HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 07.07.2024. u 13:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Koliko god ovo bilo teško za gledati, i koliko god nam bilo teško gledati kako se smanjuje vrijednost portfelja korekcija ipak spada u kratkoročnu domenu uzrokovanu globalnim trendovima. Gledajući kretanje cijena danas čovjek se zapita što nije u redu s našim tvrtkama, dali će izvještaji biti loši, dali poslovanje šteka, ili nešto treće. Niti je poslovanje loše, niti šteka. Ja sam uvjeren da danas HT nije ništa manje zaradio nego jučer, prekjučer ili kad je raslo do 400 kn. Samo treba imati strpljenja i po mogućnosti ne gledati cijenu svakih 5 minuta. Kako je Graham rekao dionice nisu za ljude koji svaki dan prate kretanje cijene dionice. Kupnjom dionice ne kupuješ papir nego kupuješ tvrtku koja u našem slučaju jaaaako dobro posluje. A to je jedino što je dugoročno važno. Osim ako se ne smatrate day traderima i špekulantima. Ja iz HT-a ne izlazim jer i dalje smatram da je najbolja tvrtka uz naravno Agrokor u Hrvatskoj. Pozdrav svima.


… Ja iz HT-a ne izlazim jer i dalje smatram da je najbolja tvrtka uz naravno Agrokor u Hrvatskoj. Pozdrav svima.

Joj, ne dao Bog da je HT ko Agrokor koji je zadužen da boli glava, dok HT pliva u kešu i uskoro će dijeliti dividendu. [proud] Još da si rekao “kao Adris”, ajde de… [thumbsup]

Ignore: KressoM, delux

Jedno od glavnih prednosti Agrokora je što ima maloprodaju. Svi znamo što znači živa lova. Iako je zadužen to je često nužno kod agresivnog širenja i zauzmanja tržišta. Zato i nema dividende.


Jedno od glavnih prednosti Agrokora je što ima maloprodaju. Svi znamo što znači živa lova. Iako je zadužen to je često nužno kod agresivnog širenja i zauzmanja tržišta. Zato i nema dividende.

Pa ako itko ima cash to je onda HT svaki mjesec se priljeva novac u enornim količinama.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


Jedno od glavnih prednosti Agrokora je što ima maloprodaju. Svi znamo što znači živa lova. Iako je zadužen to je često nužno kod agresivnog širenja i zauzmanja tržišta. Zato i nema dividende.

da, HT uopce ne barata keshom.. samo neki depoziti?[rolleyes]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Vidim da se ovdje dosta ljudi poziva na Grahama. Naravno da smo svi ovdje upoznati (ili bi barem trebali biti) sa filozofijom dotičnog gospodina ( diverzifikacija portfelja, kupovanje tvrtki a ne papira, 20% prinosa godišnje, politika dividendi, dobiti, zaduženja…) No pozabavimo se malo drugom stranom medalje… zašto Graham tako priča? Prebacimo ga u sadašnjost i pretpostavimo da je dobio u nasljedstvo 10k eur i kreće investirati sa recimo 25 godina.(na stranu što na ovom tržištu po svojoj filozofiji ne bi kupio niti jednu dionicu zbog nerazvijenog tržišta, umješanosti politike, netransparentnih poslova, nerazvijenog sudstva…) Do 50te godine bi mogao kupiti kuću od 200 kvadrata na boljoj lokaciji. I to je – to. Fascinantno? Da se razumijemo… nije njegova strategija glupa, samo je za ogromnu većinu nas neprimjenljiva. Jednom fond-manageru je ona super jer on trguje sa tuđim novcima, na godišnje zarađenih 20% njemu se na povjerenje stave dodatna sredstva u postotku puno većem od tih 20% od čega on ubire proviziju. Takvo povećanje glavnice nitko od nas ne može pratiti (ili mu je bazna osnova iznimno mala) Dakle mješati Grahama u ovo naše tržište je, meni osobno, malo deplasirano.

Tko leti vrijedi, tko vrijedi leti, tko ne leti ne vrijedi

Zato sam naveo HT i Agrokor. Jer su jaki financijski. Pogotovo HT. Ali evo uzmimo na primjer DLKV. Puno se o njemu priča. Odlična investicija i jedna od najperspektivnijih tvrtki. Usput. Imam tvrtku i radim s DLKV i duznici su mi. Nije neki iznos. I ne može se tek tako naplatiti. Nažalost, nemamo novaca, odgovor je uvjek isti.

Jesu li ovi veliki nalozi danas bili sačinjeni od po 63 dionice ili ?

"Ako si u pravu 24 sata prije ostalih, onda 24 sata sloviš kao luđak."

pa naravno.. svi mali su tako glupi da su cekali da padne ispod 320 pa da krenu prodavat..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Vidim da se ovdje dosta ljudi poziva na Grahama. Naravno da smo svi ovdje upoznati (ili bi barem trebali biti) sa filozofijom dotičnog gospodina ( diverzifikacija portfelja, kupovanje tvrtki a ne papira, 20% prinosa godišnje, politika dividendi, dobiti, zaduženja…) No pozabavimo se malo drugom stranom medalje… zašto Graham tako priča? Prebacimo ga u sadašnjost i pretpostavimo da je dobio u nasljedstvo 10k eur i kreće investirati sa recimo 25 godina.(na stranu što na ovom tržištu po svojoj filozofiji ne bi kupio niti jednu dionicu zbog nerazvijenog tržišta, umješanosti politike, netransparentnih poslova, nerazvijenog sudstva…) Do 50te godine bi mogao kupiti kuću od 200 kvadrata na boljoj lokaciji. I to je – to. Fascinantno? Da se razumijemo… nije njegova strategija glupa, samo je za ogromnu većinu nas neprimjenljiva. Jednom fond-manageru je ona super jer on trguje sa tuđim novcima, na godišnje zarađenih 20% njemu se na povjerenje stave dodatna sredstva u postotku puno većem od tih 20% od čega on ubire proviziju. Takvo povećanje glavnice nitko od nas ne može pratiti (ili mu je bazna osnova iznimno mala) Dakle mješati Grahama u ovo naše tržište je, meni osobno, malo deplasirano.

Ne može se pratiti takvo povećanje glavnice, ali za očekivati je da mlada osoba od 20-ak godina tek počinje zarađivati sve više novaca i stvarati karijeru pa tako kroz život i ulagati više novaca u dionice.
Niti jedna strategija neće pomoći da od malo novaca stvori velike, pogotovo ne na brzinu. Jedino bi tada ipak trebalo razmisliti o korištenje kredita bez obzira što im Graham nije sklon.

Erste: “HT je unosna investicija”!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jesu li ovi veliki nalozi danas bili sačinjeni od po 63 dionice ili ?

Ma da, mali su se skupili i prodali 41 k komada. Svi nalozi po 63.

Nemojmo biti smijesni. Mali nisu ivdje imali veliku ulogu danas.

Mea parvitas.

New Report

Close