HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 03:50
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

rijeka:

Nego, imate pogrešku u “računu”. Pročitao sam da je Jamnica izvezla nešto vode u SAD. Dakle njegovo “tržište” je cca 220 miliona ljudi. Dosta impresivno, zar ne? I što mu znači novih 60-tak miliona? Ne baš previše. A tek kada proda brod vode u Indiju. To će biti novih milijardu kupaca.

Inače, vrlo cijenim Todorića i ono što je napravio (za sada). Ali njegove dionice nebi kupovao. Imam na to pravo. Osim toga za raspravu o njegovim firmama imate forume pod drugim nazivima. Ovaj ovdje je o HT-u pa ga slobodno hvalite ili pljujte, ali ostavite nama portal o “našoj” dionici a Todine su negdje drugdje.

pa ako Ste procitali da je to trziste od 220mil ljudi tim gore po Vas i Vas prvi replay i tim vise meni daje za pravo da zapravo Vi niste bas napravili domacu zadacu prije nego Ste isli dozivati znalce.

to je MOJA osnova zamjerka a ne ovo oko ambalaze i sadrzaja. uvjek sam puno vise davao na sadrzaj nego na ambalazu, a pogotovo na ovakvom mjestu gdje neznam niti godine niti ista o sugovornicima i za mene je normalna uljudjena rasprava i bez persiranja. sta je uostalom i uobicajeni nacin obracanja u internet zajednici.
i vjerovatno sam skolovaniji od 90% ucesnika ovdje ali me nikako ne smeta ako mi se netko obrati sa TI. moze i sa ti.

now back to the bone..

a ne znam gdje si vidio da sam te nagovarao da kupis dionice od todorica. samo sam iznio misljenje a cijena dionica ht i agrokorovih mi to trenutno i daje za pravo.

pa ja sam vecinom i pricao o ht-u. djelom zato sta sam ga imao i sreca prodao a djelom jer sam debelo u toj struci i ipak znam vise od vecine sta je ht. odlicna firma sa odlicnim prihodima ali se meni kao dionica ne svidja..eto.
a pozivam i tebe i druge da pisete ako ista znate o stanju u agrokorovim dionicama i na tim temama jer mene zanima svaki kut gledanja za razliku od tebe koji zelis samo ruzicasto.
isao si nesto pobiti pa se na kraju ispostavilo da si zapeo vec na faktografiji.

Ajde dunlope bolje uzmi reket i tuci dunlopove loptice, a ako ti se komentira gospodin “tode” odi na forum koji prati njegove vrijednosnice i ne unosi ovdje sadržaje koji nisu tema

…pa hajdemo malo o rukometu,… zakaj ne..? bla, bla, bla… [undecid]


Ajde dunlope bolje uzmi reket i tuci dunlopove loptice

a za to budi bez brige. sve u svoje vrijeme.

ali, kolega, daj molim te odvrti par stranica iza na moj prvi post datuma 28.01.2008. 22:48, pa mi reci gdje sam spomenuo todorica.

ovo kasnije je bilo samo uporedbe radi jer je bilo isprovocirano.

ps. i nauci se quotati dok si jos mlad

Kolega cemu takva rasprava,

pa zato sta rasprave nema. a kao sto rekoh moj prvi post je i bio samo i samo o ht-u.
sadrzaj se mozda mnogima nije svidio ali nisam vidio da je netko nesto konkretno ispravio. rijeka je nesto pokusao pa se vec zagrcnuo na matematici.

ne kazem da sam u pravu, samo iznosim misljenje bazirano na visegodisnjem bavljenjem tom strukom ali sacuvaj boze da me netko poslusa u vezi kupnje ili prodaje. to mu ne bi preporucio. to je samo moja umotvorina. nemam ama bas nikakvog interesa da netko ili proda ili kupi dionice ht-a. samo imam puno poznanika i prijatelja koji jos uvjek drze tu dionicu pa mi je lakse ovdje reci sto mislim nego njima. jos ce pomisliti da sam ljubomoran sta sam se svoje rijesio.


Kada bi ja znao kako će se kretati vrijednost dionice HT-a iz dana u dan (pogotovo ako bude većih oscilacija) bavio bi se dailytradingom (šteta što nema hrvatske inačice tom pojmu)… Kolega, ako ste u sličnoj situaciji pustite burzu i dnevno praćenje dionice. Nema svrhe, ona će odraditi svoje gledali Vi svakodnevno stanje ili ne. I ja svaki dan barem “bacim oko” na burzu, navukao sam se. Ali ne uzbuđujem se, naučio sam.

Meni se upravo daytrading sviđa, premda mi se do sada često događalo da to bude i wektrading. Nažalost, propustio sam kupnju na crni utorak jer sam netom prije toga kupio po 32x.

Ponavljam, Vaše postove (napise) pratim s posebnom pozornošću, iako ne postupam ni po čijem mišljenju. Konzultiram se eventualno s brokerima.

