HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.06.2024. u 12:15
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,10
301
10
29,80
30,10
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

PERFECT SETUP

Eto, moj prilog ovoj temi, koji će uveliko povečati prosjek kvalitete postova na ovoj temi. Žao mi je samo što se sve manje vračam na ove stranice, pošto vrijednost ovog foruma pada kao DOW JONES zadnje dane. Nadam se, da će moderatori ipak postaviti neka pravila, koja če se morati poštovati i koja će ove stranice napraviti poželjnijima.

Eto, da sad ne plačem pa da se vratim k mom prilogu. Prema TA obradio sam graf HT-a, koji se nalazi u prilogu a ovdje ću ostaviti i obrazloženje moje analize.

Prema mojoj TA analizi stvorio se “PERFECT SETUP” na grafu HT-a. U graf sam nacrtao simetričan trokut koji se je stvorio od pocetka trgovanja ovom dionicom. Cijena se je približila vrhu trokuta i sad ga mora probiti. Kod takvog trokuta postoji vjerovatnost, da cijena probije u oba smjera, a u koji če probiti pojasnit ću nadalje.

Kad pratimo stohastic vidimo, da je već prešao iz oversold područja i okreče se prema gore. Iza njega vidimo gospodina MACD-ia, koji je prije par dana dotaknuo nultu liniju i stvorio nagli pad cijene i sad se okreče prema gore i potvrđuje kretanje cijene prema stohasticu. Ovdje treba napomenuti, da g. MACD oko nulte crte obično stvara jake oscilacije cijene, pa tako i kod njezinog probijanja. Idemo dalje do gospođe RSI, koja je sitno ispod vrijednosti 50, koje znači graničnu vrijednost za skretanje trenda, dakle (50 < downtrend, 50 > uptrend).

Ako se fokusiramo i na sviječe u grafu, vidimo, da se tri sviječe nazad stvorio “inverted hamer – obrnuti čekič”, koji također govori o promjeni trenda i odmah dobija potvrdu sa dvije bijele sviječe.

Dakle, svi pokazatelji koje sam naveo govore o tome, da se putanja cijene okreče na gore. Pošto je probijanje trokuta obično snažno, i također se stvaraju jaki momenti, kod prelaženja vrijednosti 50 na RSI i nulte linije na MACD mislim, da je ukrcaj na ovim razinama za dulje doba gotov. U naredna dva trgovalna dana cijena če sa velikom sigurnošču priječi vrijednost 360, ako se to neče dogoditi več u ponedeljak. Zadnja dva trgovalna dana cijena se kretala u rasponu 4,5 Kn i ako se to ponovi i u ponedeljak dotaknut če se gornja stranica trokuta, ali tako neče završiti, nego če je probiti.

Hvala na pažnji i sretno trgovanje.

PS. Posjedujem i dionice HT.

img][/img][img][/img][img][/img][img][/img]

de ti reci na kolko da ja stavim prodaju radje.. kupio vec jesam i bez ove TA.. [cool]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Teoretski super.Praktički vidjet čemo kretanje na burzi, koje nekad idu svojim putem.[sealed]

Moje je mišljenje da TA pomaže kada se svi sudionici ili barem većina njih na tržištu koriste njome te kada i jedna i druga strana tj. kupnja i prodaja poznaju barem osnovna pravila “igre”, a svi znamo da kod ove dionice to nije slučaj. Ovdje je prisutna psihologija mase koja najvećim dijelom diktira cijenu ove dionice. Mora se ona još dobro izčistiti od tzv. dijoničara da bi se mogle donositi neke analize kratkoročnog kretanja cijene. Volio bih u da si u pravu i da u ponedjeljak idemo up ali čisto sumnjam u taj scenarij. Za ovu je dionicu jedino jasno da ima dobre fundamente, podcijenjena je u usporedbi s drugima iz branše, da je fondovi kupuju kao blesavi(oni znaju što rade), a povećavati će kupnju kako se bude približavala dividenda i da će se s vremenom iskrcavanjem “dijoničara” situacija polako iskristalizirati.


Moje je mišljenje da TA pomaže kada se svi sudionici ili barem većina njih na tržištu koriste njome te kada i jedna i druga strana tj. kupnja i prodaja poznaju barem osnovna pravila “igre”, a svi znamo da kod ove dionice to nije slučaj. Ovdje je prisutna psihologija mase koja najvećim dijelom diktira cijenu ove dionice. Mora se ona još dobro izčistiti od tzv. dijoničara da bi se mogle donositi neke analize kratkoročnog kretanja cijene. Volio bih u da si u pravu i da u ponedjeljak idemo up ali čisto sumnjam u taj scenarij. Za ovu je dionicu jedino jasno da ima dobre fundamente, podcijenjena je u usporedbi s drugima iz branše, da je fondovi kupuju kao blesavi(oni znaju što rade), a povećavati će kupnju kako se bude približavala dividenda i da će se s vremenom iskrcavanjem “dijoničara” situacija polako iskristalizirati.

slažem se
strpljivost je najbitnija kod ove dionice, pa tek je 3 mjeseca izlistana na burzi…kako će se HT-u povečavat staž na burzi, tako će polako rasti i cijena…dobro reče hmihajlo, situacija se samo treba iskristalizirati…kod takve dionice jednostavno moraju stvari doći na svoje mjesto

Kad se očekuje dividenda?

