HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.07.2024. u 23:11
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Samo jedna informacija. T-ht je izgubio spor s Potrošačem u prvom stupnju. Ne znam koliko je to važno znati, ali moglobi biti znakovito to što tog podatka nema u medijima….

Koji Potrošač. Što Vi mislite da takve udruge postoje radi potrošača. Mislite li da političke stranke postoje radi građana?
Koliko Vi imate godina pa živite u zabludi?

ahilej:
“/> Poštovani kolega rogi, Molim pojašnjenje zašto je listing na londonskoj burzi dobra vijest? Postavio sam to pitanje i prije nekoliko dana, al’ odgovora ne dobih. Trebam li naglasiti da sam relativno nov u svemu ovome?

šanto:
Zati što u Londonu ima neusporedivo više love i investitora.

Znam za investitore i lovu. Ali upravo to i pitam: jesmo li sigurni da će ta dionica biti zanimljiva investitorima na londonskoj burzi? Kako bi ti isti investitori reagirali na Magmu? Da su dionice magme bile na londonskoj burzi, bi li došlo do tolikog porasta cijene i tamo?


asdfgh123: ”
“Vodatel ostaje odvojena tvrtka, a kakvu će konačnu formu poprimiti ova
akvizicija, [color=blue]Uprava Metroneta odlučit će u idućem
periodu[/color].
Toliko o konkurenciji HT-u. Kupili su Vodatel koji
je u banani bez obzira na cijenu da bi im prihodi narasli na 150
miliona kuna. [color=blue]Što će napraviti iduće godine da ih banke
nastave kreditirati?[/color] najbolje od svega što nemaju pojma što će
sad s time. Sad će i jedni i drugi gradit mrežu neovisno jedni o
drugome. ”
iduće godine će kupit pittarelo?[smiley8]

A HT daje dividendu, umjesto da ulaže…

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Nebojte se vi za Metronet.
Sa strukturom kabela koje onima imaju nema straha za takvu tvrtku.
Jos kada im je Borislav support preko PBZ-a, siriti ce se oni.
Siroka je Srbija, Bosna..

A mogla bi se i Optima jeftinu kupiti ako se ne izvuku iz banane.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Kako bi ti isti investitori reagirali na Magmu? Da su dionice magme bile na londonskoj burzi, bi li došlo do tolikog porasta cijene i tamo?

Ne bi, dionice Magme će pasti kada dođu na Londonsku burzu.

Knjige i kava


Nebojte se vi za Metronet. Sa strukturom kabela koje onima imaju nema straha za takvu tvrtku. Jos kada im je Borislav support preko PBZ-a, siriti ce se oni. Siroka je Srbija, Bosna.. A mogla bi se i Optima jeftinu kupiti ako se ne izvuku iz banane.

Kako vi znate kakve oni kabele imaju kad i oni to ne znaju?[smiley9]


gle briga me za dtk,za dividende,ma za sve….samo je bitno da dobimo diskont na cijenu i da se nekaj zaradi pa popije…welcome to croatia[smiley1][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Poanta nad poantama! [smiley2][smiley2][smiley2]

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Postoji li odgovor na pitanje hoce li se paketi (u slucaju prevelikog odziva) rezati proporcionalno uplati ili svi na neku vrijednost koju IPO moze izgurati?

primjera radi, ako odziv bude takav da se paket sreze na maximalno npr. 25000 kn, a netko je uplatio 20000, da li se njegova uplata smanjuje na (25000 / 38000) * 20000 ili ostaje netaknuta a smanjuju se samo oni veci od 25000?

unaprijed zahvaljujem


ahilej:
“/> Poštovani kolega rogi, Molim pojašnjenje zašto je listing na
londonskoj burzi dobra vijest? Postavio sam to pitanje i prije nekoliko
dana, al’ odgovora ne dobih. Trebam li naglasiti da sam relativno nov u
svemu ovome? šanto: Zati što u Londonu ima neusporedivo više love i
investitora.
Znam za investitore i lovu. Ali upravo to i pitam: jesmo li sigurni da
će ta dionica biti zanimljiva investitorima na londonskoj burzi? Kako
bi ti isti investitori reagirali na Magmu? Da su dionice magme bile na
londonskoj burzi, bi li došlo do tolikog porasta cijene i tamo?

Poštovani kolega, listing na bilo kojoj stranoj burzi a posebno Londonskoj daje veliku težinu, a tako malom ijoš uvijek ne razvijenomi tržištu kao što je Hr još više…. Od mogućnosti direktnog stranog ulaganja kapitala pa do prodaje između instituciaonalnih investirora. Dionica jednostavno postaje više izložena i interesantnija kako špekullantima tako i ozbiljnijim investorima.
Što se tiče Magme, trebao bi čarobnu kuglu da vam odgovorim na to pitanje, smatram da su precijenjene u svakom slučaju ali tržište to demantira.
Lijepi pozdrav.

