HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 10:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,38
62.373
1,926
32,30
32,40
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


UKUPNO 73,63 POD 4. PBZ D.D. prodao danas 11000 komada. U petak imao 3.234.939 komada POD 8. PBZ D.D. kupio danas 3367. U petak imao 303.111 POD 9. PBZ D.D. prodao danas 5116 komada. U petak imao 227.017 komada To je to. Znači samo s ta dva skrbnička prodano danas 16.116 komada od ukupno danas 41.401 komad. Nije mi jasan ovaj skrbnički PBZ na 4 mjestu? Tko je to?

Ma nek prodaje tko hoce, ja znam sigurno jednog koji ce kupovati kad ode lock out [thumbsup]. I ja bih to kupovao da sam na njegovu mjestu. Vecina firmi se lomi da ima net profit 6%, a ovdje dividenda vise od toga…pa valjda to nesto kaze o firmi…

Prijatelju svi smo mi bez gaća ako ovo potraje…

stankeco

jel nekome palo na pamet da je iza jednog od PBZ-ovih računa i PBZ Investor tj. skrbnički račun u kojem dominiraju mali ulagači koji vjerojatno i kupuju i prodaju…….ne bi me čudilo da je upravo Investor u pitanju sa nekim od ovih PBZ skrbničkih premetaljki…..


jel nekome palo na pamet da je iza jednog od PBZ-ovih računa i PBZ Investor tj. skrbnički račun u kojem dominiraju mali ulagači koji vjerojatno i kupuju i prodaju…….ne bi me čudilo da je upravo Investor u pitanju sa nekim od ovih PBZ skrbničkih premetaljki…..

je da ovaj na broju 4[lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

je da ovaj na broju 4[lol]

ne baš taj ali ovaj na 8. mjestu me nebi nimalo čudio….[thumbsup]

“Dugoročna investicija nastaje tako da u kratkoročnoj investiciji nešto pođe po krivo.”

Od kratkoročnih investitora svi mi polako postajemo dugoročni investitori. Samo što su to neki shvatili a neki još nisu. Druga opcija je prodati dionice i ostaviti se burze jer ona nije za nas. Osobno nisam očekivao da ću duže ostati u HT-u a pogotovo da ću puno dokupljivati. Pretpostavka je bila HT=400kn i van. Ali postao sam dugoročni investitor i nije mi niti krivo.

Razmišljam na slijedeći način: Dionice HT-a sam kupio jer mi veća količina novca nije bila potrebna bar neko vrijeme. I ako se dogodi da investicija koja me čeka počne, a dionica HT-a bude na niskoj razini uzet ću bankovni kredit za investiranje (gradnja je u pitanju). Pretpostavimo da će dividenda od dionice HT-a biti 25-30 kuna u prve dvije godine (nadam se da pretpostavka nije nerealna), a prosječan ulaz s IPO-om mi je ispod 300 kuna po dionici, to je cca 8-10% dividende na kupovnu vrijednost dionice.

Uz pretpostavku da će kamata (EKS) na kredit biti cca 9% godišnje (za pravne osobe) dolazim do zaključka da bi dividenda mogla pokriti kamatu na kredit. Kako je investicija s počekom povrata od dvije godine (samo se plaća kamata koju pak pokriva dividenda na HT-u) to bi značilo da me kredit ništa ne košta. Postao sam zadovoljni dugoročni investitor, a kroz dvije godine će valjda i HT narasti na zadovoljavajuću razinu da bi ga prodao. Osim toga investicija koja me očekuje bi se ionako sama isplatila prodajom stanova koji će se graditi i kredit bi se ionako vratio za 2 godine i da nemam sredstva uložena u HT. Zaključujem da bi se moglo dogoditi da mi ostanu dionice HT-a i nakon 2 godine sa vjerojatno dobrom perspektivom rasta i solidnom dividendom.
Malo sam “zatupio” s svojom situacijom ali želio sam ju iznesti ovdje jer mi se čini da je dosta poduzetnika ušlo u HT s novcem koji im privremeno ne treba pa sam želio dati pregled situacije u kojoj bi se mogli i oni naći. Ako sam dosadan odnosno neinteresantan moja isprika.

Možda bi kolega i puno bolje prošao kad bi tu istu sumu ugovorno posudio nekom da se poigra sa njom na burzi.Sorry to je moje mišljenje…..[bye]

......BESPLATNI SAVJET,NAJSKUPLJI SAVJET...

Ja sam razmisljao kupim ht, oplodim-prodam i onda u r.s. Kupim r.s.telekom pa ponovo oplodim, ali sa ovom cijenom razmisljam da prodam r.s.telekom i da kupim ht, ht ce manje rasti ali bolja dividenda a r.s.telekom ce brze rast na vece postotke ali je % dividende manji, tako da bi volio da ht padne jos nize[proud]

ne mari za male stvari i ostat ce male


Još je veći apsurd što je u Londonu danas HT porasao 1 posto, uvjerljivo iznad 330 kuna, što bi za arbitre već mogao predstavljati opravdan izazov “lake” zarade. [/b] No, možda će upravo na ovoj razini fundamenti domaćeg telekoma doći u prvi plan.

[color=blue]a zašto u londonu pada kad ovdje raste[/color]? e zato što tamo nikom nije zanimljiv i što ga tamo kontroliraju njuške iz hr

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


21.04. je skupština,dividenda će biti 50-100% od dobiti

s koji datumom zaključno, moraš biti dioničar da bi sudjelovao u ispalti dividende?

Poruka brokerima, nećete dobiti moj HT nikada, možda od mojih unuka

Bok ljudi . Bas gledam malo po svijtskim burzama opet debelo dole.. Nadam se da se nasi nece tu prepoznat …

Zaključna cijena u Londonu 324 kune,ali nema veze idemo još dolje. Ova globalna korekcija je fondovima super došla bar kada je Ht u pitanju, kupovati po ovoj mizeriji od mnoštva “malih” u panici ,kud ćeš bolje, a dugoročno dobro je to i za nas, samo ipak cijena je zaista preniska.

Surround all arround when it hits the ground

New Report

Close