HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,16
93.434
2,905
32,10
32,20
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ovdje je previše filozofije, a stvar je jednostavna – temeljni ekonomski pojmovi ponude i potražnje. Ponuda velika, a potražnja mala. Kad će se to promjeniti? Vidjet ćemo – jer tada će i cjena robe (dionice) na ponudi (tržištu) rasti. Hvala.

djelomično točno,
odonos ponude i potražnje je u cilju špekulacija na burzi i psihičkog efekta
.
Sutra nazovite brokera i on Vam naprimjer objasni da je omjer 1:100. a to je naravno igra.
NPR neki mirovinski fond stavi na prodaju u 100.000 komada na razinu od 320.000 i niti mu je tko može kupiti a djeluju psihološki jer je prevaga na prodaji.
Obratno, puno je teže staviti 100.000 komada na kupnju na npr razini od 265 kn jer u tom slučaju blokiraš svoj novac, a vrijeme je novac.
Razmislite malo.
Burza je igra u kojoj samo strpljivi i usput pametni dižu novac .

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Kad će izvješće? Moglo bi podići dionicu barem 10% jer kako čujem izvješće će biti fenomenalno. Znam sad ćete reći ovo, ono pa vam odmah odgovaram da bi u normalnim uvjetima diglo i za 50%. Pogotovo sad na ovu cijenu. Po proračunima za 3 milijarde dobiti dionica bi trebala vrijediti cca 600 kn.

tako je kolega u “normalnim uvjetima” bilo bi najmanje 50% gore za najviše 2 tjedna a bojim se da mjenjamo uvjete. tako da ispada da su bivsi normalni uvjeti sada nenormalni odnosno sadasnji nenormalni postaju normalni…
sve je to relativno a Vi i ja znamo kako se nekad dobro zaradivalo u ondasnjim koje ste naveli “normalnim uvjetima” a zivimo za te normalne koji su barem prije bili normalni a sada su nenormalni[lol]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


ahilej: ” hrki: ” spominje se neslužbeno dobit od 2,4 milijarde kuna dividenda ispada negdje oko 29 kn[thumbsup] ” Kolega, molim Vas, gdje ste to pročitali? ” spominju na drugim forumima ako su lagali mene i ja lažem vas…[smiley]

dobit 3Q 2,15 miljardica a business je prnio da se ocekuje 2,39
a jel to vazno bila 2,39 ili 3 svejedno, samo razlika od 600 milja je za nekih 10-ak super likvidnih preduzeca[yawn]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Goran8 djelomično točno, odonos ponude i potražnje je u cilju špekulacija na burzi i psihičkog efekta . Sutra nazovite brokera i on Vam naprimjer objasni da je omjer 1:100. a to je naravno igra. NPR neki mirovinski fond stavi na prodaju u 100.000 komada na razinu od 320.000 i niti mu je tko može kupiti a djeluju psihološki jer je prevaga na prodaji. Obratno, puno je teže staviti 100.000 komada na kupnju na npr razini od 265 kn jer u tom slučaju blokiraš svoj novac, a vrijeme je novac. Razmislite malo. Burza je igra u kojoj samo strpljivi i usput pametni dižu novac .
[/quote]
djelomicno tocno, fondovi ne moraju za svaki nalog kao npr. vasih navedenih 100 000 na 265 imati 26 500 000kn rezerviranih vec kupljene dionice moraju platiti do kraja dana ili su meni krivo rekli?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


hrki: ” spominje se neslužbeno dobit od 2,4 milijarde kuna dividenda ispada negdje oko 29 kn[thumbsup] ” Ak će biti tak malo prodam ti odmah 500 dionica po 100kn.[cool]

kolega tenkista oduvijek sam cijenio Vase misljenje pa koliko mislite da ce biti dividenda?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Goran8 djelomično točno, odonos ponude i potražnje je u cilju špekulacija na burzi i psihičkog efekta . Sutra nazovite brokera i on Vam naprimjer objasni da je omjer 1:100. a to je naravno igra. NPR neki mirovinski fond stavi na prodaju u 100.000 komada na razinu od 320.000 i niti mu je tko može kupiti a djeluju psihološki jer je prevaga na prodaji. Obratno, puno je teže staviti 100.000 komada na kupnju na npr razini od 265 kn jer u tom slučaju blokiraš svoj novac, a vrijeme je novac. Razmislite malo. Burza je igra u kojoj samo strpljivi i usput pametni dižu novac .

djelomicno tocno, fondovi ne moraju za svaki nalog kao npr. vasih navedenih 100 000 na 265 imati 26 500 000kn rezerviranih vec kupljene dionice moraju platiti do kraja dana ili su meni krivo rekli?
[/quote]

Zar ne moraju biti placene do preknjizbe u SDA, znaci 3 radna dana?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Pa lovu trebaju imati odmah a tri dana je potrebno za prebacivanje love na druge račune.
Isto tako fond može staviti kupnju na 1 kunu i to milijun komada npr. da postigne omjer kupnje i prodaje.

još 8 dana do objave rezultata ,fondovima je ostalo još malo vremena da se igraju s nama.
strpljen spašen.
———————–[thumbsup]


još 8 dana do objave rezultata ,fondovima je ostalo još malo vremena da se igraju s nama. strpljen spašen. ———————–[thumbsup]

kolega fondovi imaju vremena cijeli zivot da se igraju s nama, nekome je to posao.

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

BLADO:

još 8 dana do objave rezultata ,fondovima je ostalo još malo vremena da se igraju s nama. strpljen spašen. ———————–[thumbsup]

kolega fondovi imaju vremena cijeli zivot da se igraju s nama, nekome je to posao.
[/quote
ali ne po ovim cijnama.

Interes OMV za INU ali i MOL-a za podebljanje broja dionica podiže Inu ali i HT……………….[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

promet jadan, vidim da danas prodaju same 63-ojke…dobro da je barem veliki ne tiskaju dole

New Report

Close