HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

s tim bi se slozio samo tako.. mislim da su telekomunikacijske usluge vec dugo vremena jako jeftine.. vodio se gorki rat i kod nas i u svijetu a pobjednici se naziru.. i telekomunikacijske usluge su prosle godine primjerice u njemackoj poskupjele, a ne pojeftinile.. normalno nitko nije najavio poskupljenje, samo posebno povoljna ponuda nije vise iznosila 20 eura nego 30.. superpovoljne tarife od po 10 centa po minuti su se pojavile a do nedavno najskuplje su bile oko 5 centa po minuti.. (za mobitele naravno)

sto se tice HT-a, cak i ako ne bude preuzimao nesto previse u regiji imaju taj mostarski telekom i tu jos ima mjesta da unaprijede poslovanje 100-200% kad ga kupe do kraja..

a sto se tice zuvanica i njegovog kenjkanja kako im preskupo iznajmljuju infratrukturu nek si izgradi svoju ako mu je ovo preskupo.. ili je mozda ipak ovako jeftinije?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

hvala super24, upravo si rekao ono što sam ja izostavio.

strpljen..spašen Time is on my side

opcenito mi je nerazumljiv taj zakon o trzisnom natjecanju kad je infrastruktura HT-ova.. kao da sad dodje agencija za zastitu trzisnog natjecanja i kaze da vodovod ne moze voditi samo jedna tvrtka nego se mora otvoriti konkurenciji, a cijevi iste bile i ostale..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


rijeka: ” Ne znam ima li smisla ovo komentirati, ali otkada je Turaka cca 18 miliona (4 puta veće tržište od našega kako je napisano)? Pa tamo je toliko Kurda ako ne i više. Ne ulazim u predviđanja rasta vrijednosti Todorićevih pulena (vrijeme će pokazati, a tko želi kupiti ih neka ih kupi). Ja neću. Samo mi je žao što ovdje više nema znalaca već se piše svašta. ”

joj joj…zemljo otvori se i primi ga.. a na kojem trzistu to todoric posluje molim te ljepo? samo na hrvatskom.. posto znam da ces sad otici u stanje [shocked] da te prosvjetlim..svi njegovi proizvodi se mogu naci na policama bivse juge plus madjarska a to je preko 20mil ljudi.. eto, i ti se sad pozivaj na znalce kakav si i sam

Ma neću nigdje otići. Niti će me zemlja progutati, ma koliko vi to željeli. Kolega dragi, naučite se da sam ja za vas Vi, a ne ti. Kao što bi i vi za mene bili Vi kada bi imali osnovnu kulturu obraćanja. Ništa vam drugo ne zamjeram. Imate pravo na svoje mišljenje (kao i ja na svoje).

Nego, imate pogrešku u “računu”. Pročitao sam da je Jamnica izvezla nešto vode u SAD. Dakle njegovo “tržište” je cca 220 miliona ljudi. Dosta impresivno, zar ne? I što mu znači novih 60-tak miliona? Ne baš previše. A tek kada proda brod vode u Indiju. To će biti novih milijardu kupaca.

Inače, vrlo cijenim Todorića i ono što je napravio (za sada). Ali njegove dionice nebi kupovao. Imam na to pravo. Osim toga za raspravu o njegovim firmama imate forume pod drugim nazivima. Ovaj ovdje je o HT-u pa ga slobodno hvalite ili pljujte, ali ostavite nama portal o “našoj” dionici a Todine su negdje drugdje.


Kolega dragi, naučite se da sam ja za vas Vi, a ne ti. Kao što bi i vi za mene bili Vi kada bi imali osnovnu kulturu obraćanja.

Kolega Rijeka, čitam Vaše postove i cijenim Vaše mišljenje. Ipak, liberalna pravila oslovljavanja na forumima ne postavljaju uvjete da treba nekog vikati. U osobnom ili poslovnom kontaktu to bi bilo nekulturno, ovdje ne.
Nemate razloga da se ljutite na način na koji Vam se kolega obraća. To je jednostavno njegov stil.


Nego, imate pogrešku u “računu”. Pročitao sam da je Jamnica izvezla nešto vode u SAD. Dakle njegovo “tržište” je cca 220 miliona ljudi. Dosta impresivno, zar ne? I što mu znači novih 60-tak miliona? Ne baš previše. A tek kada proda brod vode u Indiju. To će biti novih milijardu kupaca.