Tko vidjeh jučer rast Plive od 10% na zaostaloj dobiti iz 2002 , a ja sam mišljenja da je HT poljubio dno jer nitko pametan mislim neće špekulirati do objave poslovnih rezultata i objave o visini dobiti, jer kad se uspavani div probudi, mnogi će mu gledati s nevjericom u leđa, a igre profića na burzi koji imaju novac i dionice mogu napraviti nevjerojatne stvari koresteći se nekakvim uzrocima i nebi me začudilo da ga nisu već spustili na 285 kn kako su pojedini profići već odavno najvljivali i priželjkivali Fundamenti HT po mom osobnom mišljenju nisu izgubili na vrjednosti ali je psihološki moment mnoge zabrinuo, a neke i izbacio iz igre. Onaj tko ne prepoznaje stvarnu vrjednost dionica, jer ne radi se tu samo o HT , bolje da se makne od burze jer u ovom virtualnom svjetu ipak su brojke zvjezda vodilja kroz tamu, a ne treba imati faks da se izračunaju neke stvari. Ovo ne pišem da potaknem nekoga na kupnju ili prodaju ili zbog osobnih interesa, nego smatram da nisam ni optimist ni pesimist nego realist.
Pozdrav svima i onima koji su kupili pa neznaju što im je činiti i onima koji su prodali pa sada razmišljaju dali su se ishitrili.[thumbsup]


rijeka: ” Kada bi ja znao kako će se kretati vrijednost dionice HT-a iz dana u dan (pogotovo ako bude većih oscilacija) bavio bi se dailytradingom (šteta što nema hrvatske inačice tom pojmu)… Kolega, ako ste u sličnoj situaciji pustite burzu i dnevno praćenje dionice. Nema svrhe, ona će odraditi svoje gledali Vi svakodnevno stanje ili ne. I ja svaki dan barem “bacim oko” na burzu, navukao sam se. Ali ne uzbuđujem se, naučio sam. ”

Meni se upravo daytrading sviđa, premda mi se do sada često događalo da to bude i wektrading. Nažalost, propustio sam kupnju na crni utorak jer sam netom prije toga kupio po 32x. Ponavljam, Vaše postove (napise) pratim s posebnom pozornošću, iako ne postupam ni po čijem mišljenju. Konzultiram se eventualno s brokerima.

Komentirao bih samo na vlastitom iskustvu kakav savjet od brokera možete dobiti. Prije 2 mjeseca (kada je vrijednost HT-a bila cca 370 kuna) pitao sam brokera jedne renomirane kuće što mi može savjetovati u svezi kupovine HT-a? To nije bio obični ukucavatelj naloga već broker – savjetnik. I odgovor je bio: kupiti bez ikakve dileme do 400 kuna. I da sam ga poslušao gdje bi bio danas? Iako je to bio samo jedan savjet jednog savjetnika za mene su brokeri adresa kojoj se uopće ne obraćam. Kostolany se o pitanju savjetnika izrazio: “Devedeset posto savjeta nije ništa drugo nego reklama, čak manipulacija.” Ja sam sklon poslušati ga po tom pitanju. Osim toga od brokera vjerojatno nikada nećete dobiti savjet: Ne radi ništa (“hrani svinje i ništa ne diraj”) jer tada nema prometa dionicama i nema niti brokerske provizije.

Primljeni savjet uvijek treba gledati na način da se upitamo koji je interes onoga tko nam daje savjet? Ja sam osobno sklon pozorno poslušati i eventualno prihvatiti samo onaj savjet osobe koja nema nikakav interes po pitanju problema o kojem se savjetujem. Dakle samo potpuno nepristrana osoba. Ako postoji ikakav interes teško je očekivati da savjet neće ići u smjeru nečijeg interesa, a ne u korist meni (ili Vama). To sam često puta doživio u svakodnevnom poslu jer sam i sam savjetnik u određenom području te znam koliko puta dođem u iskušenje dati savjet koji meni pogoduje. Ali dovoljno sam pošten i profesionalan da to nikada ne učinim. A to stranke, kada uoče, jako cijene. I nikada se nisam pokajao. A znam puno ljudi koji ne mogu odoliti iskušenju da nametnu svoj interes ispred interesa onoga kojega savjetuju. To je ljudski ali opasno za onoga tko savjet traži. Malo sam Vas vjerojatno “udavio” ali neovisno što je ovo burza i ima svoja pravila, univerzalna pravila poslovanja i ovdje vrijede.

ahilej:

rijeka: ” Kada bi ja znao kako će se kretati vrijednost dionice HT-a iz dana u dan (pogotovo ako bude većih oscilacija) bavio bi se dailytradingom (šteta što nema hrvatske inačice tom pojmu)… Kolega, ako ste u sličnoj situaciji pustite burzu i dnevno praćenje dionice. Nema svrhe, ona će odraditi svoje gledali Vi svakodnevno stanje ili ne. I ja svaki dan barem “bacim oko” na burzu, navukao sam se. Ali ne uzbuđujem se, naučio sam. ”

Meni se upravo daytrading sviđa, premda mi se do sada često događalo da to bude i wektrading. Nažalost, propustio sam kupnju na crni utorak jer sam netom prije toga kupio po 32x. Ponavljam, Vaše postove (napise) pratim s posebnom pozornošću, iako ne postupam ni po čijem mišljenju. Konzultiram se eventualno s brokerima.

