HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 07:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Crvena je danas moja boja[cry]. Crveni se portfelj, crvene se fondovi, crvenim se i ja[censored]
Možda ipak Milanović sastavlja vladu ????????
Pitanje za znalce: što mislite, da li ulagaći povlaće uloge iz fondova, pa fondovi gube keš, te su prisiljeni na prodaju dionica, ili muljaju, preslaguju portfelje i pripremaju startnu osnovu za iduću godinu?

Ljudi izvlače pare iz fondova masovno,a fondovi prodaju dionice koje nema više tko kupit(bar ne po ovim cijenama) iako smo u odnosu na “komšije” u super poziciji….

Ja mislim da su fondovi prisiljeni na prodaju budući ljudi povlače novce iz fondova, ako znamo da oni koji su novce uložili prije šest mjeseci sada su u gubitku ili na nekoj nuli onda je za pretpostaviti da ljudi povlače novce a onda fondovi moraju prodavati bez obzira kolika je cijena i onda se događa ovo što se događa danas.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

zagrebcan:

Moji susjedi koji su u njemačkoj izgubili su na njihovim dionicama telekoma i kažu da je bio prava pušiona što onda očekivati kod nas osim padanja.[censored]

Ljudi moji ovo je još jedna odlična analiza, susjedi gastarbajteri su popušili na dionicama DT-a pa ćemo i im u HR na HT-u. Šta se sve na ovom forumu može čuti nevjerojatno.
Prije sam se čitajući ovaj forum znao dobro nasmijati, sad mi ide sve više na plakanje.

Netočno, susjedi Njemci nisu popušili na dionicama DTea.
Njemci su najprije zaradili 300% na dionicama DTea prije nego što je cijena počela padati ( nakon tri – četiri godine ) a mi smo na HTeu zaradili tek nešto više od 30%.
Zapamtite pobjeđuje brza zarada a ne “držanje” dionica do besvijesti.[thumbsup]

Ja sam svoje prodao, pa ih sad opet kupujem, pa ću ih prodati za dva mjeseca, pa ( možda ) opet kupiti, ………


100% dobiti ili vecu dividendu od vrijednosti dionice? tankerska je bila 80 kn 2000-te sad je 7000 ili grijesim?

100% vrijednosti dionice na trzistu 🙂 No, to nije za usporediti s HT-om. Tada je TNPL vrijedila oko 300kn. To je bila neka muljaza. Masu njih je tada svoje dionice prodalo uz nagovor uprave, da bi uprava poslje isplatila istu toliku dividendu.


Ja mislim da su fondovi prisiljeni na prodaju budući ljudi povlače novce iz fondova, ako znamo da oni koji su novce uložili prije šest mjeseci sada su u gubitku ili na nekoj nuli onda je za pretpostaviti da ljudi povlače novce a onda fondovi moraju prodavati bez obzira kolika je cijena i onda se događa ovo što se događa danas.

Mogu nabrojati 10 ljudi iz najbliže okoline. koji su ubacili novac u fondove unazad 6 mjeseci i mogu vam reći da nitko još iz njih nije izašao. Prvi razlog su izlazne naknade, drugi je da ne žele čupati s minusom, a treći je da nisu toliko ugroženi da svakodnevno gledaju prinose, nego žele svojih 20% nakon godinu dana što im je ipak bolje nego oročena štednja.

Surround all arround when it hits the ground

Kupnja – HT-R-A
540 345,30
10 345,21
764 345,20
322 345,12
987 345,11

Prodaja – HT-R-A
47 346,00
102 346,95
16 346,96
48 346,98
23 346,99

Opali više sve do 340 kuna, ne razumijem zašto tako sporo pada???

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

neka pada meni to ide u korist [proud]

"Ako si u pravu 24 sata prije ostalih, onda 24 sata sloviš kao luđak."