Inače, vrlo cijenim Todorića i ono što je napravio (za sada). Ali njegove dionice nebi kupovao. Imam na to pravo. Osim toga za raspravu o njegovim firmama imate forume pod drugim nazivima. Ovaj ovdje je o HT-u pa ga slobodno hvalite ili pljujte, ali ostavite nama portal o “našoj” dionici a Todine su negdje drugdje.

pa ako Ste procitali da je to trziste od 220mil ljudi tim gore po Vas i Vas prvi replay i tim vise meni daje za pravo da zapravo Vi niste bas napravili domacu zadacu prije nego Ste isli dozivati znalce.

to je MOJA osnova zamjerka a ne ovo oko ambalaze i sadrzaja. uvjek sam puno vise davao na sadrzaj nego na ambalazu, a pogotovo na ovakvom mjestu gdje neznam niti godine niti ista o sugovornicima i za mene je normalna uljudjena rasprava i bez persiranja. sta je uostalom i uobicajeni nacin obracanja u internet zajednici.
i vjerovatno sam skolovaniji od 90% ucesnika ovdje ali me nikako ne smeta ako mi se netko obrati sa TI. moze i sa ti.

now back to the bone..

a ne znam gdje si vidio da sam te nagovarao da kupis dionice od todorica. samo sam iznio misljenje a cijena dionica ht i agrokorovih mi to trenutno i daje za pravo.

pa ja sam vecinom i pricao o ht-u. djelom zato sta sam ga imao i sreca prodao a djelom jer sam debelo u toj struci i ipak znam vise od vecine sta je ht. odlicna firma sa odlicnim prihodima ali se meni kao dionica ne svidja..eto.
a pozivam i tebe i druge da pisete ako ista znate o stanju u agrokorovim dionicama i na tim temama jer mene zanima svaki kut gledanja za razliku od tebe koji zelis samo ruzicasto.
isao si nesto pobiti pa se na kraju ispostavilo da si zapeo vec na faktografiji.


rijeka: ” Kolega dragi, naučite se da sam ja za vas Vi, a ne ti. Kao što bi i vi za mene bili Vi kada bi imali osnovnu kulturu obraćanja. ”

Kolega Rijeka, čitam Vaše postove i cijenim Vaše mišljenje. Ipak, liberalna pravila oslovljavanja na forumima ne postavljaju uvjete da treba nekog vikati. U osobnom ili poslovnom kontaktu to bi bilo nekulturno, ovdje ne. Nemate razloga da se ljutite na način na koji Vam se kolega obraća. To je jednostavno njegov stil.

Vjerojatno ste u pravu da ovdje ne vrijede osnovna pravila kulturnog obraćanja. Vjerojatno u stil kolege iznad spada i “zemljo otvori se i progutaj ga”. Očito se moram naviknuti da je jedino pravilo ovdje da nema pravila. Iako je meni s malo drugačijim odgojem (i kojom godinom) teško spustiti se na taj nivo i polemizirati. Ali to je moj problem i nastojat ću se više ne osvrtati na način komunikacije (ako uspijem).

a pozivam i tebe i druge da pisete ako ista znate o stanju u agrokorovim dionicama i na tim temama jer mene zanima svaki kut gledanja za razliku od tebe koji zelis samo ruzicasto.

Ako si se izgubio ovo bi trebali biti linkovi za dio foruma s “Todinim dionicama” (ako sam ih uopće dobro prenio):

Tisak: http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=459
Belje: http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=504
Ledo: http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=769
Zvijezda: http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=1040
itd.

Vidimo se tamo, ovo je HT.

Vidim zanimljiva rasprava koja je povezana na matafizičkoj razini s dionicama HT-a
Nego ja rasprodo dosta toga i investirao u konzerve (hrane), kavu i cigarete pa kad okine recesija i glad da vidite kako ću mlatiti lovu!!!! pa vi vidite!
No šalu nastranu uveo sam novi način pračenja cijena pogledam ujutro kakva je cijena na otvaranju i popodne kakva je na zatvaranju i to samo reda radi! Do 21.4 i skupštine me boli đon šta se događa a onda će morati gore, dovraga i bestraga! (a ako ne ipak imam one konzerve!!!)
[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

I has the money, what I do wif it?


Vjerojatno ste u pravu da ovdje ne vrijede osnovna pravila kulturnog obraćanja. Vjerojatno u stil kolege iznad spada i “zemljo otvori se i progutaj ga”. Očito se moram naviknuti da je jedino pravilo ovdje da nema pravila. Iako je meni s malo drugačijim odgojem (i kojom godinom) teško spustiti se na taj nivo i polemizirati. Ali to je moj problem i nastojat ću se više ne osvrtati na način komunikacije (ako uspijem).

kaze se “o zemljo otvori se i primi ga” (a ne progutaj ga) i to nije nista pogrdno.
za mene je puno pogrdnije kad netko prica napamet i obmanjuje a ovo ovdje qoute:”Ne znam ima li smisla ovo komentirati, ali otkada je Turaka cca 18 miliona (4 puta veće tržište od našega kako je napisano)?” je upravo obmanjivanje (i jos se onda pozivas na znalce) jer u tom trenutku si bio totalno izgubljen i nisi uopce razumio sta sam ja jasno rekao (a to je da ponovim, quote: “pa on se siri na trziste 4 puta vece od trzista na kojem je sad” ) jer nisi uopce znao na kojem to trzistu todo posluje jer ne znam zasto si uopce spomenuo kolko hrvatska ima stanovnika kad ja to uopce nisam spominjao nego todoricev “zivotni” prostor…

eto vidis, to je za mene nekulturna rasprava. krivo navoditi podatke, proglasiti nekog neznalcem i jos se na kraju ljutiti sta mu se ne persira. tolko o ambalazi.


