HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
54.872
1,701
32,20
32,30
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


bwsmp: ” može pomoč kolege, puno je stranice o HT napisano…tražio, ali nisam našao…da li je bilo govora oko neke dividende ovdje? ” 21.04. je skupština…dividenda se očekuje od 15-30 kuna…nešto se spominjalo 20-ak kuna u novom broju Lidera…

CCA 10% VRIJEDNOSTI DIONICE U TO VRIJEME. JA SE NADAM DA ĆE BIT I 40 KN[lol]

Lakše je imati starog neprijatelja, nego novog prijatelja!

PRIOPĆENJE ZA JAVNOST

Multimedijalne usluge Ericssona Nikole Tesle za T-HT

Zagreb, 23. siječnja 2008. Ericsson Nikola Tesla i Hrvatske telekomunikacije d.d., najveći operator fiksne i mobilne telefonije u zemlji, potpisali su dva nova ugovora.
Riječ je o ugovoru za IPTV Head-end opremu u iznosu većem od 5 milijuna kuna te ugovoru za platformu za nadzor kvalitete IPTV usluge također u iznosu većem od 5 milijuna kuna
Može se očekivati da će nova oprema i rješenja dodatno unaprijediti ovu multimedijalnu uslugu poznatu pod nazivom MaxTV.

Ericsson svojom vodećom ulogom u kontinuiranom tehnološkom razvoju oblikuje budućnost komunikacija koje se temelje na mobilnom i širokopojasnom Internetu. Isporučujući svoja kreativna komunikacijska rješenja u više od 140 zemalja svijeta, Ericsson potiče stvaranje moćnih globalnih komunikacijskih kompanija.

Ericsson Nikola Tesla je, kao sastavni dio globalne korporacije Ericsson, kompanija okrenuta suvremenim načinima komuniciranja. Aktivnosti kompanije obuhvaćaju prodaju i marketing, istraživanje i razvoj, dizajn cjelovitih komunikacijskih rješenja, usluge u području višeuslužnih i mobilnih mreža najnovijih generacija, uključujući mobilni Internet te sistemsku integraciju složenih sustava u svim segmentima poslovanja. Kompanija osigurava inovativna ICT rješenja koja unaprjeđuju život ljudi i stvaraju novu vrijednost.

Kompanijske komunikacije
Ericssona Nikole Tesle

"Ako si u pravu 24 sata prije ostalih, onda 24 sata sloviš kao luđak."

Dobro je netko već napisao: kad sve pada HT pada, kad sve raste HT pada, kad sve stagnira HT pada. Uzaludno je uopće tražiti razloge. Razlozi se uvijek mogu naći i kad pada i kad raste i kad stagnira da potvrdi našu teoriju. Mažemo sami sebi oči da nam bude lakše.

Iskreno ovaj HT je do sad imao toliko razloga i mogućnosti da ode gore, a nikako da se pomakne sa mrtve točke, štoviše iz mjeseca u mjesec prosječna mjesečna cijena po kojoj se trguje je sve niža i niža.

Uskoro će F1 pa će to opet iskoristiti ovi kako ih Rijeka zove iskusni ulagači (manipulatori), dobra vijest za HT a potencijalno loša za moguće kupce forumaše u tom razdoblju koji će kupovati na valovima nade da nakon dobrog izviješća to mora gore, samo da bi ih nakon par sati ili dana opet prizemljili ovi iskusni.

Što se dividende tiče, opet se ona postavlja kao zadnja nada zbog koje bi fondovi trebali dići cijenu. A s druge strane meni se čini da će se oni lakše nakrcati ako naprave još par ovakvih valova nego ako dignu cijenu u nebesa ( a iz ove perspektive nebesa su na 360[thumbsup] ). Jer nakon ovakvih potopa nekima i 340 izgleda dobra cijena pa se napokon rješavaju svojih paketića.
Uostalom evo primjera: kupi neki fond 100 000 dionica po prosječnoj cijeni recimo 360 i zaradi 2 000 000 na dividendi ako bude 20 kn po dionici.
Ili kupi 100 000 dionica po prosječnoj cijeni od 340 kn u par mjeseci dužem razdoblju, znači u ovih par mjeseci do skupištine umjesto 100 000 dionica skupi 20 000, a ostalih 80 000 skupi nakon datuma dividende. I na kraju će cijena opet doći na 360.
U tom slučaju njegova zarda je 20 000 * 20kn=400 000 kn ( zarada ovih 20 000 koje su prikupili prije dividende) , zatim 100 000* 20kn= 2 000 000 (zarada od skoka prosječne cijene po kojoj su kupili sa 340 na 360 kn) + jos par tisuća dionica koje će skupit dok odrade taj skok sa 340 na 360.
Nadam se da sam uspio prenijeti ono što sam želio reći. Malo su mi se misli sad zakomplicirale.
Uglavnom na ovaj način bi zaradili po mojoj računici 400 000 kn više + još par tisuća dionica koje bi prikupili pomakom cijene sa 340 na 360. Ako je istina da se fondovima ne žuri, a malima se uvijek žuri, onda je logičniji ovaj rasplet situacije ako su uistinu fondovi ti koji manipuliraju cijenama.

