HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.07.2024. u 23:45
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
30,01
120.659
4,020
30,00
30,10
-0,66%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


sta se paketi nece, u slucaju rezanja rezati proporcionalno uplati? Pretpostavljam da ne, u slucaju T HTa, ha?[smiley5]

ovo i mene zanima. zna li se to uopce?

T-com u Njemaćkoj stoji jako loše !

Mislim da nece biti nikakvog rezanja!

ko te ima taj te nema


vodoinst: ”
igaspert, 27.08.2007. u 13:54
ahilej … Pitanje je sasvim na mjestu i svaki ulagač bi se morao zamisliti nad njim. Što će se desiti ako svi mali požele prodati svoje paketiće već prvog dana trgovanja na burzi? A fondovi to ne mogu probaviti u tako kratko vrijeme. Hoće li stići pomoć izvana u obliku nekakvog fonda koji će pomoći u otkupu dionica od građana koji će se morati zadovoljiti sa nekih +15% zarade? ” Ma nema sanse da svi mali prodaju svoje paketice prvi dan. Cak i da hoce, kod cca 70-80% ljudi ce svanut pitanje: “A kako se to prodaje!?”. Nekoliko stotina ce sigurno doci i do banke u kojoj su kupili dionice i probat prodat na salteru ili bankomatu. Zato bez panike. [smiley1]

LOL… legendo.

[i][b]Carpe Diem[/b][/i]

Evo i mene budućeg dioničara na forumu, pa da ne bih bija među ovih 70-80% iz prethodnog posta, može li mi netko pomoći u pitanjima koja me muče:
1. Kako se to prodaje?
2. Koja je razlika između registriranja kod brokera i samostalnog obavljanja kupnje i prodaje (čuo sam da je kod Ine izgubljeno pravo na besplatnu dionicu onima koji su se registrirali kod brokera)?
3. Brzina realizacije prodaje kod brokera i ako se prodaje bez brokera?
4. Imam neku lovu na investicijskom fondu koju sam htio iskoristiti za IPO HT, pa me zanima koliko mi treba vremena za dizanje te love?
Unaprijed hvala! [smiley11]


Ti možeš koristiti koje god brokere hoćeš. Potrebno je da odeš u brokersku kuću i potpišeš ugovor. Ili ako nisi u mogućnosti otići do njih, onda moraš ugovor ovjeriti kod javnog bilježnika. Trebao bi shvatiti da su ti Erste brokeri potpuno druga firma od Erste banke i da nikakve posebne povlastice nećeš dobiti ako njih odabereš. Ono što tebe najviše treba zanimati je kolika im je brokerska provizija i ako misliš zadavati naloge putem Interneta, da li ti to brokerska kuća koju odabereš omogućava. Naravno uvijek možeš koristiti telefon za zadavanje naloga.

A na koji način se vrši registracija dionica na izabranu brokersku kuću!?


Anakin Sky: ” Evo ja cu uzet 15 paketa.Dva po 30000kn i trinaest po 25000kn,Ljude vodim u brokera da se reg. jos sestero fali. ” I koliku proviziiju dalješ ljudima koje vodiš u brokera?

imas 15 ljudi za koje si siguran da ce ti vratit lovu nazad? i koji sami nece uplatit svoju lovu za sebee?? nevjerovatno

Da imam!

Banke nude kredite za kupnju dionica T-HT-a
Vaš link


A na koji način se vrši registracija dionica na izabranu brokersku kuću!?

Kada dođeš u banku kupiti svoje dionice, banka će obavijestiti SDA (Središnja Depozitarna Agencija) koja će ti poštom na kućnu adresu poslati PIN i broj investitora. Nakon toga zatražiš od brokerske kuće s kojom si potpisao ugovor da ti podnese zahtjeve da se tvoje dionice prebace kod njih na skrb. Oni to naprave i jave ti brojeve zahtjeva. Nakon toga ti zoveš SDA i putem telefona potvrđuješ zahtjeve. Da bi potvrdio naloge potreban ti je PIN i broj investitora. U SLUČAJU DA ĆE DRŽAVA STIMULIRATI DRŽANJE DIONICA OD 1. GODINE, NE PREBACUJ DIONICE NA SKRB KOD BROKERA JER ĆEŠ IZGUBITI MOGUĆNOST DA DOBIJEŠ TE DODATNE DIONICE(ovo je bio slučaj kod INE).

Hanfa i SDA olakšavaju postupak registracije investitora uoči IPO-a T-HT-a

Vaš link

Hvala Tycoon, lijepo sto su neki ipak voljni pomoci nama neiskusnima bez previse šala i pošalica…

New Report

Close