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

gle briga me za dtk,za dividende,ma za sve….samo je bitno da dobimo diskont na cijenu i da se nekaj zaradi pa popije…welcome to croatia[smiley1][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Postoji li odgovor na pitanje hoce li se paketi (u slucaju prevelikog odziva) rezati proporcionalno uplati ili svi na neku vrijednost koju IPO moze izgurati? primjera radi, ako odziv bude takav da se paket sreze na maximalno npr. 25000 kn, a netko je uplatio 20000, da li se njegova uplata smanjuje na (25000 / 38000) * 20000 ili ostaje netaknuta a smanjuju se samo oni veci od 25000? unaprijed zahvaljujem

pozdrav
bio sam odsutan zadnjih destak dana te nisam mogo pratiti forum, no svakako sam informiran o novim vijestim i dogadjaima oko IPO-a T-HT-a

kolega, u tome je caka, no osobno mislim da ce se ici na “zastitu” manjih investotora, dakle nesto slicno kao kod magme, zato sumnjam da ce se svi paketi rezati proprcionalno, nego smatram da ce se “utvrditi” donja granica (moja procjena 20 000-25 000) te da se oni ispod odnosno na toj granici nece dirati, no to jos uvijek spada u domenu spekulacije i tesko je sa sigurnoscu govoriti jer nemamo konkretne informacije (prvenstveno raspon cijene)

kod mojih prognoza od srpnja jos uvijek stojim, dakle ocekujem od 180 000 -250 000 gradjana, no kako vidim tu veliku jagmu za dionicama usudjem se reci i do 300 000, no revidirane projekcije cu postati sljedeci tjedan kad cemo imati vise informacija, sto se tice cijene, nakon izvlacenja dividende, procjena od 230 kn po dionici je sve vise uvjerljivija, s tendencijom ka 200 kn, iako sam proteklih dana razmisljao o cijeni iznad 250 kn, no tu se opet postavlja jedan problem, ako je cijena manja, a odaziv se ocekuje da ce biti velik, onda se povecava kolicina dionica u paketu, odnosno paketi se vise rezu, a ako je cijena veca onda je veci broj gradjana koji ce uzeti maximalni paket, odnosno paketi se ne bi toliko rezali, ali bi zato dobili manji broj dionica i diskont bi bio manji, a naravno s time i prinos bi bio manji, e sad, sto ce vlada napraviti?, moguce da ce ici s varijantom da ipak ne daju veliki diskont, jer prosjecnom gradjaninu je ogromna zarada i 10-20%, a samim time se povecava broj onih koji su upisali da im se paketi ne rezu previse, s druge strane ako je veliki diskont, onda je zarada velika, no to mislim da bitno nece mijenjati potencijalni broj gradjana koji ce sudjelovati (jer cijena se ionako nece znati, i svi koje ce upisati su spremni platiti i najvecu cijenu), no to onda znaci vece rezanje paketa, odnosno manji broj dionica na kojima ce moci zaraditi sto moze ali i ne mora izazvati kontraefekt (a to je da se gradjani osjecaju prevarenim, iako su profitirali), uglavnom postoji jos niz kombinacija, konkretno s institucionalnim igracima, no mislim da ovdje vladi nije cilj dugorocno kretanje dionica vec kratkorocni efekt koji ce one proizvesti i koji bi pomogle na predstojecim izborima, dugorocno kretanje dionice i poslavanje tvrtke se ostavlja njihovim novim i starim vlasnicima… [smiley1]

primjetio sam da mnogi forumasi (posebice oni iskusni) krivo percipiraju IPO odnosno oni to promatraju iz svoje perspektive, konkretno pitanjima: “a sto ako ogroman broj ljudi odmah pozeli prodati na burzi pa je moguce da cijena i padne”, to se nece dogoditi jer masu njih ni ne zna kako to sve fukcionira, a s druge strane ogromna vecina njih misli (i mislit ce!!) da imaju lock up na godinu dana (zbog bonus dionica), a dio njih spada (iako sami ni ne znaju niti su toga svijesni) u ono sto se kostolany naziva “cvrstim igracima”, oni ce to drzati jer ne znaju sto s time napraviti, a i ne znaju sto napraviti s novcima koje bi dobili nakon prodaje, uzato ne smatram da bi se cijena mogla spustiti, dapace ocekujem sasvim solidan prinos, i to naravno vec prvog dana
pozdrav

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


blueman: ” Nebojte se vi za Metronet. Sa strukturom kabela koje onima imaju nema straha za takvu tvrtku. Jos kada im je Borislav support preko PBZ-a, siriti ce se oni. Siroka je Srbija, Bosna.. A mogla bi se i Optima jeftinu kupiti ako se ne izvuku iz banane. ” Kako vi znate kakve oni kabele imaju kad i oni to ne znaju?[smiley9]

Znaju, znaju, samo ne razglasavaju na sva vrata..
Tu bi mogao ici IPO isto kroz par godina.
Steta Iskona

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close