Kolega rijeka, volio bih čuti Vaše razmišljanje: kako će se ht razvijati danas i idućih dana. Dakako da ću postupati onako kako ja mislim da treba, ali vidio sam da ste do sada imali nekoliko zapanjujuće točnih predviđanja. Od tada s posebnom pozornošću pratim Vaše postove.

Kada bi ja znao kako će se kretati vrijednost dionice HT-a iz dana u dan (pogotovo ako bude većih oscilacija) bavio bi se dailytradingom (šteta što nema hrvatske inačice tom pojmu). To nitko ne zna jer je pitanje koliko će dnevno biti jaka prodaja (kupnja se baš i ne trga za nju). S par tisuća dionica u prodaji odjednom može ju se srušiti 5-8 kuna (puno puta viđeno) i onda počinje mukotrpni oporavak cijene. Dok je tako svaka prognoza je nezahvalna jer se nikada ne zna kada će nekome (fondu i sl.) zatrebati novac. Moje mišljenje je da treba čekati kraj veljače – financijska izvješća (iako znamo da će biti dobra ali to treba i svekoliki puk čuti) da bi se moglo znati što će biti dalje. Ne vjerujem da će pasti ispod 310 kuna, ako ne bude većih potresa na burzi, niti očekujem ozbiljniji rast do kraja veljače. Nekako se privremeno “zacementirala” oko 315. Ono što zasigurno znam je da me iz dionice ne može istjerati niti poplava niti potres. Ja ne izlazim dok ona ne odradi svoje. Niti mi se ikuda žuri niti mi treba novac.

Kolega, ako ste u sličnoj situaciji pustite burzu i dnevno praćenje dionice. Nema svrhe, ona će odraditi svoje gledali Vi svakodnevno stanje ili ne. I ja svaki dan barem “bacim oko” na burzu, navukao sam se. Ali ne uzbuđujem se, naučio sam.


rijeka: ” Vjerojatno ste u pravu da ovdje ne vrijede osnovna pravila kulturnog obraćanja. Vjerojatno u stil kolege iznad spada i “zemljo otvori se i progutaj ga”. Očito se moram naviknuti da je jedino pravilo ovdje da nema pravila. Iako je meni s malo drugačijim odgojem (i kojom godinom) teško spustiti se na taj nivo i polemizirati. Ali to je moj problem i nastojat ću se više ne osvrtati na način komunikacije (ako uspijem). ” kaze se “o zemljo otvori se i primi ga” (a ne progutaj ga) i to nije nista pogrdno. za mene je puno pogrdnije kad netko prica napamet i obmanjuje a ovo ovdje qoute:”Ne znam ima li smisla ovo komentirati, ali otkada je Turaka cca 18 miliona (4 puta veće tržište od našega kako je napisano)?” je upravo obmanjivanje (i jos se onda pozivas na znalce) jer u tom trenutku si bio totalno izgubljen i nisi uopce razumio sta sam ja jasno rekao (a to je da ponovim, quote: “pa on se siri na trziste 4 puta vece od trzista na kojem je sad” ) jer nisi uopce znao na kojem to trzistu todo posluje jer ne znam zasto si uopce spomenuo kolko hrvatska ima stanovnika kad ja to uopce nisam spominjao nego todoricev “zivotni” prostor… eto vidis, to je za mene nekulturna rasprava. krivo navoditi podatke, proglasiti nekog neznalcem i jos se na kraju ljutiti sta mu se ne persira. tolko o ambalazi.

Kolega cemu takva rasprava, mislim da smo ovdje da podijelimo misljenja o HT-u, a ne o Todoricu. Sto se tice prodaje Agrokorovih kompanija na trzistu izvan RH, malo cu Vam pomoci. U BiH se ne pije Jamnica, nego Kiseljak, u Srbiji se ne lize Ledo vec Frikom itd. Todoric je odavno naucio jednu od glavnih stvari u poslu, a to je ljudi vole lokalne jake brendove i jos znacajnije, trosak distribucije je znatan kod volumenskih proizvoda sa niskom vrijednoscu, sto je objektivno primjerice voda. Isto tako broj stanovnika je samo jedan parametar kao sto je i GDP. Dakle, slazem se s Vama da ce potencijalna kupovina Migrosa imati veliki utjecaj na dionice Belja, Leda, Jamnice itd., jer je to lancana reakcija i povezana je sa jacanjem sistema. Volio bih da imamo fokusirane rasprave o nasoj dionici uz duzno postovanje ostalima…[thumbsup]

New Report

Close