HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 08:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,10
33.298
1,006
33,10
33,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

robizg:

Pali smo ispod 350[undecid]

Ja ušao u HT [cool]
Vidit ću hoću li imat dugo živaca za ove igre, na trenutak mi se učinilo da mora gore ali izgleda ništa bitno za sad.


Radi li burza u ponedjeljak ili je danas kraj 2007.?

kad bi trebalo izic izvjesce za 2007g


kad bi trebalo izic izvjesce za 2007g

Sredinom sljedećeg mjeseca

na 4300 sve prodajem...

robizg:

Pali smo ispod 350[undecid]

Ja ušao u HT [cool]
Vidit ću hoću li imat dugo živaca za ove igre, na trenutak mi se učinilo da mora gore ali izgleda ništa bitno za sad.

Dobro došao u club HT ….barem da vas je više takvih !

na 4300 sve prodajem...

Jedno pitanje za iskusnije kolege;
W.Buffet ima onu “economic moat” teoriju po kojoj bi trebalo kupovati dionice kompanija koje imaju čvrstu obranu od konkurencije. Telekom kompanije u USA to nemaju, tamo vlada velika konkurencija, puno malih regionalnih igrača, uglavnom neprivlačna branša. Pa me zanima u kolikoj će mjeri daljnja liberalizacija tržišta unišavati HT-ove profite. Znam da je to jako nezahvalno prognozirati, ali ako tko ima kakvu misao…

Dugoročno, svi smo mrtvi

Je li netko vodio kakvu evidencij / statistiku koliko je još “malima” preostalo ???[undecid]

Ako ćete lagati na forumu, poslat ću svog pasa da vas sve pojede...


kad bi trebalo izic izvjesce za 2007g


Prizma10: ” kad bi trebalo izic izvjesce za 2007g ” Sredinom sljedećeg mjeseca

vjerojatno tokom ožujka ili početkom travnja

evo mojih prognoza kretanja cijene HT-a u prvoj polovici godine, naravno optimistična varijanta (mislim da je realnija i vjerojatnija)…do 4. mjeseca, odnosno do objave odličnog fin. izvješća, blagi i lagani rast na temelju rasta cijelog tržišta do nekih 390-400 kn…nakon objave FI uz dobit od najmanje 2,5-2,6 milijardi kn, i uz pozivnicu HR u NATO, cijena bi mogla skočiti do 430 kn…približavanjem glavne skupštine, odnosno izglasavanjem dividende (20-25 kn) procjenjujem daljnji rast uz ukalkulirani dividendni prinos na 450 kn, što je moja ciljana cijena do polovice godine…mislim da čak i igre fondova, odnosno velik broj malih dioničara neće moći to spriječiti…u biti uopće ne sumnjam u ovaj scenarij, mislim da je vrlo izgledan…naravno, konačno iskrcavanje je na malo većim razinama[pray]


Jedno pitanje za iskusnije kolege;
W.Buffet ima onu “economic moat” teoriju po kojoj bi trebalo kupovati dionice kompanija koje imaju čvrstu obranu od konkurencije. Telekom kompanije u USA to nemaju, tamo vlada velika konkurencija, puno malih regionalnih igrača, uglavnom neprivlačna branša. Pa me zanima u kolikoj će mjeri daljnja liberalizacija tržišta unišavati HT-ove profite. Znam da je to jako nezahvalno prognozirati, ali ako tko ima kakvu misao…

Čak i nije nezahvalno. Za razliku od nekih drugih tržišta, doima se da na našem monopolistički operator (HT) nije nimalo ugrožen alternativnim operatorima. Što se prilično lijepo da iščitati iz HT prospekta, a i direktnom usporedbom s alternativcima, koji su svi redom prezaduženi i u velikim problemima.

Ajmo praktično usporediti HT i Metronet (kao jednog od najagresivnijih), HT bi se prihodima ove godine mogao približiti 9 milijardi kuna, u tisku se moglo pročitati da je Metronet kupio Vodatel da bi do kraja godine imao prihode tek na razini 150 milijuna kuna (i time zadovoljio uvjete banaka koje ga kreditiraju). Nesrazmjer je velik, ali još je veći ako pokušamo usporediti dobit, tu bojim se da jedino HT zarađuje (i to milijarde kuna!), dok će ostali pričekati puno godina (neki tvrde i desetljeće) da vide prvu kunu koju su privrijedili svojim radom. Ako ne vjeruješ, pogledaj Optimin prospekt i iščitaj iz njega koliko se ta ekipa zadužila i koliko su u nezavidnoj poziciji. I oni i njihovi kreditori, pa su smislili način kako da prebace rizik ni manje ni više nego na nas građane (putem mirovinskih fondova). Nevjerojatno, ali istinito.

Ne znam, za TK tržište u hrvatskoj bi bilo bolje da je situacija drugačija i da imamo veći izbor kvalitetnih operatora i manje cijene, ali sa dioničarske (vlasničke) strane, mislim da svatko tko se nakupovao dionica HT-a može mirno spavati još dugi niz godina. A tek kada se vidi kolika će biti dividenda, biće puno nasmijanih lica. [cool]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Do sad o dividendi baš i nisam razmišljao ali čitajući postove koji govore o 20-30 kn po dionici počelo me
interesirati kada će se isplaćivati i je li 30 kn baš neka realna brojka?[cool]

krepat ma ne molat-tako je tele i postupalo.da san bar bio paničar....

kad bi onda mogli ocekivat dividende[shocked][shocked][shocked][shocked][shocked][shocked][shocked][shocked][shocked][shocked][shocked][shocked][shocked][shocked][shocked][shocked]


Do sad o dividendi baš i nisam razmišljao ali čitajući postove koji govore o 20-30 kn po dionici počelo me interesirati kada će se isplaćivati i je li 30 kn baš neka realna brojka?[cool]

Naravno da nije. To su samo puste želje. Realnije su brojke 10-15. Ne zaboravimo da je država prodala svoje udjele, a da joj je taj novac služio za krpanje buđeta, te više nema potrebe isplaćivati visoke dividende. U prevodu sad ovisimo o dobroj volji DT-a.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

New Report

Close