HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 06:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

nema2puta:

Do sad o dividendi baš i nisam razmišljao ali čitajući postove koji govore o 20-30 kn po dionici počelo me interesirati kada će se isplaćivati i je li 30 kn baš neka realna brojka?[cool]

Naravno da nije. To su samo puste želje. Realnije su brojke 10-15. Ne zaboravimo da je država prodala svoje udjele, a da joj je taj novac služio za krpanje buđeta, te više nema potrebe isplaćivati visoke dividende. U prevodu sad ovisimo o dobroj volji DT-a.

Ovo što si napisao su gluposti i nemoj širiti dezinformacije.
Prve dvi godine od IPO-a mora se isplaćivati dividenda u iznosu ne manjem od 50% od dobiti a to može biti i 100%, i to nisu ničije želje već stvarno stanje i ne ovisimo o dobroj volji DT već dobiti.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

evo me po četvrti put u ht-u,ovaj put ne izlazim tako brzo,hvatam 370,00 u prvom mjesecu..kolko nas ima….kolkko nas ima…kolko nas ima…[pray]


nema2puta: ” Do sad o dividendi baš i nisam razmišljao ali čitajući postove koji govore o 20-30 kn po dionici počelo me interesirati kada će se isplaćivati i je li 30 kn baš neka realna brojka?[cool] ” Naravno da nije. To su samo puste želje. Realnije su brojke 10-15. Ne zaboravimo da je država prodala svoje udjele, a da joj je taj novac služio za krpanje buđeta, te više nema potrebe isplaćivati visoke dividende. U prevodu sad ovisimo o dobroj volji DT-a.

zbog čega misliš da DT ne želi povući recimo miljardu kuna, uz pretpostavku da nema značajnih akvizicija u narednom razdoblju?

lijepo je to nema sto.Budala je onaj koji paket sa IPO-a ide dirat.Vidi samo racunicu.Dividenda od 15kn nosi po paketu 945kn,tu je jos dodatnih 6 dionica sto po ovoj cijeni iznosi cca 2120kn.Sve skupa 3065kn sto je nekih cca 14% dobiti u 2008 po paketu stim da ne racunamo povecanje cijene[thumbsup] .ah koja je to lijepa cifra na mojih 4 paketa a jos nije ni pocela 2008 god. a zbrajamo dobiti[wink]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


lijepo je to nema sto.Budala je onaj koji paket sa IPO-a ide dirat.Vidi samo racunicu.Dividenda od 15kn nosi po paketu 945kn,tu je jos dodatnih 6 dionica sto po ovoj cijeni iznosi cca 2120kn.Sve skupa 3065kn sto je nekih cca 14% dobiti u 2008 po paketu stim da ne racunamo povecanje cijene[thumbsup] .ah koja je to lijepa cifra na mojih 4 paketa a jos nije ni pocela 2008 god. a zbrajamo dobiti[wink]

Samo jedno da napomenem šta će se desiti sigurno a to je da će cijena HT prije dodjele bonus dionica pasti siguno nekih desetak posto.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Sampras tak su pricali i za Inu pa bas nisam primjetio da je pala, a i nize od 350kn bas i nemoze jedino da padne na cijenu od IPO-a[wink]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Ugovorom koji je potpisala Vlada i HT dividenda se dijeli u iznosu od min 50% pa do 100% dobiti! Za devet mjeseci dobit 28 kn! Znači minimalna dividenda će biti 14 kn + dobit četvrtog kvartala, pretpostavit je da će biti barem 10 kn po dionici. Time bi sigurna dividenda iznosila 14 kn + 5 kn = 19 kn. O DT ovisi da li će podjeliti veću dividendu! Osobno mislim da će biti veća jer DT treba gotovina, a HT je ima jako puno! Realno je očekivati cca 75% dobiti da ode na dividendu!
Bit će bolje![bye]
Vrijednost dionice: dobit po dionici X multiplikator telekomunikacija ( srednji za JI Evropu – 17 )[thumbsup]
Samo treba čekati!

Poštovani forumaši, povodom dolazeće Nove godine, brzi rast vaših portfelja želi vam “Dijoničar”[thumbsup]


Sampras tak su pricali i za Inu pa bas nisam primjetio da je pala, a i nize od 350kn bas i nemoze jedino da padne na cijenu od IPO-a[wink]

Ma je ti si u pravu i ja bi volio da se to ne dogodi ali mislim da hoće, INA je druga priča puno manje ljudi i oni koji su ušli u INU su moraš priznati puno iskusniji, ima i ovdje iskusnih i ljudi koji to neće davatu u bescjenje ali ima puno onih koji se baš ne kuže dobro i iće se riješiti toga za njih tereta.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Izbrisano. Tek sam sad pročitao post od TIP-TOPa

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


Ugovorom koji je potpisala Vlada i HT dividenda se dijeli u iznosu od min 50% pa do 100% dobiti! Za devet mjeseci dobit 28 kn! Znači minimalna dividenda će biti 14 kn + dobit četvrtog kvartala, pretpostavit je da će biti barem 10 kn po dionici. Time bi sigurna dividenda iznosila 14 kn + 5 kn = 19 kn. O DT ovisi da li će podjeliti veću dividendu! Osobno mislim da će biti veća jer DT treba gotovina, a HT je ima jako puno! Realno je očekivati cca 75% dobiti da ode na dividendu! Bit će bolje![bye] Vrijednost dionice: dobit po dionici X multiplikator telekomunikacija ( srednji za JI Evropu – 17 )[thumbsup] Samo treba čekati!

Moram priznati da ovo nisam znao, te se ovim putem ispričavam zbog moguće krive pretpostavke.
BTW ima li tko kakav link gdje to mogu provjeriti?

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


tip top: ” Ugovorom koji je potpisala Vlada i HT dividenda se dijeli u iznosu od min 50% pa do 100% dobiti! Za devet mjeseci dobit 28 kn! Znači minimalna dividenda će biti 14 kn + dobit četvrtog kvartala, pretpostavit je da će biti barem 10 kn po dionici. Time bi sigurna dividenda iznosila 14 kn + 5 kn = 19 kn. O DT ovisi da li će podjeliti veću dividendu! Osobno mislim da će biti veća jer DT treba gotovina, a HT je ima jako puno! Realno je očekivati cca 75% dobiti da ode na dividendu! Bit će bolje![bye] Vrijednost dionice: dobit po dionici X multiplikator telekomunikacija ( srednji za JI Evropu – 17 )[thumbsup] Samo treba čekati! ” Moram priznati da ovo nisam znao, te se ovim putem ispričavam zbog moguće krive pretpostavke. BTW ima li tko kakav link gdje to mogu provjeriti?

Ako je ovo istina onda sigurno neće prodati svoje dionice, pa to je 10000 kn dividende[cool]
Valjda bude dividenda do 30.09.[pray]

New Report

Close