Komentirao bih samo na vlastitom iskustvu kakav savjet od brokera možete dobiti. Prije 2 mjeseca (kada je vrijednost HT-a bila cca 370 kuna) pitao sam brokera jedne renomirane kuće što mi može savjetovati u svezi kupovine HT-a? To nije bio obični ukucavatelj naloga već broker – savjetnik. I odgovor je bio: kupiti bez ikakve dileme do 400 kuna. I da sam ga poslušao gdje bi bio danas? Iako je to bio samo jedan savjet jednog savjetnika za mene su brokeri adresa kojoj se uopće ne obraćam. Kostolany se o pitanju savjetnika izrazio: “Devedeset posto savjeta nije ništa drugo nego reklama, čak manipulacija.” Ja sam sklon poslušati ga po tom pitanju. Osim toga od brokera vjerojatno nikada nećete dobiti savjet: Ne radi ništa (“hrani svinje i ništa ne diraj”) jer tada nema prometa dionicama i nema niti brokerske provizije.

Primljeni savjet uvijek treba gledati na način da se upitamo koji je interes onoga tko nam daje savjet? Ja sam osobno sklon pozorno poslušati i eventualno prihvatiti samo onaj savjet osobe koja nema nikakav interes po pitanju problema o kojem se savjetujem. Dakle samo potpuno nepristrana osoba. Ako postoji ikakav interes teško je očekivati da savjet neće ići u smjeru nečijeg interesa, a ne u korist meni (ili Vama). To sam često puta doživio u svakodnevnom poslu jer sam i sam savjetnik u određenom području te znam koliko puta dođem u iskušenje dati savjet koji meni pogoduje. Ali dovoljno sam pošten i profesionalan da to nikada ne učinim. A to stranke, kada uoče, jako cijene. I nikada se nisam pokajao. A znam puno ljudi koji ne mogu odoliti iskušenju da nametnu svoj interes ispred interesa onoga kojega savjetuju. To je ljudski ali opasno za onoga tko savjet traži. Malo sam Vas vjerojatno “udavio” ali neovisno što je ovo burza i ima svoja pravila, univerzalna pravila poslovanja i ovdje vrijede.


—————————————————–
Da si mene pitao u isto vrjeme koji imam nekoliko godina na burzi isto bih ti odgovorio, jer nisam ukalkulirao neiskustvo Hrvatskih ulagača ,a unjihovim rukama se nalazi nekoliko desetaka milijuna komada u slobodnoj prodaji pa ti sada iskalkuliraj gdje će biti dno ili plafon.

Do kud će danas fondovi biti spremni pogurati HT, i gdje će naići na veću postavljenu branu. Gledam PBZ kupi 38000 komada pa onda u 3 dana proda 10000 da spusti cijenu i opet jeftino kupuje.[angry]


Do kud će danas fondovi biti spremni pogurati HT, i gdje će naići na veću postavljenu branu. Gledam PBZ kupi 38000 komada pa onda u 3 dana proda 10000 da spusti cijenu i opet jeftino kupuje.[angry]

Ne znači da je to kupovao PBZ. Vjerojatno netko drugi tko se nalazi iza skrbničkog računa (ako je to skrbnički račun, nemam uvid pa pretpostavljam) ili još vjerojatnije ulagači preko PBZ Investora. Jer kada veliki igrači kupuju i prodaju, najprije spuste cijenu velikom prodajom, a onda pokupuju natrag, a ne obrnuto. O tome sam iscrpno napisao svoj post prije nekoliko dana pa ću ga prenesti u sljedećem.

Ukoliko HT bude rastao kao CROBEX, onda će biti na cca 400 kn kada se CROBEX vrati na stare razine od 5500 bodova

Sumnjam da ce se CROBEX vratit na te razine jos dugo vremena, za HT vjerujem da ce doci na razine 400 kn nesto prije povratka CROBEX-a [wink]


Ukoliko HT bude rastao kao CROBEX, onda će biti na cca 400 kn kada se CROBEX vrati na stare razine od 5500 bodova

AKO a zasto bi bilo tako? to ste postotni racun koristili za izracun?
da pokusate usporediti fundamentalnu analizu crobexa i HT-a kakav bi bio omjer?
mozda 4400 crobex 490 HT?

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close