HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 16.09.2024. u 19:08
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,16
93.434
2,905
32,10
32,20
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ako ništa drugo barem sam zadovoljan sa svojim ulaganjima i metaforama. I ponavljam ne slušajte me, preskačite moje postove, koga još u ovoj situaciji zanima što piše jedan “svinjogojac”. Malo ironije za kraj. Pozdrav svima i puno “sreće” u ulaganjima.

Ah Rijeka, dok se događalo što se događalo i dok si pisao što si pisao moje misli su se pretočile u tvoj tekst, ali problem je što to ipak spada u domenu pogađanja, jer lako je moglo biti i obrnuto. Ako netko navlači, navući će te 5 puta na istu foru i kad očekuješ 6. put ostaneš bez gaća. Procjene su teške, samo svaka čast onima koji iza svojih procjena stoje i sovjim kapitalom.

Što znači ja imam recimo HT prosjek ulaska 345 i “JA ZNAM” da će HT na 300,a sad je na 340.
Onaj tko ima hrabrosti će prodati sve što ima po 340 dakle u minusu i kupiti ponovno na 300, a takvih je malo.
Jedno je reći i predviđati, a ništa ne poduzimati u skladu sa svojim stavovima, a drugo je kad iza onog što tvridš i stojiš.
Naravno Rijeka ovo nije upućeno tebi, već svima dakle i meni, lako je pisati i predviđati kretanje cijena dok na temelju tih predviđanja i ne ulažeš.


” Pa ova tvrdnja je malo nategnuta jer bi moga onda i ja reći tebi, HT će na 400 to možeš samo znati ako ti je rekao fond manager[thumbsup] Nisam rekao da sam znao rekao sam da je trebalo malo hrabrosti. Što se tiče diverzifikacije, ah lova s kojom se ja igram postaje besmislena cifra ako je diverzificiram, i ovako je malo ako se raspriši postat će ništa.

uopce nije nategnuta..

mislilo se da ce cijena na ipo-u biti 280-300 pa je bio visestruko veci interes a sad se prodaje nemilice po toj istoj cijeni?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

HT ce na 400 jer toliko vrijedi prije ili kasnije, a i zbog dobrobiti nase fondovske industrije.. svejedno.. 300tki si se mogao nadati, ali nisi moga znati osim ako nisi u tim ‘vodama’.. i necu se vise raspravljati, meni nitko ne placa da pisem ovdje..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

uopce nije nategnuta..

mislilo se da ce cijena na ipo-u biti 280-300 pa je bio visestruko veci interes a sad se prodaje nemilice po toj istoj cijeni?

Pa ne možeš tako argumentirat onda ni ova od 300 nije bila nerealna za očekivati a nju smo i dotakli, a na ovu od 400, ako ne računaš prvi dan trgovanja bi se mogli načekati.

Pa interes je bio kakav je bio, razlozi s druge strane…
Što ako je većini bio interes brza zarada na IPO-u i nisu bili zainteresirani za dugoročno ulaganje. Onda je logično da se prodaje po ovoj cijeni, jer kao što rekoh ljudi nisu ti. Ne znaju svi koliko znaš ti.
I najvažnije nemaju svi love koliko imaš ti (pod pretpostavkom da je imaš).

Zanima me tvoje mišljenje, od koga točno ti očekuješ da povuče HT gore u nekom razumnom razdoblju, recimo do isplate dividende.
Jer ova situaicja što duže traje većini se manje ostaje. Postaje jasno u najmanju ruku da od brze zarade nema ništa. Dugoročno ulaganje novopečenima je možda značilo ono 3 miseca ću držat pa ću prodat.

I što imaš sad fondovi, day;week;month traderi, mali novopečeni, mali iskusni, i neki možebitni strani investitor obavijen velom nekog skrbničkog računa.
Da se igraju samo mali (iskusni i novopečeni) i fondovi cijena bi ili stagnirala ili išla polako gore. Ali igra daytradera u sinergiji s fondovima može ovo rušiti kad god poželi. I to ne mora biti nikakav dogovor nego je jednostavno njima isplativa takva situacija i nemaju je potrebe mijenjati.

Ja se slažem da onaj tko ima para može mirne duše sve ovo gledati i nadokupljivati i sve će mu se to vratiti.
Isto se slažem da diverzifikacija smanjuje probleme oko stagnacije ili pada pojedinih dionica itd, ali mali novopečeni, a i neki iskusniji ipak nemaju toliko love da bi im se isplatilo čekati u nečemu godinama ili ajde samo jednu godinu.
Imaš potrebu da uvećaš to malo što imaš i to te tjera da prodaješ kad ne bi trebao, da radiš glupe greške, pa ne propadaju mali bez razloga, propadaju jer nemaju love, a kad bi radili po tvome ni za 10 godina ne bi imali love, imali bi malo više nego sada dakle opet ništa.
Njima je od svih vas najviše potrebna brza zarada i to ih osuđuje na propast na burzi.