Činjenica je da svaki radni dan netko tko nije mislio prodati svoje pakete ispod 400 ipak to učini i kako vrijeme prolazi sve više ljudi koji su kratko na burzi gube volju za ovakvim tromim kretanjem cijena gore. A i ovi iskusniji uočavaju da im promiču prilike jer nemaju casha, a iz HT-a im mrsko izići, bar po ovakvim cijenama, ali razumno je za očekivati da će i iskusniji kod sljedećeg oporavka cijene ipak izići, ne svi, možda ne i većina, ali neki ipak hoće.

Dosta ih tu navija za ove bonus dionice, a do sada su u najmanje 5-6 navrata imali priiliku dobiti tih dodatnih 6 dionica po paketu upravo izlaskom iz HT-a, samo eto teško je meni kao neiskusnom tvrdit da je to bilo moguće napraviti.

I nakon svega moja osobna želja je da HT ode gore da ga mogu prodat i zaraditi napokon nešto.

@ Rijeka, pazi ti malo na te svoje sivnje da ti se previše ne udebljaju pa ih opali infarkt. Kome ćeš ih onda prodat[wink]

HT je na smiješnim razinama, najbolje sto mos je otici u banku uzeti keša i nadokupiti !

"Ako si u pravu 24 sata prije ostalih, onda 24 sata sloviš kao luđak."


HT je na smiješnim razinama, najbolje sto mos je otici u banku uzeti keša i nadokupiti !

Ne mogu nemam love na banci, moram se još puno uvlačit da postanem mini tajkun.


Dobro je netko već napisao: kad sve pada HT pada, kad sve raste HT pada, kad sve stagnira HT pada. Uzaludno je uopće tražiti razloge. Razlozi se uvijek mogu naći i kad pada i kad raste i kad stagnira da potvrdi našu teoriju. Mažemo sami sebi oči da nam bude lakše. Iskreno ovaj HT je do sad imao toliko razloga i mogućnosti da ode gore, a nikako da se pomakne sa mrtve točke, štoviše iz mjeseca u mjesec prosječna mjesečna cijena po kojoj se trguje je sve niža i niža. Uskoro će F1 pa će to opet iskoristiti ovi kako ih Rijeka zove iskusni ulagači (manipulatori), dobra vijest za HT a potencijalno loša za moguće kupce forumaše u tom razdoblju koji će kupovati na valovima nade da nakon dobrog izviješća to mora gore, samo da bi ih nakon par sati ili dana opet prizemljili ovi iskusni. Što se dividende tiče, opet se ona postavlja kao zadnja nada zbog koje bi fondovi trebali dići cijenu. A s druge strane meni se čini da će se oni lakše nakrcati ako naprave još par ovakvih valova nego ako dignu cijenu u nebesa ( a iz ove perspektive nebesa su na 360[thumbsup] ). Jer nakon ovakvih potopa nekima i 340 izgleda dobra cijena pa se napokon rješavaju svojih paketića. Uostalom evo primjera: kupi neki fond 100 000 dionica po prosječnoj cijeni recimo 360 i zaradi 2 000 000 na dividendi ako bude 20 kn po dionici. Ili kupi 100 000 dionica po prosječnoj cijeni od 340 kn u par mjeseci dužem razdoblju, znači u ovih par mjeseci do skupištine umjesto 100 000 dionica skupi 20 000, a ostalih 80 000 skupi nakon datuma dividende. I na kraju će cijena opet doći na 360. U tom slučaju njegova zarda je 20 000 * 20kn=400 000 kn ( zarada ovih 20 000 koje su prikupili prije dividende) , zatim 100 000* 20kn= 2 000 000 (zarada od skoka prosječne cijene po kojoj su kupili sa 340 na 360 kn) + jos par tisuća dionica koje će skupit dok odrade taj skok sa 340 na 360. Nadam se da sam uspio prenijeti ono što sam želio reći. Malo su mi se misli sad zakomplicirale. Uglavnom na ovaj način bi zaradili po mojoj računici 400 000 kn više + još par tisuća dionica koje bi prikupili pomakom cijene sa 340 na 360. Ako je istina da se fondovima ne žuri, a malima se uvijek žuri, onda je logičniji ovaj rasplet situacije ako su uistinu fondovi ti koji manipuliraju cijenama. Činjenica je da svaki radni dan netko tko nije mislio prodati svoje pakete ispod 400 ipak to učini i kako vrijeme prolazi sve više ljudi koji su kratko na burzi gube volju za ovakvim tromim kretanjem cijena gore. A i ovi iskusniji uočavaju da im promiču prilike jer nemaju casha, a iz HT-a im mrsko izići, bar po ovakvim cijenama, ali razumno je za očekivati da će i iskusniji kod sljedećeg oporavka cijene ipak izići, ne svi, možda ne i većina, ali neki ipak hoće. Dosta ih tu navija za ove bonus dionice, a do sada su u najmanje 5-6 navrata imali priiliku dobiti tih dodatnih 6 dionica po paketu upravo izlaskom iz HT-a, samo eto teško je meni kao neiskusnom tvrdit da je to bilo moguće napraviti. I nakon svega moja osobna želja je da HT ode gore da ga mogu prodat i zaraditi napokon nešto. @ Rijeka, pazi ti malo na te svoje sivnje da ti se previše ne udebljaju pa ih opali infarkt. Kome ćeš ih onda prodat[wink]

