HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 12:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Znači, kolega Posejdone, nije nam pametno prvi dan provesti kod brokera i trzati se na svaku promjenu? Mislite da je bolje čekati? Priznajem da sam i ja slično pomislio, ali ipak… ako naraste velikih 20-30%, narod će prodati svoje i biti će više nego zadovoljan. Ako kasnije, hipotetski gledano, naraste na 50%, a narod je već prodao, doći će do spoznaje o izgubljenoj dobiti i do frustracije… narod će biti nezadovoljan. Ako pak, poslije početnog skoka cijena ne bude rasla, nego čak malo i padala, oni koji nisu prodali još će uvijek imati priliku, a oni koji su već prodali biti će i opet više nego zadovoljni zbog zarade i zbog dobro odabranog trenutka. Moje je mišljenje da je u ovom trenutku Vladi prioritet zadovoljan narod. Dakako, početnik sam u ovome i ne pada mi na pamet mjeriti se s Vama, kolega Posejdone. Samo želim iznijeti svoje mišljenje


Trkeljaju bezveze o cijeni. Na HTV nisu ništa rekli o cijeni. Nebi rekao da će biti ispod 250kn. Ustvari mislim da će biti raspon 250-350 kn. Vidjet ćete.

Cijena bi trebala biti oko 250 kn,ali po nekim mojim saznanjima,povlastena cijena bi mogla iznositi između 180 i 200 kn..sto mi se cini dobrom cijenom..a moram priznati i da mi se osmjeh na licu siroko razvukao kada sam cuo da izlazi i na FTSE..

TIME IS MONEY

veliki clanak ali dobar komentar

http://www.poslovni.hr/52497.aspx

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

Trkeljaju bezveze o cijeni. Na HTV nisu ništa rekli o cijeni. Nebi rekao da će biti ispod 250kn. Ustvari mislim da će biti raspon 250-350 kn. Vidjet ćete.

Ajde da se kladimo da će cijena biti u rasponu 180 – 230 kn………

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


strateg zanimljive su mi tvoje projekcije (ovo sa 300.000 građana i 200 kn), odnosno neagumentiranost tvojih projekcija, neznam odkuda ti podaci koji uzimaš kod stvaranja istih. Sve mi se ćini da podatke vućeš iz onih web anketa (koliko bi hrvata upisalo HT da ima novaca?) i sličnih nebuloza od “drage” nam Snježane Mlinarević. Ova rečenica najbolje pokazuje način nastajanja tvojih projekcija: “procjena od 230 kn po dionici je sve vise uvjerljivija, s tendencijom ka 200 kn, iako sam proteklih dana razmisljao o cijeni iznad 250 kn”. Znači projekcije stvaraš na način da malo razmišljaš, procjenjuješ i nakon toga sveopčem neukom puku obznaniš svoju projekciju, vidim da će ti za sljedeću trebati tjedan dana (vjerojatno ćekaš da se objavi još neka komična web anketa u našem dnevnom tisku). Ljudi smirite strasti i pričekajte prospekt i raspon cijene za nekakve analize jer ovo što se sada piše na forumu u 99% slučajeva jedva da može ući pod trkeljanje.

pozdrav
kolega, budite sigurni da ne “vucem” podatke iz dnevnog tiska, mislim da su mi podaci sasvim solidno potkrijepljeni argumentima (mozda ne navodim sve jer smatram samorazumljivim da ih znamo, pa vam se cini da ih prikupljam iz nekih kvazi kompetentnih novinara ili izvora kao sto su nase dnevne novine)

za slijedecu mi nece trebati tjedan dana, nego sam mislio nesto konkretno i suvislo napisati kasnije (a da se ne ponavljam), naime ipak svi ocekujemo prospekt i konkretne informacije iz vlade

jednim dijelom se slazem da sve ove “analize” bez prospekta nisu u tolikoj mjeri validne, no svakako je izazovno procijeniti potencijalni broj gradjana koji ce sudjelovati i eventualni raspon cijene, te sve moguce implikacije vezena za IPO, jer on i jest tempiran bas sad prije izbora, njime ce vlada pokusati prikupiti odrednjeni postotak politickih bodova, u tom kontekstu smaram da imam dovoljno (sa)znanja da mogu prezentirati predvidljivu i realnu projekciju

