HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 19:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

pogledaj si za pocetak http://www.rast.hr/hr/trziste/grafikoni.html da pogledas dobra poduzeca kolko su rasla u godinu dana. npr. mnogi gradjenari, mnogi brodari, todoriceva poduzeca itd. itd…ima ih jako puno ne samo sa 100% nego sa 300 i vise.
za narednu godinu ledo je sigurno dionica koja ce rasti i vise od 100% (posjedujem ledo da..zato sta mislim da je dobra i da hocu drukati onda bi to radio drugdje a mislim da je to drukanje na forumu malo puno precjenjeno…dok fondovi ne odigraju svoje mi mali se mozemo j—t)

za sva poduzeca koja su rasla tolko prosle godine se to vise manje znalo i unapred..ja sam za ingru u 11mj 2006 znao da ce do kraja 2007 biti na 50 000. to je bio rast od skoro 10 puta. igh takodjer.
imas jos dosta dugorocno dobrih dionica da sad ne nabrajam jer sam u vecini pa da nemislis da hvalim svoje. i mislim da se kod nas bezobzira sta se prica jos uvjek da vrlo dobro zaraditi jer se nismo jos bas nesto jako razvili i dosta poduzeca ima jos raditi na sebi i trzistu samo da se malo trgnu..
ht mi sigurno nije dionica od koje bih ocekivao 100% u 2008 a niti s tim se nebih zadovoljio..

Pa ne mogu ne komentirati.
Ovaj bi post trebalo obavezno uvrstiti u neku antologiju gluposti!
Boldao sam samo neke djelove da istaknem najbitnije.
Mislim da je svaki dr. komentar nepotreban.
Pozdrav kolegi matanu koji je na ovo upozorio još i prije.
Molim moderatora da ostavi ovaj moj post kao upozoranje onima
koji na ovom forumu uče osnove.
[shocked]

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...


Kolega, kad bih ja znao da ce nesto sigurno rasti 50%, ne 1 put ili 10
vec samo malih 50 %, otisao bih u banku zalozio sve svoje i uzeo novac.
Nemojte nas uciti koliko nesto vrijedi. Balon leti dok ne pukne i svi

oprosti ali ja nisam zadovoljan sa 50% godisnje zarade jer tolko su zaradili fondovi. a sloziti cete se da je zarada u dionicama ipak veca, ali je naravno i rizik veci.
pogledajte kolko je firmi koje su likvidnije rasle preko 100%..sigurno ih je 30tak. e sad nemoras biti genijalac da je pogodis jer to svi znaju koje su..

a pogodak je upravo u suprotnome od onoga sta ste rekli.barem po meni. u drzanju dionice u koju dugorocno vjerujes a ne u pravovremenom izlasku jer pravoremeni izlazak je za mene trenutak prije neke katastrofe a to se kod nas jos nije desilo ili jako malo. pogledajte malo grafove i na skoro svakoj dionici je on uzlazan uz male normalne titraje kad se trziste zasiti.oni koji doinicu shvate kao adrenalin i daily traiding mislim da i mogu biti zadovoljni sa 50% zaradom jer im nestpljenje i zelja za adrenalinom nedaju da drze dionicu..sto sam vise tu to mi se to vise cini kao tocno.

normalno da se u nista nemoze biti siguran. i ja bih zalozio kucu kad bih znao da ce nesto rasti 50%. ko nebi.ali to su dionice i kad nesto znas i sa 70% tnom sigurnoscu za mene je to 100% jer inace ne bih niti ulozio.. dva pravila sam prvo zapamtio: ne smijes se bojati i ne smijes biti pohlepan. i toga se drzim. samo je pohlepa malo rastezljiviji pojam za mene


danas ima nešto malo više kupnje[undecid]

A tek koliko će je biti na 320 [cry]

A ja naivac kupio po 352 misleći da je vrijeme da krene gore
[bye]