......BESPLATNI SAVJET,NAJSKUPLJI SAVJET...


PERFECT SETUP

Dakle, svi pokazatelji koje sam naveo govore o tome, da se putanja cijene okreče na gore. Pošto je probijanje trokuta obično snažno, i također se stvaraju jaki momenti, kod prelaženja vrijednosti 50 na RSI i nulte linije na MACD mislim, da je ukrcaj na ovim razinama za dulje doba gotov. U naredna dva trgovalna dana cijena če sa velikom sigurnošču priječi vrijednost 360, ako se to neče dogoditi več u ponedeljak. Zadnja dva trgovalna dana cijena se kretala u rasponu 4,5 Kn i ako se to ponovi i u ponedeljak dotaknut če se gornja stranica trokuta, ali tako neče završiti, nego če je probiti.

Nisam neki ljubitelj TA, ali moram priznati da je ovo bilo vrlo, vrlo zanimljivo za pročitati i hvala ti što si analizu podijelio s nama. Kao što neko već reče, i ja sam se nakupovao i bez TA i biće mi vrlo zanimljivo promatrati što će se događati sa cijenom ove dionice u narednih par tjedana, mjeseci. A ako tvoja tehnička analiza pokaže da je u pravu, tko zna, možda ću se i ja malo educirati na tu temu. 🙂

Od ponedjeljka, HT samo [thumbsup]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Moje je mišljenje da TA pomaže kada se svi sudionici ili barem većina njih na tržištu koriste njome te kada i jedna i druga strana tj. kupnja i prodaja poznaju barem osnovna pravila “igre”, a svi znamo da kod ove dionice to nije slučaj. Ovdje je prisutna psihologija mase koja najvećim dijelom diktira cijenu ove dionice. Mora se ona još dobro izčistiti od tzv. dijoničara da bi se mogle donositi neke analize kratkoročnog kretanja cijene. Volio bih u da si u pravu i da u ponedjeljak idemo up ali čisto sumnjam u taj scenarij. Za ovu je dionicu jedino jasno da ima dobre fundamente, podcijenjena je u usporedbi s drugima iz branše, da je fondovi kupuju kao blesavi(oni znaju što rade), a povećavati će kupnju kako se bude približavala dividenda i da će se s vremenom iskrcavanjem “dijoničara” situacija polako iskristalizirati.

Slažem se s tobom u potpunosti. Eventualno bih dodao moj pogled na istresanje dijoničara, mislim da su dotični većinom izašli, odn. da je broj takvih već značajno pao, a uskoro će pasti još više. Dakle, bez kupnje cijena bi jednostavno ostala tu gdje je i promet bi drastično pao, a pošto dionica vrijedi i kupovaće se i dalje, idemo gore. A tek kad se objavi izvješće, pa dividenda, ma mrak… 🙂

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Pozdrav svima na ovim stranicama. Počelo se i malo ozbiljnije pisati pa evo i malo moga iskustva. Nisam imao tjedan dana pojma što se događalo s HT-om (bio sam na skijanju). I kada sam se vratio vidio sam da sam na HT-u u tjedan dana ukupnosti kraći za cca 40-tak tisuća kunica – ako sam dobro zapamtio zadnju cijenu prije odlaska (cca 355). Da sam bio ovdje izgubio bi sate i sate na netu i ništa se nebi promjenilo. A ovako odlično sam se proveo i vratio napunjenih baterija oboružan strpljenjem da “hranim svinje i ništa ne diram”. Tko može i ima snagu volje, treba se skinuti s neta (barem HT-a) i ponekad pogledati događa li se što interesantno. Ne češće od jednom tjedno, ako se može. Sačuvat će si živce i pametnije potrošiti vrijeme. Pozdrav do sljedećeg čitanja (i pisanja).

ljudi moji ht je koka koja leze zlatna jaja, jedino je nekima problem sta ih ne nese svaki dan, strpite se uzmite malo odmora od foruma i burze i vidit cete kako ce sve bit veselije na proljece

ovo oko TA mi bas ne drzi vodu, vjerujem da je dionica jednostavno prekratko na trzistu da bismo mogli zakljucivat na temelju TA
takodjer, slazem se s prethodnim postovima da TA kod nas bas ne utjece previse na trgovinu – obzirom da ne postoje derivati i ne moze se shortat svi smo long – tak da ne vidim nekog smisla sto se moze napravit s TA

nego jedno pitanje svima: vidim da svi manje vise racunate s nekakvim fenomenalnim godisnjim izvjescem HT-a. sto ako to izvjesce bas ne bude presjajno?

osobno, cujem od ljudi koji su zaposlenici HTa da mjesecni rezultati nisu bas tako super

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!


nego jedno pitanje svima: vidim da svi manje vise racunate s nekakvim fenomenalnim godisnjim izvjescem HT-a. sto ako to izvjesce bas ne bude presjajno?

osobno, cujem od ljudi koji su zaposlenici HTa da mjesecni rezultati nisu bas tako super

Loše izvješće is not an option. 🙂

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close