HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 03:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Doista je zanimljivo s vremena na vrijeme baciti pogled na Hrv. medijski prostor.
No u središnjem Dnevniku Hrta se o kretanju cijene određenih dionica do velike korekcije našeg tržišta vrijenosnih papira nikada nije pričalo. A sada u svakim vijestima, dnevniku, teletekstu, web portalima pompozni naslovi izjave o “još jednom danu na burzi obojanom u crveno”. I svi o tome pričaju kao o elementarnoj nepogodi.

Napisao sam i ja što mi je bilo zanimljivo – ranijih godina poslije svake Nove godine išli su članci u novinama koliko su hrvati poslali SMS čestitki i koliko su operateri zaradili samo za blagdane – odjednom ove godine to nije bilo nikom interesantno za objavu i komentar [proud]

ma ne sve je to slucajnost, kad se sutra probudite cijena ce biti na realnoj vrijednosti 444,44

[color=blue]Joj, sad nemrem zaspat od silne želje da svane to sutra, da upalim makinu, kad ono 444,44[/color]


Napisao sam i ja što mi je bilo zanimljivo – ranijih godina poslije svake Nove godine išli su članci u novinama koliko su hrvati poslali SMS čestitki i koliko su operateri zaradili samo za blagdane – odjednom ove godine to nije bilo nikom interesantno za objavu i komentar [proud]

Nije da nije zanimljivo, nego su T-Mobile i Vip poslali istovjetno priopćenje kako ‘zbog brojnih promjena i novih usluga’ blablabla nisu u mogućnosti dostaviti točan broj, pa ni neće… Sve u svemu, izbjegli su, uz glupo objašnjenje, da prebrojimo koliko može operater zaraditi u jednom danu… [rolleyes]

[color=blue][b]Ferengi Rule of acqusition #37: Ask not what your profits can do for you, but what you can do for your profits.[/b][/color]


htio bi se malo osvrnuti na temu da mali šire paniku i prodaju budzašto. Osobno znam dosta ljudi koji su kupili dionice HTa ali stvarno neznam nikoga tko je prodao.Neznam kakva su vaša iskustva no meni se čini da većina ljudi ipak drži svoje dionice i odlućilo ih je ne prodavat. Kad već pišem reći ću vam i za teoriju urote koju sam čuo u vezi cjelokupnog lošeg stanja na burzi, a to je da velike banke i njima bratski fondovi na ovaj način žele posijati paniku među malim i neiskusnim ulagačima da bi ovi vratili novac u banke i oročili ih. Raja je skužila da se puno više zarađuje na burzi i u fondovima ali ovo s bankama im je ipak “ziher” i nebudu spušili lovu.. molim komentar

Ha to je moja teorija urote objavljena na temi-“prevara stoljeća”…. i glasi ovako, citiram sebe:
“Mogu ja mali i neupućen investitor i sa vrlo malo sredstava uloženih u investicijske fondove (tu sam trenutačno u gubitku) i nešto u neke dionice (jedna sa IPO-a, pogađate koja je, i nešto u Agrokorovim uzdanicama-bogu hvala još sam u plusu) postaviti jedno pitanje ili možda hipotezu?!

Dakle ovako:

Imate hrvatsko tržište kapitala koje je u strašnom rastu u zadnjih recimo godinu, dvije. Čak i naša država na IPO daje, recimo to, svoja dva najjača poduzeća – svi Hrvati su odjednom dioničari, ulagači….
O ničemu se ne priča nego o dionicama, fondovima, indexima, crobexsima….
Svi znaju tko je Waren Buffet, svi su već zgrnuli bogatstva, svi forumi su puni postova o ogromnim zaradama…..
Bez razvijenog tržišta kapitala, nema ni razvoja ekonomije jedne države, nema napretka – to znaju svi koji su čak i nakon prve godine studiranja na bilo kojem ekonomskom studiju odustali od daljnjeg, to je činjenica.

E sad pazite ovo.

Imate i banke u Hrvatskoj, koje su u recimo 90% vlasništvu stranog kapitala, ogromne kredite plasirane građanstvu (dakle većina na potrošnju), malo i ništa privredi ( nema ulaganja, nema razvoja, a stranim bankama nije baš ni u interesu ulagati u hrvatsku privredu, nije to baš sigurno njima, a ni hrvatski privrednici nemaju baš projekata u koje se isplati ulagati, barem ne stranim bankama).