dionice s IPO-a ne diram sigurno, 10% ne ostavljam sanaderu. ove koje nisu s ipo-a , a zajebo sam se kupujuci na 370 i 340 mozda i prodam ali sigurno ne u minusu.. ako HT ode jos dole a ostalo naraste kupiti cu jos i poslije dividende cu SVE utuci u HT ako bude pao na 270-80.. i siguran sam da mnogi mali ULAGACI tako i razmisljaju, a penzioneri jos ni inu nisu prodali.. tolko o tome..

kolko ce onda fond menadzeri zaraditi kad im par iljada ovakvih kao ja iskrca milion kuna na 400?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Zanimljivo, čim počne tonit prodaje ko u priči, kao što rekoh nije ovo završilo, na 300 će fondovi kupovati žestoko, ovo im je još malo skupo[thumbsup][thumbsup] i to već danas ili sutra

Surround all arround when it hits the ground

dionice s IPO-a ne diram sigurno, 10% ne ostavljam sanaderu. ove koje nisu s ipo-a , a zajebo sam se kupujuci na 370 i 340 mozda i prodam ali sigurno ne u minusu.. ako HT ode jos dole a ostalo naraste kupiti cu jos i poslije dividende cu SVE utuci u HT ako bude pao na 270-80.. i siguran sam da mnogi mali ULAGACI tako i razmisljaju, a penzioneri jos ni inu nisu prodali.. tolko o tome..

kolko ce onda fond menadzeri zaraditi kad im par iljada ovakvih kao ja iskrca milion kuna na 400?

Znam da ne diraš dionice s IPO-a već si to prije dao do znanja. Samo sam istaknuo da si tih 10 % već mogao odraditi u 5-6 navrata na HT-u. Trebalo je mozda samo malo hrabrosti, ali dobro neki su spremniji na rizik, stvar izbora.
Teško mi je definirat MALE ulagače. Jesi ti mali ulagač ili sam ja mali ulagač ili je netko još manji od mene mali ulagač…
Jedna stvar koja postaje problem u svemu što radiš u životu, kad se u nešto previše uživiš i o nečem previše ili barem dosta znaš, zaboravljaš da ima ljudi, i ti su ljudi u pravilu u većini, koji nemaju ni zrno tvog znanja.
Ne možeš od njih očekivat da postupaju kao i ti.
Tako da bi se teško složio s tobom oko ovog da će mnogi mali ulagači utuć sve u HT ako padne na 270-80 pogotovo ako se taj pad bude odvijao u nekom dužem razdoblju recimo 6-12 mjeseci.
Iako ja ne vjerujem da će doči do tih razina, barem ne u ovom valu, ali ako se ovo bude ponavljalo sve je moguće.
Jedna stvar u tvom postu koja je malo kontradiktorna.
mozda i prodam ali sigurno ne u minusu
Mozda i prodaš kad dodješ malo u plus recimo na 360 i 390. A sad pogledaj situaicju u kojoj se nađeš ako kupiš po tih fiktivnih 270. Tko kaže da nećeš prodat po 320 jer je opet dobra zarada a rast bude dosta spor recimo. I tako doprinosis zatvaranju kruga.

ako HT ode jos dole a ostalo naraste kupiti cu jos i poslije dividende cu SVE utuci u HT ako bude pao na 270-80..

Pa zar nije upravo u tome i problem. I do sad je HT padao, ako se sjetimo cijena od 380 pa onda 360 i to je sve bila ultra povoljna kupnja, druge neke dionice su rasle i normalno kupujes ono što je povoljno, dakle HT.
I onda u 11. mj i sad u 1. nagli pad svih dionica, dakle i HT-a i sad nemoš prodat da uletiš u nešto isplativije i promakle su ti 2 jako dobre prilike za lakom zaradom u doslovno 2 mjeseca.

