.

Iskreno vjerujem da če možda 20% branitelja htjeti unovčiti udjele u fondu, ako i toliko. Zar mislite da i oni sami nisu kupovali Ht na Ipo-u, pa se zna da je prodalo tek 15% od svih sudionika. Nekog većeg pritiska na prodaju neće biti, a ono što se bude nudilo fondovi mogu poklopat u trenu. Danas je INA skočila 5% bez obzira što će i na nju biti isto takav pritisak. Dobra stvar je što isti taj analitičar koji kaže da će Ht pasti zbog pritiska prodaje branitelja, priznaje da dionica dugoročno mora rasti jer je potcijenjena, stoga koliko god ju htjeli rušiti zbog ovih ili onih razloga mora doći na svoju realnu vrjednost. Moje mišljenje je da će se kretati više, manje kao i crobex, barem do jeseni.

Surround all arround when it hits the ground


Mahowny: ” Sto je onda na kraju istina, da li ce branitelji uopce moci prodavati dionice? Cak si mislim da ukoliko ih budu mogli porodavati branitelji nece masovno navalit na prodaju. Zasto bi braniteljska populacija po difoltu bila za prodaju. Pa vecina branitelja koje ja poznajem, vrlo dobro zive i mislim da bi itekako drzali ovu poklonjenu i trenutno podcjenjenu dionicu. btw. danas sam napravio svoju prvu kupnju dionica, a medju njima se i naslo 40 kom. HT-a po 293,00 kn. Mozda jos danas dam nalog za kupnju kojih 40-ak komada.[cool] ” Alaj si se pretrgo’. “Btw.”, oko 15% dioničara od ipo-a je prodalo dionice, a pale su za 100 kn. Šta ti to govori? Samo se nadam kad 50% ljudi proda da nećemo u nedozvoljeni minus.

Kolega molim Vas da malo pojasnite svoju analizu – pitam se na kojem mjestu prolazi vaša logika ?
[yawn]

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti

halo bing:

Ništa novo, kao rasprava između nas forumaša: Anketirani članovi Uprave Društava podijeljeni su oko preporuke za dionicu HT-a. “Dionica je fundamentalno značajno podcijenjena, vrijeme je za kupnju ili dokup te dionice”, izjavio nam je jedan sugovornik. Drugi sugovornik dao je suprotnu preporuku: “Na domaćem tržištu kapitala ulogu ne igraju fundamenti već odnos ponude i potražnje. Braniteljska populacija uskoro će izvršiti značajan pritisak na strani prodaje HT-a te će mu cijena pasti. Jednostavno je loš market-timing, ali bi dugoročno cijena te dionice trebala poprilično porasti. Dobro je da će se država zaduživati u inozemstvu te da je odustala od skorih IPO-a jer su rezerve likvidnosti fondovske industrije trenutno prilično niske. Mirovinci su nam očitali lekciju iz upravljanja rizicima”, našalio se sugovornik moleći nas da objavimo samo ozbiljan dio razgovora.

procitah na businessu pa mi nekako nije jasno.
koliko sam upoznat braniteklji nisu dobili dionice HT-a ili možda jesu?
Budimo ozbiljni, dobili su udjele u fondu koji obuhvaca INU, HEP i HT.
Dakle udjele u fondu pa to dođe kao neki holding na prodaju; možda će se potencijalni kupci odluciti na kupnju udjela umjesto Ine i HT-a što bi smnjilo potražnju a to ćemo tek saznati.
Krenuli kao sa ozbiljnom analizom a onda neozbiljno prenose ovako informacije da će braniteljka populacija vrsiti pritisak na prodaji HT-a kad istu dionicu ne posjeduju.


Kad smo već kod braniteljskog fonda, ukoliko cijene ostanu ovakve kakve su su sada, ja želim kupiti udjele. INA, HEP I HT ima li što kvalitetnije i stabilnije na ovom našem jadnom tržištu. Samo neka ruše, nemam ništa protiv[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Surround all arround when it hits the ground

Vidim da je u Londonu jučer bilo dosta živo:
Trade Price Volume Type Date Time
1 59.5 500 a 20/2/08 15:17:24
2 59.5 1500 a 20/2/08 11:54:26
3 59.5 500 a 20/2/08 11:30:27
4 59 1340 a 20/2/08 11:29:27
5 57 7340 OKdC 20/2/08 09:57:00
6 59 2500 a 20/2/08 10:49:59
7 59 2200 a 20/2/08 10:49:49
8 59 1000 a 20/2/08 10:49:37
9 59 600 a 20/2/08 10:48:15

Nadam se da se ove količine neće danas kod nas sliti na prodaju [sad]

Lezi Mujo, vidi ti se... dividenda

u pravilu HT se trzi po bidu 90% trgovanja, kako god trenad nam se mjenja[proud]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


u pravilu HT se trzi po bidu 90% trgovanja, kako god trenad nam se mjenja[proud]

sve dok se ima vremena skupljati po bidu, glupo je lupati po asku. Samo, bliži se GFI.

Roki:

Mahowny: ” Sto je onda na kraju istina, da li ce branitelji uopce moci prodavati dionice? Cak si mislim da ukoliko ih budu mogli porodavati branitelji nece masovno navalit na prodaju. Zasto bi braniteljska populacija po difoltu bila za prodaju. Pa vecina branitelja koje ja poznajem, vrlo dobro zive i mislim da bi itekako drzali ovu poklonjenu i trenutno podcjenjenu dionicu. btw. danas sam napravio svoju prvu kupnju dionica, a medju njima se i naslo 40 kom. HT-a po 293,00 kn. Mozda jos danas dam nalog za kupnju kojih 40-ak komada.[cool] ” Alaj si se pretrgo’. “Btw.”, oko 15% dioničara od ipo-a je prodalo dionice, a pale su za 100 kn. Šta ti to govori? Samo se nadam kad 50% ljudi proda da nećemo u nedozvoljeni minus.

Kolega molim Vas da malo pojasnite svoju analizu – pitam se na kojem mjestu prolazi vaša logika ?
[yawn]


Kolega, to je bila šala. Samo sam očajan. Na ipo-u sam uzimao nekoliko paket (preko obitelji- ne kao torbar), dokupio na 386, 320, 310 i na 300 pa ti onda idu na živce svi komentari, sve pretpostavke, više ne vjeruješ u fundamente te počeneš piriti i na hladno.

zar braniteljski fond nije dobiva dividendu tj.keš 3 godine.Pa ako če branitelji izlazit ima se od čega naplatit bar večina.
napominjem i ja sam branitelj i ne pada mi na pamet prodavat jer trebamo dobit udjele od još najmanje 5 vrhunskih poduzeča[bye]

Ako se bude uskoro moglo prodavati udjele ne vjerujem da to bude moglo iz dosadašnjih dividendi.
Dividenda se treba dijeliti na 3 dijela trečina se treba isplatiti udjelničarima , trečina ide u fond za pomoć braniteljima, a trečina bi se trebala dalje ulagati. Pitanje je u šta je braniteljski fond ulagao do sada? HT i INU nisu nadokupljivali. Isplata dividende se oteže maksimalno. HEP nije u fondu.

New Report

Close