HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 13.07.2024. u 07:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,07
16.989
565
30,00
30,20
0,67%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

strateg zanimljive su mi tvoje projekcije (ovo sa 300.000 građana i 200 kn), odnosno neagumentiranost tvojih projekcija, neznam odkuda ti podaci koji uzimaš kod stvaranja istih. Sve mi se ćini da podatke vućeš iz onih web anketa (koliko bi hrvata upisalo HT da ima novaca?) i sličnih nebuloza od “drage” nam Snježane Mlinarević.

Ova rečenica najbolje pokazuje način nastajanja tvojih projekcija: “procjena od 230 kn po dionici je sve vise uvjerljivija, s tendencijom ka 200 kn, iako sam proteklih dana razmisljao o cijeni iznad 250 kn”. Znači projekcije stvaraš na način da malo razmišljaš, procjenjuješ i nakon toga sveopčem neukom puku obznaniš svoju projekciju, vidim da će ti za sljedeću trebati tjedan dana (vjerojatno ćekaš da se objavi još neka komična web anketa u našem dnevnom tisku).

Ljudi smirite strasti i pričekajte prospekt i raspon cijene za nekakve analize jer ovo što se sada piše na forumu u 99% slučajeva jedva da može ući pod trkeljanje.


Postoji li odgovor na pitanje hoce li se paketi (u slucaju prevelikog odziva) rezati proporcionalno uplati ili svi na neku vrijednost koju IPO moze izgurati?

primjera radi, ako odziv bude takav da se paket sreze na maximalno npr. 25000 kn, a netko je uplatio 20000, da li se njegova uplata smanjuje na (25000 / 38000) * 20000 ili ostaje netaknuta a smanjuju se samo oni veci od 25000?

unaprijed zahvaljujem

U prvom slučaju nebi upoće trebalo pisati na druge, nego sve na sebe. Tak će biti na Atlantiku. A ovdje mislim ne. Mislim pisati 6 paketa po 25000 kn. Pisao bi i više paketa ali mislim da zakon dozvoljava 5 + za sebe. Onaj, malo rastegnuti zakon. Jer za više paketa je puno veća opasnost da se strada.

Koji zakon 5+ za sebe? Ak uzmem, na starce, bracu sestru itd. oni to formalno zakonski uzimaju na sebe i ide na njihove racune a ja prebacim na sebe. Ako jos i imam n pouzdanih frendova, kakav zakon 5+???? Zakon ih vidi kao da su na sebe uzimali… Molim malo razjasnjenje, ocitio sam nesto krovo shvatio…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Koji zakon 5+ za sebe? Ak uzmem na starce, bracu, sestru itd. oni to formalno zakonski uzimaju na sebe i ide na njihove racune a ja prebacim na sebe. Ako jos i imam n pouzdanih frendova, kakav zakon 5+???? Zakon ih vidi kao da su na sebe uzimali… Molim malo razjasnjenje, ocitio sam nesto krivo shvatio…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Koji zakon 5+ za sebe? Ak uzmem na starce, bracu, sestru itd. oni to formalno zakonski uzimaju na sebe i ide na njihove racune a ja prebacim na sebe. Ako jos i imam n pouzdanih frendova, kakav zakon 5+???? Zakon ih vidi kao da su na sebe uzimali… Molim malo razjasnjenje, ocitio sam nesto krivo shvatio…


Koji zakon 5+ za sebe? Ak uzmem na starce, bracu, sestru itd. oni to formalno zakonski uzimaju na sebe i ide na njihove racune a ja prebacim na sebe. Ako jos i imam n pouzdanih frendova, kakav zakon 5+???? Zakon ih vidi kao da su na sebe uzimali… Molim malo razjasnjenje, ocitio sam nesto krivo shvatio…

Nikakav zakon koliko ja znam, niti 5+,
već jedan paket po građaninu i to je to. Braća, sestre, kumovi i tetke isto mogu biti građani [smiley2]

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

osobno mislim da se ovo neisplati sad kupovat ako mislite drzat godinu dana i vise,jer u njemackoj je bila slicna situacija pa zajeb

sreca je samo popratni faktor znanja


Koji zakon 5+ za sebe? Ak uzmem na starce, bracu, sestru itd. oni to formalno zakonski uzimaju na sebe i ide na njihove racune a ja prebacim na sebe. Ako jos i imam n pouzdanih frendova, kakav zakon 5+???? Zakon ih vidi kao da su na sebe uzimali… Molim malo razjasnjenje, ocitio sam nesto krivo shvatio…

nema takvog zakona.tvoja familija uzme na sebe paket a tebi da punomoć i ostalo da možeš prodat i lova ide tebi na račun.to se zove zakon+X=torbarenje[smiley2][smiley2][smiley2]

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

kod mojih prognoza od srpnja jos uvijek stojim, dakle ocekujem od 180 000 -250 000 gradjana, no kako vidim tu veliku jagmu za dionicama usudjem se reci i do 300 000,.

Ovo je najveca nebuloza koju sam prositao!!

ko te ima taj te nema

malo za čitanje ;

evo vam za razmisljanje. T-HT planira u 4. godine otpustiti 4.000 zaposlenih sto ce ih sa 10.000 smanjiti na 6.000. Sto to znaci. Manji broj zaposlenih, manje troskova. Kupovanje vanjskih usluga. Da li to znaci i smanjivanje imovine, ali su manji troskovi? Sto je sa knjig. vrijedoscu?
Sto sve to znaci za vrijednost dionice? Analiticari, gdje ste 🙂


evo vam za razmisljanje. T-HT planira u 4. godine otpustiti 4.000 zaposlenih sto ce ih sa 10.000 smanjiti na 6.000. Sto to znaci. Manji broj zaposlenih, manje troskova. Kupovanje vanjskih usluga. Da li to znaci i smanjivanje imovine, ali su manji troskovi? Sto je sa knjig. vrijedoscu? Sto sve to znaci za vrijednost dionice? Analiticari, gdje ste 🙂

Ovo je vijest stara nekoliko godina. U međuvremenu to je napravljeno.


malo za čitanje

237,00 kuna po dionici, kaže Hrvoje Stojić? Zanimljiva procjena. Bez diskonta 25% imamo 316,00 kuna. Svoju procjenu ću rado objaviti nakon utvrđivanja raspona cijene… [smiley2]

"[b]Čate[/b]" su najveći problem s kojim je Lijepa Naša suočena.

New Report

Close