Kolega Super 24 i Rijeka su tocno opisali neke stvari, a za neke druge kolege koji bi malo preturali s jedne na drugu starto pitanje o izboru odluke:

Imate mogucnost da pogodite ishod, sansa Vam je 50% za siguran pogodak. Ukoliko pogodite za 1 kn ulozenog dobivate 5 kn dobitka. Da li ulazete? Vjerojatno da, jer je to dobra poslovna prilika. Isto pitanje, samo ovaj put ulazete 100 000 kn, a dobitak Vam je 500 000 kn. Da li ulazete ? Velika vecina ne, jer iako je dobra prilika ne zelite riskirati da izgubite dobar dio svoje imovine.

Ovo je poanta za sve nas ulagace i molim da oni koji imaju mali dio svog kapitala u dionicama i skloni su egzibicijama, ne gledaju dugorocne investitore kao istu kategoriju


Ovo je poanta za sve nas ulagace i molim da oni koji imaju mali dio svog kapitala u dionicama i skloni su egzibicijama, ne gledaju dugorocne investitore kao istu kategoriju

Evo prije nego te je moderator propustio sam napisao što mislim o ljudima koji imaju love. I slažem se s tobom da se odluke najčešće tako donose.
Iako imam par primjedbi na ovo što si napisao, prva i najbitnija sanse nisu 50% 50%, ovisno o znaju i iskustvu nekima su veće nekima su manje. Ovaj način kako opisuješ ispada da smo na kladionici.

S druge strane imam osjećaj da su upravo dugoročni investitori na ovom forumu doveli do dilema kod novopečenih svojim izjavama o HT-u na 400 kn. U početku su se razbacivali izjavama ali iste nisu bile popraćene vremenskim periodom u kojem bi se to moglo ostvariti.
I sad dva i pol mjeseca vikanja da će HT na 400 on dotakne 300, ako nemaš iskustva nije lako prihvatiti izjavu anonimnih forumaša da će to na 400 samo zato što to oni kažu.
Ja vas razumijem, razumijem i ove neiskusne.
Meni je najbitnije u ovoj priči da naučim, puno više nego da zaradim


matan nu: ” Ovo je poanta za sve nas ulagace i molim da oni koji imaju mali dio svog kapitala u dionicama i skloni su egzibicijama, ne gledaju dugorocne investitore kao istu kategoriju ” Evo prije nego te je moderator propustio sam napisao što mislim o ljudima koji imaju love. I slažem se s tobom da se odluke najčešće tako donose. Iako imam par primjedbi na ovo što si napisao, prva i najbitnija sanse nisu 50% 50%, ovisno o znaju i iskustvu nekima su veće nekima su manje. Ovaj način kako opisuješ ispada da smo na kladionici. S druge strane imam osjećaj da su upravo dugoročni investitori na ovom forumu doveli do dilema kod novopečenih svojim izjavama o HT-u na 400 kn. U početku su se razbacivali izjavama ali iste nisu bile popraćene vremenskim periodom u kojem bi se to moglo ostvariti. I sad dva i pol mjeseca vikanja da će HT na 400 on dotakne 300, ako nemaš iskustva nije lako prihvatiti izjavu anonimnih forumaša da će to na 400 samo zato što to oni kažu. Ja vas razumijem, razumijem i ove neiskusne. Meni je najbitnije u ovoj priči da naučim, puno više nego da zaradim

Puno puta je burza cista kladionica, samo za razliku od nogometne utakmice, kraj nije u 90, nego kad vi odlucite da izadjete, a sto ste duze povecava se mogucnost da dobijete, a evo i par usporedbi dobre dionice i njene mogucnosti rasta sa utakmicom dva kluba od kojih je jedan znatno jaci:
1. Dobri temelji – jaka momcad sa velikim imenima
2. Dobra dividenda- dobar trener
3. Trziste u rastu- idealan teren za igru
4. Svi je zele imati- velika podrska navijaca

i onda prva dva uvjeta ostanu, ali posne padati kisa i navijaci usute jer je pao gol na kontra strani…


Ah Rijeka, dok se događalo što se događalo i dok si pisao što si pisao moje misli su se pretočile u tvoj tekst, ali problem je što to ipak spada u domenu pogađanja, jer lako je moglo biti i obrnuto. Ako netko navlači, navući će te 5 puta na istu foru i kad očekuješ 6. put ostaneš bez gaća. Procjene su teške, samo svaka čast onima koji iza svojih procjena stoje i sovjim kapitalom. Što znači ja imam recimo HT prosjek ulaska 345 i “JA ZNAM” da će HT na 300,a sad je na 340. Onaj tko ima hrabrosti će prodati sve što ima po 340 dakle u minusu i kupiti ponovno na 300, a takvih je malo. Jedno je reći i predviđati, a ništa ne poduzimati u skladu sa svojim stavovima, a drugo je kad iza onog što tvridš i stojiš. Naravno Rijeka ovo nije upućeno tebi, već svima dakle i meni, lako je pisati i predviđati kretanje cijena dok na temelju tih predviđanja i ne ulažeš.