uglavnom jos uvijek ostajem kod cifri koje sam naveo (sto se tice potencijalnog broja investitora), a sto se tice cijene ne vjerujem da ce biti veca od 270 kn (vlada mora dati odredjeni diskont gradjanima, kao sto je napravila s inom)

kolegu 50 lipa necu komentirati, on se sam diskreditirao svojim prvotnim komentarima, a i njegov odgovor nije bio uopce argumentiran niti ozbiljnije srocen

pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

Ma zapravo, u prospektu nece biti nista znacajno novog. Mene jedino interesira nacin eventualnog rezanja pakata. FI je na web-u, firma je u zrelom stadiju, nema nekog izgleda za neki pretjerani rast. Dakle, nije tesko to valuirat.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Zanima me vaše mišljenje i neka procjena da li bi se isplatilo uzet neka vrsta kredita (namjenskog ili gotovinskog) pa da se za to kupi koji paket dionica?UZ kamatu negdje oko 9%. (plus ostali troškovi)
Moram igrat ovak jer moje “perjanice” nisu rasle pa nemam keša
[smiley2]
Pozdrav

Koliko skupiš političkih bodova ako svi znaju da potezom skupljaš političke bodove?
Što te priječi da zaradiš na potezu, a glas podariš nekom drugom?

Majke ti, skupljaju bodove kao da prodaju svoje.

No respect


Koliko skupiš političkih bodova ako svi znaju da potezom skupljaš političke bodove?
Što te priječi da zaradiš na potezu, a glas podariš nekom drugom?

Majke ti, skupljaju bodove kao da prodaju svoje.

Mi smo podmitljiva nacija, mito i korupcija je nacin zivota. U tome se razvio kodeks ponasanja – kad primis mito, izvrsis uslugu. Tako je i sa ovime. It’s in our nature.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


” Mi smo podmitljiva nacija, mito i korupcija je nacin zivota. U tome se razvio kodeks ponasanja – kad primis mito, izvrsis uslugu. Tako je i sa ovime. It’s in our nature.

Slažem se u potpunosti na jednim lok.izborima jedan je negativac ušao u gratsku vlast poklanjajući po kućama 200g kave[smiley2],princip je isti i samo su metode i cifre drukčije

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Slažem se u potpunosti na jednim lok.izborima jedan je negativac ušao u gratsku vlast poklanjajući po kućama 200g kave[smiley2],princip je isti i samo su metode i cifre drukčije

Ja znam jednog koji je na lokalnim izborima očekivao pobjedu, jer je u toj općini oko 20% ukupnog puka bilo zaposleno u njegovoj firmi. Plus njihove obitelji…

Na kraju je dobio manje glasova nego ima radnika. Svima su plaće kasnile. [smiley2]
Ljudi nisu glasovali baš iz inata, jer nigdje nema ime i prezime na papiru.

Tako bi i ovi mogli proći. Da ljudi poberu lovu i kažu: ma ko vas…. Više im bodova donosi onaj Ljubo nego T-HT.

No respect

mravak:

Slažem se u potpunosti na jednim lok.izborima jedan je negativac ušao u gratsku vlast poklanjajući po kućama 200g kave[smiley2],princip je isti i samo su metode i cifre drukčije

Ja znam jednog koji je na lokalnim izborima očekivao pobjedu, jer je u toj općini oko 20% ukupnog puka bilo zaposleno u njegovoj firmi. Plus njihove obitelji…

Na kraju je dobio manje glasova nego ima radnika. Svima su plaće kasnile. [smiley2]
Ljudi nisu glasovali baš iz inata, jer nigdje nema ime i prezime na papiru.

Tako bi i ovi mogli proći. Da ljudi poberu lovu i kažu: ma ko vas…. Više im bodova donosi onaj Ljubo nego T-HT.

Ili nije nista platio? Trebao je isplatiti bonus prije, tako bi ljudi dobili poruku. Salu na stranu, stvarno je upitno koliki je to plus, medjutim ako ne ispadne dobro, bit ce veliki minus.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close