Dakle hrvatski građani koji imaju oročena sredstva u tim istim bankama, polako shvaćaju da tih 3%-4% koje dobijaju na oročenu štednju i nije baš nešto, s obzirom da neki koji nemaju novca sa 20.000kn uloženih u dionice ili fondove već nakon godinu dana imaju npr. 100.000kn. I sad se ti iste štediše pitaju, zašto bi oni bili glupi, a novca za ulaganje imaju. I sad te iste štediše polako dižu svoje štedne uloge sa banaka i idu u dioničarske fondove, ulažu u dionice…..
Strane banke polako ostaju bez najvažnijeg izvora kapitala, u zadnjih 6-8mjeseci usporen im je rast kredita jer su ovi drugi građani već zaduženi do grla…..

I sad te iste strane banke moraju pokazati i dokazati malim Hrvatima da je njihovim novcima ipak najsigurnije u njihovom oročenom sefu sa 3-4% kamata godišnje, jer bez njihovih oročenih sredstava nemogu se ipak tako lako igrati.
I sada treba malo porušiti CROBEXE, fondove, udjele, cijene dionica(neke su ipak, ruku na srce, bile malo prenapuhane, dapače i nakon ovog petka još su-gledajući nekakve fundamentalne pokazatelje)…..
U biti treba pokazati Hrvatima da se ne igraju sa svojim novcima, nego te novce treba brzo vratiti u bancin sef za 3-4% godišnje.
E ovo je pravo vrijeme za takve korekcije, s obzirom na situaciju na svjetskim tržištima kapitala, i tako to sve skupa zacrveni……
I čini mi se, malo je to izbjeglo kontroli, pa i tim svemoćnim stranim bankama!

Jeli ima ovdje bar malo istine nek mi netko odgovori?! ”

[thumbsup][thumbsup][thumbsup][proud]

Eto kolege, možete biti ponosni što ste vlasnici najjeftinijeg telekom operatera u svijetu trenutno

Hell is Empty and all the Devils are Here


Eto kolege, možete biti ponosni što ste vlasnici najjeftinijeg telekom operatera u svijetu trenutno

Hvala kolega. Iskreno, nisam očekivao 400 kuna brzo, ali 275 ni u snu.[smiley]

Kažu da se čovjek treba više veseliti padu kako bi mogao jeftinije dokupiti.

Problem nastaje ako živiš od investiranja, a cijena pada, tada taj pad i nije dobrodošao. On je dobar onima kojima raspolažu s puno novaca, koji im nije potreban te ako imaju dobre prihode neovisno o tržištu kapitala da mogu lijepo živjeti.

Svi ti veliku gurui jako su nedorečeni, kao da imam svaki mjesec 100.000 kuna pa mogu samo dokupljivati.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Koja cjena je bila u londonu juce? Moze link

Ja ovo razdoblje mogu nazvati vezanje ruku ulagačima jer je u kratkom periodu došlo iz jednog krajne pozitivnog trenda u krajnje negativan, a mišljenja sam da i bankama ponestaje novca kao i fondovima zbog velike količine povučenog kapitala u kratkom periodu koji se morao pretvoriti u novac, a priljev svježeg kapitala nije dostatan da pokrije lavinu , a naravno naj jače financijske institucije u hrvata samo prate sitvaciju i čekaju raspad sistema jer se vidjelo na jučerašnjem danu kad se pojavi kritična točka pada s predznakom -5 i više oni polagano neprimjetno uskaču , koristeći psihološke momente za malo primirivanja . Mislim da će ova kriza dugo dugo trajati.

AHHH pogledajte bid i ask na HT opet sami sebe potkopavamo[shocked]

Koji je ovo K

Top bid
CIJENA KOLIČINA
305,00 32
295,01 13
295,00 244
293,00 80
290,20 200
290,00 102
287,00 500
286,11 500
285,80 2
285,58 100

Top ask
CIJENA KOLIČINA
280,00 189
285,00 75
289,00 450
290,00 226
292,89 32
293,89 33
294,12 102
294,98 58
294,99 36
295,00 918

predtrgovanje^^

"Ako si u pravu 24 sata prije ostalih, onda 24 sata sloviš kao luđak."

neda se preko 300, stalno je vraćaju,ali bit će bit će

New Report

Close