Točno je da je neusporedivo lakše predviđati i ništa ne riskirati negoli ulagati na osnovu “feelinga”. I jasno je da se mora i pogriješiti. Samo greške se mogu pokušati svesti na minimum tako da u ukupnosti odluka prevladavaju ispravne a rezultanta bude zarada. Gotovo je nemoguće (čista slučajnost) kupiti najniže i prodati najviše ali treba biti što bliže tim krajnostima. Ali ako se dogodi više puta da bude očito da isključivo veliki igrači su na prodaji (kao što je na HT-u bilo više puta) to znači ili da su u velikim problemima (teško za vjerovati) ili guraju cijenu prema dolje da bi kasnije jeftinije kupili. I taj scenarij se ponavio na ovoj dionici dosta puta. Svaki puta kada se to događalo uočio sam i nekada reagirao a nekada ne (nisam bio dovoljno siguran).

Ne znači da se ne može i pogriješiti, i to je sastavni dio igre. Ionako bez IPO-a vjerojatno ne postoji nitko tko ima prosječni ulaz u HT niži od zadnje današnje cijene. Dakle svi smo u “gubitku”. Samo treba biti strpljiv i ako postupati kako ti razum i intuicija kaže uvažavajući trenutno stanje na burzi. Danas sam Investor uključio u 10.30 i već je bio silazni trend HT-a. Dao sam nalog za prodaju na 324 (toga trenutka najviši bid) ali nije prošao, smanjio sam ga na 319 i opet je cijena pala niže od toga. Nešto sam malo i prodao malo niže ali nedovoljno. Da sam stigao na vrijeme dao bi veći nalog na 325-6 na prodaji jer je bilo očito da cijela burza neumitno pada a nisam vidio razlog da bi itko zaustavio pad. I kasnije kupio na cca 310. Ovaj puta nisam stigao ali sutra je novi dan. Vidjet ćemo.

Raspisali ste se al sve to ne vrijedi nista ako nemate love u ruci! Ja mogu samo cekati i cekati da cijena ove dionice dode na njenu realnu vrijednost jer nemam love da kupim jos dok je zimska rasprodaja sve u pola cijene!
Al evo ako ima neki tajkun sta ima viska love nek mi uleti koju tisuću da si kupim ht-r-a dok je na rasprodaji u pola cijene pa mu vratim kad se cijena vrati na realnu vrijednost! a ta je zna se! HT-R-A AKCIJA 50% POPUSTA [cool]

Citam o cemu se diskutira. Previse nervoze je u ovim trenutcima razumljiva pojava ali u svakom slucaju i kontraproduktivna. Znam mnoge koji su spekulirajuci s HT-om izgubili sve sto su “zaradili” s IPO-om. Svi znamo da su ovdje u pitanju igre velikih, a otvara se mogucnost i nove igre: Zove se “HT u CROBEX-u”. Sto mislite, hoce li se ovo odraziti na cijenu vec u petak?

Skulirajte se.
21.04.08. mislim da je glavna skupština.
Tko je toliko glup da ne pobere dividendu na podcijenjenoj dionici.
Naravno uvijek ima slučajeva.
Zamislite, je li moguća još jedna korekcija na burzi zbog HT-a u 4. mjesecu, hmm…[rolleyes]


Puno puta je burza cista kladionica, samo za razliku od nogometne utakmice, kraj nije u 90, nego kad vi odlucite da izadjete, a sto ste duze povecava se mogucnost da dobijete, a evo i par usporedbi dobre dionice i njene mogucnosti rasta sa utakmicom dva kluba od kojih je jedan znatno jaci:
1. Dobri temelji – jaka momcad sa velikim imenima
2. Dobra dividenda- dobar trener
3. Trziste u rastu- idealan teren za igru
4. Svi je zele imati- velika podrska navijaca

i onda prva dva uvjeta ostanu, ali posne padati kisa i navijaci usute jer je pao gol na kontra strani..

Sa svim se slažem a onda slijedi nastavak:
Trener se izviče na momčad ona se trgne ,izjednaći,povede i na kraju deklasira protivnika,publika zadovoljna
a kladioničari koji su igrali”kontra” pojedu se od tuge što nisu odigrali na favorita…..
U našem slučaju to znači još malo patnje a onda ht dobro preko 400 ,sa pristojnom dividendom![thumbsup]

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

New Report

Close