Koliko će još takvih prilika biti dok HT dođe na zelene grane? Možda niti jedna, a možda deset. Moja prednost ili moj problem, ovisi kako gledaš, je što se ja igram s malim novcima pa kao što ni zarada ne može biti ogromna ni gubici nisu katastrofalni.

Meni je ovo škola za neke bogatije dane, kad budem imao priliku nešto i zaraditi na burzi, da baš ne popušim iz prve.

da ce HT na 300 si mogao znati jedino ako ti je neki fond menadzer REKAO.. vjerojatno postoji neki deal da ovi u londonu prodaju jeftino nasim fondovima, ako to vec i nisu nasi fondovi od pocetka bili..

a ono sto je evidentno da ga fondovi kupuju ko sumanuti a jos ga nemaju ni u top 10 pozicija..

a za slucaj da nesto ne odleti odmah gore i postoji takozvana diverzifikacija portfelja..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


@ Rijeka, pazi ti malo na te svoje sivnje da ti se previše ne udebljaju pa ih opali infarkt. Kome ćeš ih onda prodat[wink]

Isto kome i ti svoje. Možda nekome, a možda i nikome. Ostavit ću ih za rasplod.
Netko će za godinu, dvije, tri doći u moj svinjac i reći: pošto svinje? A tada ću ja odrediti cijenu. Bitno je da ih mogu držati više godina, ubirati dividendu, uzeti 10% od IPO-a i ponekad prodati ujutro koju svinju (kao danas) i kupiti ju popodne jeftinije. Jer poznato je da meso pojeftinjuje popodne, jer su domaćice koje su ga htjele kupiti za ručak to i učinile. i nema više kupaca a prodavatelja kao u priči. Uvijek će se naći neki nadobudni kupci (kao danas) koji misle: počinje rasti cijena svinjetine, kupi ju i pogriješi, naravno.

Što mislite koliko je jadnih nadoubdnih kupaca, pretežito malih, uletilo ujutro u dionice (Ht-a i ostale) misleći: sad je zadnji vlak, zadnji vagon zadnjeg vlaka i ako sada propustim gotovo je? I odjuri kupiti kartu ne pitajući koliko košta. I nakon što se ukrca u vlak pun ljudi istih kao i on, za pola sata vidi da dolazi još puno vlakova preznih vagona za koje je karta puno jeftinija. Nisu pametni i iskusni ulagači bez veze zaključili da na burzi 90% ljudi gubi a 10 % se doslovno bogati.

I da zaključim, ja sam jedan obični “neznalica”, koji očito ima “sreće” da pogodi više manje sve što se pogoditi moglo. Nekada sam pisao: pazite od koga kupujete, fondovi prodaju, tko me je shvaćao ozbiljno, vjerojatno nitko, proglašen sam drukerom, rekao sam prije dva mjeseca da držim branu na 300 pa su se mnogi smijali, kada sam pisao da se vidimo na 33x prije dosta vremena i tu sam ismijan pa sam se pokupio s foruma na neko vrijeme, prije dva dana sam “trkeljao” (veli jedan kolega) o 300 kuna, po Muji i svinjama sam očito prepoznat ovdje, pisao sam i o brodu, putnicima i nevremenu; jutros sam napisao što će se danas dogoditi i opet “slučajno pogodio”……..

Ako ništa drugo barem sam zadovoljan sa svojim ulaganjima i metaforama. I ponavljam ne slušajte me, preskačite moje postove, koga još u ovoj situaciji zanima što piše jedan “svinjogojac”. Malo ironije za kraj. Pozdrav svima i puno “sreće” u ulaganjima.


da ce HT na 300 si mogao znati jedino ako ti je neki fond menadzer REKAO.. vjerojatno postoji neki deal da ovi u londonu prodaju jeftino nasim fondovima, ako to vec i nisu nasi fondovi od pocetka bili..

a ono sto je evidentno da ga fondovi kupuju ko sumanuti a jos ga nemaju ni u top 10 pozicija..

a za slucaj da nesto ne odleti odmah gore i postoji takozvana diverzifikacija portfelja..

Pa ova tvrdnja je malo nategnuta jer bi moga onda i ja reći tebi, HT će na 400 to možeš samo znati ako ti je rekao fond manager[thumbsup]
Nisam rekao da sam znao rekao sam da je trebalo malo hrabrosti.

Što se tiče diverzifikacije, ah lova s kojom se ja igram postaje besmislena cifra ako je diverzificiram, i ovako je malo ako se raspriši postat će ništa.

New Report

Close