Gledajte, necemo zamarati ljude, samo razmislite o jednoj stvari… koliko ste svog kapitala ulozili u te dionice u odnosu na kapital koji posjedujete. Dakle, kako raste velicina kapitala smanjuje se stopa zarade ili ROE, velike i dobre firme, zavisno o industriji krecu se izmedju 8-20 % ( HT je i iznad toga). E sad ako tako dobro upravljate kapitalom, onda nakon 4 godine sa ulozenih 10.000 € i “sirotinjskim prihodom od 100 % /god ” dolazite na 120.000 €, sto i nije tako lose… ali nije tako lako, jer je puno dionica i svi citaju forume i svi imaju info i svi znaju sve, dok ih ne zaboli. na kraju zelim Vam od srca da zaradite sto vise, a meni i kolegama u HT-u ( ima nas ocito dosta [proud] ) ostaje da zajedno sa nasom bebom cekamo njen polagani i zdravi rast…


Jel se zna, otprilike, kad ce biti Godisnja skupstina HT-a?

U prvih osam mjeseci poslovne godine, vjerujem da ce nakon skupstine doci i do rasta cijene al tad to vise nije bitno… onda se lijepa dividenda ceka [rolleyes]

Ala umorio sam se od ovog H-T-RA! Najbolje je da padne ispod IPO-a na otprilike 150 kn, da se svi iskrcaju, da propadne pola fondova, da sve ode u 3 p.m. E kad onda počne rasti…..[thumbsup]
Pa neće stati rasti……do sigurno 350kn![lol] [wink]


toka: ” danas ima nešto malo više kupnje[undecid] ” A tek koliko će je biti na 320 [cry] A ja naivac kupio po 352 misleći da je vrijeme da krene gore [bye]

prodaj po 340 pa opet kupi po 350 kad krene gore tako sam ja nekad radio a sad imam drugu taktiku[yawn]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Gledajući stanje top 10 na sda vidi se da HT ne ruše mali nego Raiffeisen mirovinsko društvo. Ako misle izaći ovim tempom im treba još oko 2 mjeseca. Te novce odmah investiraju u magmu. Kako sam i sam član njihovog mirovinskog fonda nadam se da znaju što rade…

Dali je poznato nekome tko se od prvih 10 iskrcavao ovih dana?

DEUTSCHE TELEKOM AG 41.763.153 51,00 Osnovni račun
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 7.779.412 9,50 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FOND HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI 5.732.197 7,00 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 3.243.345 3,96 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 365.618 0,45 Skrb. račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 363.843 0,44 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 320.663 0,39 Skrb. račun
8. PBZ D.D. 289.333 0,35 Skrb. račun
9. PBZ D.D. 227.017 0,28 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 219.289 0,27 Skrb. račun
Ukupno: 73,64

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

evo gledam stavku novac i novčani ekvivalenti na dan 30.06.07.
novac u banci i blagajni 189
oročeni depoziti do 3 mj. 2.552
oročeni depoziti preko 3 mj. 3.577
kratkoročna ulaganja 506 (inv. fondovi i trezorski zapisi)

evo ugrubo, umanjeno za isplaćenu izvanrednu dividendu od 2.410 + dobit 3. i 4.Q od oko 1.300 daje 5,7 milijarde kn čiste love
nije loše, sad kad su odustali od utrke za slovenskim Telekomom dividenda bi mogla biti izdašna…recimo 70% dobiti (1,8 milijarde) ili ti 20 kunića

Ne mogu vjerovati da je jednom mirovinskom fondu bolja investicija MAGMA od HT ili ja nisam normalan ili ovaj menadžer u Raiffeisen fondu. Da ovaj Raiffeisen ne kupuje MAGMU cijena bi joj bila znatno manja, oni već mjesecima brane MAGMU i održavaju joj cijenu.
Niti vidim razlog niti ga znam,ako neko zna neka mi malo pomogne oko ove moje dvojbe.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

New Report

Close