HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.07.2024. u 23:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Bilo bi dobro da cijena bude slična kao i kod Magme, jer će narod tada lako moći uspoređivati eventualni porast HT-a i već doživljeni porast Magme. Možete li zamisliti kakav će to predizborni adut biti ako cijena prvi dan skoči više od 370… Nadajmo se samo da neće biti i rezanja kao što je bilo kod Magme!

Sad je bilo na Nova TV da će cijena biti samo 200 kuna.
Barem su oni to tako najavili

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

Čuo sam i ja, moglo bi u tom slučaju značiti da će biti većeg rezanja paketa

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]


Sad je bilo na Nova TV da će cijena biti samo 200 kuna. Barem su oni to tako najavili

Super!
Onda ćemo dobiti svi pakete od po 15.000 kunića. [smiley2]

Nikak nije dobro: mala cijena – mali paketi; velika cijena – manja zarada…[smiley8]

La vita e bella!

ententinis:

Sad je bilo na Nova TV da će cijena biti samo 200 kuna. Barem su oni to tako najavili

Super!
Onda ćemo dobiti svi pakete od po 15.000 kunića. [smiley2]

Nikak nije dobro: mala cijena – mali paketi; velika cijena – manja zarada…[smiley8]


Bitan je dakle broj paketa. Ergo, ključ je uzeti adresar u ruke i pozivati punoljetnu rodbinu redom.
Tko ima para za to, dakako.
Ili malo teže, pokrenuti medijski linč HT-a u nadi da će IPO nakon toga biti na rubu zadovoljavajućeg interesa ulagača [smiley1]

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Evo kažu na Novi da su špekulacije oko 200 kn[smiley2]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Zagrebačko poglavarstvo o DTK

ZAGREB, 30. kolovoza 2007. (Hina) – Zagrebačko Gradsko poglavarstvo na današnjoj je sjednici u komunalne djelatnosti od gradskog značaja uvrstilo i usluge oglašavanja na javnim površinama i na nekretninama u vlasništvu grada, te usluge distribucijske telekomunikacijske kanalizacije (DTK) i druge komunalne infrastrukture na području Grada.

U prijedlogu Gradskoj skupštini da na taj način dopuni odluku o tome što su sve komunalne djelatnosti od gradskog značaja, Poglavarstvo ističe da bi takav tretman DTK izjednačio uvjete pružanja usluga za sve davatelje telekomunikacijskih usluga i operatera, s ciljem što jeftinijih telekomunikacijskih usluga za građane Zagreba.

No respect

200 kn? To bi bila dobra cijena, osim to ako ne znači da će “država &co” prije IPO-a isisati van 1 mld kn sebi kroz dividende. [smiley6]

Ignore: KressoM, delux

Citati iz Dnevnika HRT:
Voditelj: “…dionice THT-a moći će kupiti svi oni koji žele biti njegovi suvlasnici, ili na brzinu zaraditi.”
Novinarka: “…građani će sa popustom moći kupiti dionica za maksimalno 38,000kn, a ostali će i bez popusta puno više…

Bwahahhahhah, kakvo vabljenje [smiley2]
Propaganda u maniri Kim-Jong-Ila [smiley2]
Samo naprijed

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Trkeljaju bezveze o cijeni. Na HTV nisu ništa rekli o cijeni. Nebi rekao da će biti ispod 250kn. Ustvari mislim da će biti raspon 250-350 kn. Vidjet ćete.

treba se stavit u ulogu Vlade. Termin IPOa tempiran je tako da je namjera ocita. Takodjer, ne treba smetnuti s uma da Vlada ima instrumente utjecaja na cijenu (generiranjem ponude, npr. mirovinski fondovi). Po svemu, sasvim logicnim mi se cini da se nece dogoditi Magma efekt, u smislu trenutnog skoka za 57% pa ‘pad’ i vise-manje stagnacija na +30% vec da glavne efekte treba ocekivat tempirano pred izbore. Cak i u slucaju da trzisna realnost ne ide u prilog cijeni u tom trenutku, prosto jer jedna od osnovnih svrha ovog IPOa jesu izbori (pored placanja umirovljenika).

Samim tim, ostaje zakljuciti da je do izbora prilicno ‘sigurno’ drzati ovu dionicu. Nakon toga, ostaje lutrija sve vise ovisna o DTK, konkurenciji, DT, etc etc…

Naravno, razmisljanje se temelji na pretpostavci da Sanader zeli ostati na vlasti u sto nema realne osnove sumnjati.

[ovo je laicko razmisljanje, HT ce biti prva dionica u mojem vlasnistvu do sada]

PS.
cak sam sklon i izvanredno povlacenje dobiti iscitavati kao Vladin instrument osiguranja psiholoskog ambijenta takvim da se na IPO javi optimalan broj ljudi -> niti previse (pa da IPO izgubi efekt potreban za izbore) – niti premalo (pa da se ne namire umirovljenici). Ionako je vrlo malo vjerojatno da ce trzisni zakoni utjecati na ponasanje ove dionice od 5.10. do izbora (vec spomenuti instrumenti koje Vlada ima na raspolaganju). nakon izbora, sve postaje druga prica…


treba se stavit u ulogu Vlade. Termin IPOa tempiran je tako da je namjera ocita. Takodjer, ne treba smetnuti s uma da Vlada ima instrumente utjecaja na cijenu (generiranjem ponude, npr. mirovinski fondovi). Po svemu, sasvim logicnim mi se cini da se nece dogoditi Magma efekt, u smislu trenutnog skoka za 57% pa ‘pad’ i vise-manje stagnacija na +30% vec da glavne efekte treba ocekivat tempirano pred izbore. Cak i u slucaju da trzisna realnost ne ide u prilog cijeni u tom trenutku, prosto jer jedna od osnovnih svrha ovog IPOa jesu izbori (pored placanja umirovljenika). Samim tim, ostaje zakljuciti da je do izbora prilicno ‘sigurno’ drzati ovu dionicu. Nakon toga, ostaje lutrija sve vise ovisna o DTK, konkurenciji, DT, etc etc… Naravno, razmisljanje se temelji na pretpostavci da Sanader zeli ostati na vlasti u sto nema realne osnove sumnjati. [ovo je laicko razmisljanje, HT ce biti prva dionica u mojem vlasnistvu do sada] PS. cak sam sklon i izvanredno povlacenje dobiti iscitavati kao Vladin instrument osiguranja psiholoskog ambijenta takvim da se na IPO javi optimalan broj ljudi -> niti previse (pa da IPO izgubi efekt potreban za izbore) – niti premalo (pa da se ne namire umirovljenici). Ionako je vrlo malo vjerojatno da ce trzisni zakoni utjecati na ponasanje ove dionice od 5.10. do izbora (vec spomenuti instrumenti koje Vlada ima na raspolaganju). nakon izbora, sve postaje druga prica…

Bravo!
Sve važno si rekao![smiley11]

La vita e bella!

New Report

Close