Kupnja – HT-R-A
540 345,30
10 345,21
764 345,20
322 345,12
987 345,11

Prodaja – HT-R-A
47 346,00
102 346,95
16 346,96
48 346,98
23 346,99

Opali više sve do 340 kuna, ne razumijem zašto tako sporo pada???


Na 340 mali više neće toliko prodavati, u fondovima ne rade ekonomisti nego psiholozi. Ugasite komp. i bavite se nećim drugim jer i tak ne vjerujem da ćete prodati ispod 400, stoga svejedno je…

Surround all arround when it hits the ground

quote=halo bing]
Mogu nabrojati 10 ljudi iz najbliže okoline. koji su ubacili novac u fondove unazad 6 mjeseci i mogu vam reći da nitko još iz njih nije izašao. Prvi razlog su izlazne naknade, drugi je da ne žele čupati s minusom, a treći je da nisu toliko ugroženi da svakodnevno gledaju prinose, nego žele svojih 20% nakon godinu dana što im je ipak bolje nego oročena štednja.
[/quote]
Bilo bi to racionalno ponašanje. Ipak nemojmo zaboraviti da je puno malih investotora uletjelo u fondove u danima povrata viška uplate u HT IPO. Pokazalo se da je to bio loše odabran trenutak i da je večina fondova od tog perioda debelo u minusu. Da ipak isti ne povlače novce, ne bih stavio ruku u vatru. Uz to pratim fondove KD investmenta. KD Nova Europa povečava kapital , a paralelno KD Viktorija smanjuje kapital (istog datuma). Može li mi netko iskusan pojasniti navedenu pojavu?


sampras: ” Ja mislim da su fondovi prisiljeni na prodaju budući ljudi povlače novce iz fondova, ako znamo da oni koji su novce uložili prije šest mjeseci sada su u gubitku ili na nekoj nuli onda je za pretpostaviti da ljudi povlače novce a onda fondovi moraju prodavati bez obzira kolika je cijena i onda se događa ovo što se događa danas. ” Mogu nabrojati 10 ljudi iz najbliže okoline. koji su ubacili novac u fondove unazad 6 mjeseci i mogu vam reći da nitko još iz njih nije izašao. Prvi razlog su izlazne naknade, drugi je da ne žele čupati s minusom, a treći je da nisu toliko ugroženi da svakodnevno gledaju prinose, nego žele svojih 20% nakon godinu dana što im je ipak bolje nego oročena štednja.
Svaka im čast na strpljenju, ali ja ipak mislim da je bolje je izać sa nekakvim podnošljivim minusom,nego popušit sve pare u par dana(jer ako još neko vrijeme nastave ovako padat bit će stampedo…)


quote=halo bing] Mogu nabrojati 10 ljudi iz najbliže okoline. koji su ubacili novac u fondove unazad 6 mjeseci i mogu vam reći da nitko još iz njih nije izašao. Prvi razlog su izlazne naknade, drugi je da ne žele čupati s minusom, a treći je da nisu toliko ugroženi da svakodnevno gledaju prinose, nego žele svojih 20% nakon godinu dana što im je ipak bolje nego oročena štednja.
Bilo bi to racionalno ponašanje. Ipak nemojmo zaboraviti da je puno malih investotora uletjelo u fondove u danima povrata viška uplate u HT IPO. Pokazalo se da je to bio loše odabran trenutak i da je večina fondova od tog perioda debelo u minusu. Da ipak isti ne povlače novce, ne bih stavio ruku u vatru. Uz to pratim fondove KD investmenta. KD Nova Europa povečava kapital , a paralelno KD Viktorija smanjuje kapital (istog datuma). Može li mi netko iskusan pojasniti navedenu pojavu?
[/quote]
Vrlo jednostavno,kad ideš dignut pare sa KD Victorie sugeriraju ti da prebaciš pare u Novu Evropu(daju ti nekakav poticaj…..sad kakvu oni imaju računicu u tome,nije mi jasno (šta onda ne ukinu KD Victoriju i rade samo sa Novom Evropom?)

New Report

Close