HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:53
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Nevjerojatno mi je kolega da i Vi pomalo gubite glavu i sad se okrecete u smjeru izlaska. Po toj logici svi oni koji su izasli na 380-400 kn su mudriji investitori od nas koji smo unutra. Ja mislim da nisu i postoji puno toga sto bi obranilo ovu moju teoriju, ali da ne idemo preduboko, reci cu samo ovo. Bez obzira na puno ulagaca i bez obzira na paniku i pad, ovo je jos uvijek najsigurnija dionica za skloniti se. Problem je sto ima previse ljudi pa fondovi stiskaju da bi pokupovali sto vise. Nije ugodno gledati, ali sve dok netko kupuje ja se ne bojim, a svi mudraci koji su sad kao genijalci pa su predvidjeli globalna kretanja itd. mislim da nemaju problema za svoju egzistenciju, nama “obicnim” ostaje zlatno pravilo, tko nije prodao nije izgubio i tko je cekao taj je zaradio ili poslije svake kise dolazi sunce pa taman ta kisa trajala 2 mjeseca sakrijte se i ne izlazite dok ne grane sunce [thumbsup]

Dragi kolega ne znam otkud Vam ideja da ja gubim glavu. I da se okrećem u smjeru izlaska. Iz moga teksta potpuno ste pogrešno shvatili to o čemu pišem (ili sam ja bio nejasan). Pokušat ću, a da se ne ponavljam, ukratko pojasniti. Dakle s obzirom da nema nikakve garancije da će dionica HT-a porasti u dogledno vrijeme (koliko god mi to željeli) za mene je razumno imati rezervnu varijantu ukoliko dođe do scenarija niske odnosno neadekvatne cijene u dužem periodu. Ja sam svoju rezervnu varijantu našao a izložio sam ju desetak stranica ranije. Sinoć sam pisao poslije ponoći. Pa ako Vam nije teško osvrnite se malo unatrag da se ovdje ne ponavljam. Rezervna varijanta nije nikako prodaja dionica po neadekvatnoj cijeni i mislim da sam ja jedan od rijetkih kojemu ovih dana nije uopće palo na pamet prodavati ništa. U stvari da budem iskren razmišljao sam prodati Veterinu (s gubitkom naravno), imam tisućinjak dionica ali odustao sam. A to je jedino što imam osim HT-a. A HT nebi prodao pa da sam kruha gladan. Jedina moja dvojba je da li se još više izložiti jednoj dionici (a i sada imam veliku količinu) i držati i dalje sva jaja u istoj košari ili ne kupovati više bez obzira na cijenu. Ako padne ispod 300 kupit ću sigurno, a ako ne mislim da ću stati s kupovinom. Nadam se da sam s ovim napisanim plus tekst od sinoć (ako ga pročitate) bio jasan u svojim razmišljanjima.

ekipa,

maloprije se pojavio nalog na prodaji 15 komada po 229 kn. Ako je i pogreška prestrašna je, a o drugim opcijama neću niti razmišljati

Kupnja Cijena
100 320,00
30 316,00
10 315,00
60 314,00
33 313,51
Cijena Prodaja
229,00 15
310,00 466
313,00 231
315,00 110
316,00 43

Dajte ljudi pogledajte cijeli svijet se zeleni neki indeksi na dalekom istoku skočili su i preko 10%. Nadam se da će se to preliti i na nas danas.[thumbsup]

Najbolje ponude [ HT-R-A ] Kupnja Cijena
232 325,00
500 320,07
500 320,06
59 320,04
300 320,03
Cijena Prodaja
310,00 466
313,00 281
314,00 13
316,00 43
316,98 24

izgleda da ćemo puno brže gore,nego što smo padali…[thumbsup]

jelnetko može postaviti K/P , Hvala


zasto svi stalno trube kako prodaju didice i bakice i ine ..ice? prodaje broj 4, pod kojim kolko sam ja skuzio se vodi HTCR ili kako oni to vec zovu u londonu? tesko da ce ti prodati netko tko nije prodao na 350 sad po 300.. pa ni najveci tutleki poput mog susjeda takvo nesto niti ne razmatraju.. a to u londonu su kakti strani institucionalni investitori..

Slažem se. Bio je takav slucaj i u CG kod njihovog telekoma kada se mislim neki americki fond lagano istresao nekoliko mjeseci i zadrzavao cjenu na cca 3,5 eura. Kada su prerstali odletilo na preko 6 eura u roku 2 tjedna


brmbota: ” ja samo kad se sjetim prodaje na 390 muka me uhvati, pa kad se sjetim kako sam naivno dokupljivao na 380, a sve to zahvaljujuci tome sto sam citao ovaj forum, jer da nisam, prodao bi bio odmah prvi dan, nego natukli me ovdje sa optimizmom i guza zinula, i onda jos bubnem u fond(TotalEast) ljepu sumicu i sad proklinjem dan kad sam se upustio u ove zahebancije, od gotovine napravio veresiju! i sta sad da radim! da lupam glavom o zid ne vrijedi! da vadim pare sa minusom od dobrih par soma eura, nisam pametan, jer vise nista nema smisla…. ” Nitko ti ništa ne smije zamjeriti jer ova dionica vrijedi 400 i više, ja sam nadokupio po 390 i čekat ću koliko god bude trebalo, a zbog svoje zahebancije uredno otplačujem nenamjensku kredu. Nitko nije mogao pretpostaviti ovakav scenario i glupo je ponavljati kolko je Ht potcijenjen.

Nažalost kolege, i ja sam u istoj situaciji. Uredno otplaćujem nenamjenski kredit i čekam povoljan rasplet situacije.Ali ne žalim, uvjeren sam da sam dobro postupio i da će sve doći na svoje, pa makar i na godinu.

Kako se samo premiještaju nalozi po 1000 komada sa kupnje na prodaju i nazad…Kao zeko: hop-hop!![wink]

Pravi ulagači su najprije udarili po paničarima-prodavateljima (prošlih dana) a danas će udariti po pohlepnima-kupcima koji misle da je počela bura i da purani lete. A oni su samo malo zamahali krilima i opet će sjesti na zemlju. Ali to je samo moje mišljenje.

u londonu prosječna cca331 što je preko 10% više nego kod nas sada
lud j… zbunjenog![undecid]

dan je pametniji od noći

New Report

Close